Lietuvos plaukikų estafetė pasaulio čempionate liko aštunta, o aukso medalius pasidalino dvi rinktinės

Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine, kuriame pirmadienį mūsų šalies vyrų plaukimo rinktinė (Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis) varžėsi kombinuotos estafetės 4x50 m finale. Į kovą dėl medalių po Kinijos ekipos diskvalifikacijos patekę lietuviai vis dėlto nesugebėjo pakilti aukščiau aštuntosios vietos.

AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 20, 2021, 4:29 PM

Lietuvos ketvertas jau pirmame etape atsiliko – Danas Rapšys, plaukdamas nugara, nesugebėjo išlaikyti pirmaujančių sportininko tempo. Galiausiai lietuviai nuo nugalėtojų atsiliko 4,31 sek.

O aukso medaliai šioje rungtyje buvo padalinti dviems rinktinėms.

Po dramatiško finišo JAV ir Rusijos plaukimo federacijos komandos parodė tą patį rezultatą – 1 min. 30.51 sek.

Trečią vietą užėmė italai (1:30.78), o penkti buvę egiptiečiai pasiekė Afrikos rekordą (1:32.56).

Rytiniame atrankos plaukime mūsiškiai savo plaukime užėmė trečią vietą. Lietuviai parodė 1 min. 35.20 sek. rezultatą, kuris bendroje įskaitoje buvo aštuntas.

Tame pačiame plaukime varžėsi ir Kinijos ketvertas, kuris finišavo trečias (1 min. 34.61 sek.), tačiau pastaroji komanda buvo diskvalifikuota ir atvėrė kelią į finalą mūsiškiams.

Atrankoje greičiausiai tarp 15 rinktinių plaukė Rusijos plaukimo federacijos komanda (1 min. 32.52 sek.).

Lietuvos rekordas nuo 2015 metų priklauso D.Rapšiui, Giedriui Titeniui, D.Margevičiui ir Mindaugui Sadauskui – 1 min. 33.93 sek.