Lietuvos ketvertas jau pirmame etape atsiliko – Danas Rapšys, plaukdamas nugara, nesugebėjo išlaikyti pirmaujančių sportininko tempo. Galiausiai lietuviai nuo nugalėtojų atsiliko 4,31 sek.
O aukso medaliai šioje rungtyje buvo padalinti dviems rinktinėms.
Po dramatiško finišo JAV ir Rusijos plaukimo federacijos komandos parodė tą patį rezultatą – 1 min. 30.51 sek.
Trečią vietą užėmė italai (1:30.78), o penkti buvę egiptiečiai pasiekė Afrikos rekordą (1:32.56).
Rytiniame atrankos plaukime mūsiškiai savo plaukime užėmė trečią vietą. Lietuviai parodė 1 min. 35.20 sek. rezultatą, kuris bendroje įskaitoje buvo aštuntas.
Tame pačiame plaukime varžėsi ir Kinijos ketvertas, kuris finišavo trečias (1 min. 34.61 sek.), tačiau pastaroji komanda buvo diskvalifikuota ir atvėrė kelią į finalą mūsiškiams.
Atrankoje greičiausiai tarp 15 rinktinių plaukė Rusijos plaukimo federacijos komanda (1 min. 32.52 sek.).
Susiję straipsniai
Lietuvos rekordas nuo 2015 metų priklauso D.Rapšiui, Giedriui Titeniui, D.Margevičiui ir Mindaugui Sadauskui – 1 min. 33.93 sek.


