D. Rapšys ir K. Teterevkova sėkmingai pradėjo pasaulio plaukimo čempionatą Abu Dabyje

Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, startavo pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m baseine). Pirmąją dieną į varžybų baseiną šoko trys Lietuvos atstovai.

D.Rapšys.<br>K.Štreimikio nuotr.

Dec 16, 2021, 9:24 AM, atnaujinta Dec 16, 2021, 11:15 AM

Danas Rapšys pasirodymą čempionate pradėjo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Septintajame atrankos plaukime dalyvavęs 26-erių panevėžietis finišavo ketvirtas ir užfiksavo 3 min. 39,38 sek. rezultatą. D. Rapšio atrankos plaukimą laimėjo austras Felixas Auboeckas (3 min. 37,91 sek.), tapęs ir kvalifikacijos lyderiu.

Bendroje įskaitoje tarp 63 dalyvių lietuvio parodytas laikas buvo šeštas, todėl mūsų sportininkas vakare varžysis šios rungties finale. Jo pradžia – 16 val. Lietuvos laiku.

Antroji iš lietuvių į kitą čempionato etapą moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje žengė Kotryna Teterevkova. 19-metė vilnietė savo atrankos plaukime finišavo aštunta (30,41 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė 15 vietą ir pateko į vakare vyksiantį pusfinalį. Ryte pati greičiausia buvo Jamaikos atstovė Alia Atkinson (29,55 sek.).

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje šįryt buvo 21-as. Savajame plaukime 24-erių panevežietis finišavo septintas (58,33 sek.). Vietą pusfinalyje garantavo 58,11 sek. rezultatas.

Iš viso atrankoje startavo 64 sportininkės. Moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinaliai prasidės 16.21 val. Lietuvos laiku.