Pasaulio rankinio pirmenybių finiše – tituluotų prancūzių ir norvegių dvikova dėl aukso

Olimpinė čempionė Prancūzija arba Europos čempionė Norvegija sekmadienį iškovos dar vieną moterų rankinio titulą. Šių šalių rinktinės penktadienį laimėjo pasaulio pirmenybių pusfinalio rungtynes ir susirems lemiamoje dvikovoje dėl aukso medalių.

Prancūzės dramatiškai pateko į finalą.<br> AP/Scanpix nuotr.

2021-12-18 09:05, atnaujinta 2021-12-18 09:11

Penktadienį Ispanijoje vykstančių pasaulio pirmenybių pusfinalio rungtynėse Prancūzija nugalėjo Daniją 23:22 (10:12), o Norvegija įveikė Ispaniją 27:21 (11:11).

Daug sunkiau į finalą pateko prancūzės. Olimpinės čempionės ilgai vaikščiojo prarajos kraštu ir vijosi geriau rungtynes pradėjusias danes. Danijos rinktinė ir pirmajame, ir antrajame kėlinyje kelis kartus pirmavo keturių įvarčių skirtumu, o Prancūzijos rankininkėms perimti žaidimo gijas pavyko tik antrojo kėlinio viduryje. Tris įvarčius be atsako įmetusios prancūzės 51-ąją min. išlygino rezultatą 20:20, o po kelių minučių pirmą kartą išsiveržė į priekį 22:21.

Vis dėlto įtampa neatslūgo iki paskutinių sekundžių.

Paskutinę minutę kamuolį turėjusios ir vieno įvarčio skirtumu pirmavusios prancūzės šiurkščiai suklydo, tačiau po to sugebėjo apsiginti nuo atsakomosios Danijos komandos atakos.

Mažiau nervų ląstelių išdegino Norvegijos rankininkės, kurios šeimininkėms ispanėms išsiveržti į priekį leido tik vieną kartą rungtynių pradžioje.

Tiesa, pirmajame kėlinyje norvegės didelės persvaros neįgijo, o antrojo kėlinio pradžioje rezultatas vis dar buvo lygus 12:12. Tačiau po to Europos čempionės pamažu įgijo pranašumą, o antrojo kėlinio antroje pusėje kelis kartus pirmavo 8 įvarčių skirtumu.

Pusfinalyje pralaimėjusios Ispanijos ir Danijos komandos sekmadienį kovos dėl bronzos medalių. Pasaulio pirmenybių atkrintamąsias varžybas priima Katalonijos miestas Granolersas.

Norvegijos komanda pasaulio pirmenybių finale žais aštuntąjį kartą. Norvegės triskart buvo pasaulio čempionės (1999, 2011 ir 2015 m.) ir keturis kartus pralaimėjo lemiamas rungtynes.

Prancūzijos ekipa į finalą pateko šeštąjį kartą. Prancūzių taupyklėje yra du aukso (2003 ir 2017 m.) ir trys sidabro medalių komplektai.

Šių šalių komandos jau buvo susitikusios ir lemiamose dvikovose. 1999 metais ilgiausiame ir visų laikų pasaulio pirmenybių finale norvegės per antrąjį pratęsimą palaužė prancūzes 25:24. 2011 metais dar vieną šių komandų finalo susirėmimą taip pat laimėjo norvegės 32:24.

Prancūzės atsiskaitė 2017 metų finale, kuriame įveikė norveges 23:21.

Norvegijos ir Prancūzijos rinktinės taip pat kovojo praėjusių metų Europos pirmenybių finale. Jame norvegės šventė pergalę 22:20.