Olimpinės ir Europos čempionės pateko į pasaulio rankinio pirmenybių pusfinalį

Tokijo olimpinių žaidynių čempionė Prancūzijos rinktinė ir praėjusių metų Europos čempionė Norvegijos komanda pateko į pasaulio moterų rankinio pirmenybių pusfinalį. Prancūzės ir norvegės trečiadienį laimėjo ketvirtfinalio rungtynes.

Olimpinės ir Europos čempionės pateko į pasaulio rankinio pirmenybių pusfinalį.<br> AP/Scanpix nuotr.

Dec 16, 2021, 12:29 AM

Ispanijoje vykstančių pasaulio pirmenybių ketvirtfinalyje Norvegija nugalėjo Rusiją 34:28 (19:15), Prancūzija įveikė Švediją 31:26 (15:15).

Penktadienį pusfinalyje kovos Prancūzija – Danija ir Norvegija – Ispanija.

Kitos dvejos ketvirtfinalio rungtynės vyko antradienį. Šeimininkė Ispanija nugalėjo Vokietiją 26:21, Danija – Braziliją 30:25.

Trečiadienį sunkiau pergalę iškovojo prancūzės, kurioms atkakliai priešinosi šiose pirmenybėse maloniai nustebinusios Švedijos rankininkės. Visą pirmąjį kėlinį komandos žaidė labai lygiai, o antrojo kėlinio pradžioje švieslentėje vis dar degė du vienodi skaičiai 17:17. Tačiau tada Prancūzijos rinktinė įmetė penkis įvarčius paeiliui ir įgijo lemiamą persvarą. Likusią mačo dalį skirtumas svyravo tarp trijų ir penkių įvarčių.

Norvegijos rinktinė dominavo beveik visas rungtynes. Tiesa, pirmąjį įvartį įmetė šių metų Tokijo olimpinėse žaidynėse sidabro medalius laimėjusi Rusijos komanda, bet Europos čempionės netrukus persvėrė rezultatą ir dar prieš pertrauką įgijo šešių įvarčių persvarą 16:10. Antrojo kėlinio pradžioje norvegės leido sau atsipalaiduoti ir skirtumas sumažėjo iki dviejų įvarčių, tačiau šio pavojaus skambučio užteko – Norvegijos komanda įmetė keturis įvarčius be atsako, vėl padidino pranašumą iki šešių įvarčių 26:20 ir ramiai pabaigė rungtynes.

Norvegijos rinktinė yra daugiausiai pasaulio pirmenybių medalių laimėjusi komanda. Norvegės triskart buvo pasaulio čempionės (1999, 2011 ir 2015 m.), keturis kartus iškovojo antrąją vietą ir tris kartus – trečiąją.

Beje, pagal aukso medalių skaičių norveges lenkia tik rusės, kurios čempionėmis tapo keturis kartus.

Prancūzės į pasaulio pirmenybių pusfinalį pateko šeštąjį kartą. Įdomu, kad visus penkis praėjusius pusfinalius Prancūzijos rinktinė laimėjo ir iškovojo du aukso (2003 ir 2017 m.) bei tris sidabro medalių komplektus.

Ketvirtfinalis

Norvegija – Rusija 34:28 (19:15). Mork 9, Solberg 7, Brattset 5 / Skorobogačenko 4, Markova 4.

Prancūzija – Švedija 31:26 (15:15). Toublanc 4, Lassource 4, Flippes 4 / Hagman 9, Blohm 6.