Europos čempionų treneris Valdas Gecevičius: „Po ketvirtfinalio supratome, kad galime eiti iki galo“

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė po ketverių metų susigrąžino Europos čempionės karūną.

Lietuviai tapo Europos čempionais.<br> parateam.lt nuotr.

Donatas Gribauskas

Nov 13, 2021, 11:30 AM, atnaujinta Nov 13, 2021, 11:35 AM

Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda Turkijoje vykusių Senojo žemyno pirmenybių finale 6:3 nugalėjo Ukrainos ekipą ir penktą kartą istorijoje įkopė į Europos viršūnę.

„Super, super, super! Emocijos tikrai tik pačios geriausios, jausmas labai geras. Šiandien sužaidėme labai gerai ir tikrai pelnytai nugalėjome, tapome Europos čempionais.

Pradžioje prasileidome tuos du nelemtus įvarčius, bet nepraradome ramybės, laikėmės žaidimo plano, atsitiesėme. Gerai sužaidė Artūras Jonikaitis, kuris pakeitė pavargusį Nerijų Montvydą. Nerijus po vakar dienos ypatingai varginančio pusfinalio tikrai negalėjo sužaisti dar vieno mačo visa jėga, todėl nusprendžiau leisti Artūrą. Jis šaunuolis – labai gerai gynėsi, pelnė du svarbius įvarčius. Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis žaidė labai gerai.

Prieš čempionatą sakiau, kad čia įmanoma viskas, nes buvo neaišku, kokių sudėčių ir kaip nusiteikusios atvažiuos kitos komandos. Vis tik suvažiavo visi stipriausi ir kovos buvo atkaklios. Na, bet mes buvome geresni, nepaisant to, kad atvykome ne visos sudėties.

Mūsų galimybės tapti Europos čempionais pradėjo atrodyti labai realios po laimėto ketvirtfinalio. Tada vis supratome, kad galime eiti iki galo. Taip ir įvyko.

Ar švęsime? Pasėdėsime truputį, bet šeštadienį labai anksti iškeliaujame namo į Lietuvą, todėl jokių didelių šventimų nebus“, – po finalo pasakojo Lietuvos rinktinės treneris V. Gecevičius.

Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Lietuvos rinktinės atakų lyderis N. Montvydas.

Lietuva Europos čempionatuose yra iškovojusi devynis medalius: penkis aukso, su sidabro ir du bronzos.

Mūsų šalies rinktinė medalius Europos čempionatuose skina be pertraukų nuo 2007 m. ir apdovanojimus iškovojo jau aštuntame Senojo žemyno čempionate iš eilės.

2021 m. Lietuvos rinktinei – išskirtiniai, nes rugsėjį nacionalinė komanda pasipuošė Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medaliais.