Įspūdingas Vytauto Strolios pasirodymas – pasaulio etape iškovojo 4 vietą

Vokietijos Rūpoldingo trasoje vykusiame šeštajame pasaulio biatlono taurės etape neįtikėtiną rezultatą pasiekė Lietuvos atstovas Vytautas Strolia. Mūsų šalies biatlono rinktinės lyderis vyrų 10 km sprinte pataikė į visus 10 taikinių ir užėmė 4-ąją vietą.

Vytautas Strolia laimėjo ketvirtą vietą pasaulio taurės etape.<br>N.Manzoni nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 13, 2022, 6:53 PM, atnaujinta Jan 13, 2022, 6:55 PM

„Labai smagu, šiandien ryte buvo minčių, jog norėčiau pasveikinti Lietuvą savo darbais. Džiaugiuosi, kad tokią dieną pavyko pasiekti savo karjeros rezultatą“, – džiaugėsi V.Strolia, kuris yra ir Lietuvos kariuomenės savanoris.

Penktas į 10 km sprinto varžybų trasą iššliuožęs biatlonininkas kurį laiką netgi pirmavo. Vėliau jį aplenkė 17-tu numeriu startavęs prancūzas Quentin Fillon Maillet, tapęs rungties nugalėtoju, baltarusis Antonas Smolskis, o iš prizininkų trejeto mūsiškis iškrito praėjus pusvalandžiui po paties finišo, kada į antrą poziciją išsiveržė vokietis Benediktas Dollis.

„Šiandien esu patenkintas tikrai viskuo. Emocijos jau nuslūgo, sporte emocijos trunka tik tiek, kol vyksta apdovanojimas, o jam pasibaigus galvoji kas toliau.

Džiaugiuosi, kad pagaliau yra Top-10 – visą sezoną apie tą svajojau ir tikrai žinojau, kad galiu padaryti, – iškart po gėlių ceremonijos, kurioje apdovanojami šeši stipriausi biatlonininkai, sakė V.Strolia. – Apmaudo dėl išsprūdusio podiumo tikrai nėra, turi būti žingsnis po žingsnio. Mano tikslas buvo Top-10, o dabar bus galima svajoti apie aukštesnius rezultatus.“

Be klaidų šaudęs Q.Fillon Maillet antrą vietą užėmusį B.Dollį pranoko 7,2 sek. Vienintelis iš prizininkų trejeto baudos ratą sukęs A.Smolskis (šaudymas 0+1) atsiliko 32,1 sek., tuo tarpu V.Strolia – 33,6 sek. Vis dėlto anksčiausiai iš jų finišą pasiekęs lietuvis per anksti iškovota aukšta pozicija džiaugtis nepuolė.

„Visą laiką po varžybų pasižiūriu, kaip kas išsidėstė. Kažko tokio labai nesitikėjau, nes visi dalyviai už nugaros. Kai varžybos įpusėjo, supratau, jog turėtų būti gerai – taip ir buvo“, – teigė V.Strolia.

Pagal greitį trasoje pajėgiausias Lietuvos žiemos sporto atstovas buvo 15-as, šaudymo greitį – 28-as. Įspūdingu greičiu V.Strolia sušaudė stovėdamas – penkis taikinius jis užvertė vos per 23,2 sek.

„Koks jausmas dalyvauti gėlių ceremonijoje? Nereikia net sakyti – geras. Pagaliau tą pajaučiau! Svarbiausia, kad galėjau pradžiuginti mūsų federaciją, kuri dirba ir siekia rezultatų, trenerių, serviso štabą, prezidentą (federacijos – aut. past.). Be abejo ir tuos, kurie labiausiai mane palaiko – šeimą, gimines. Tikiuosi, kad visus pradžiuginau ir labiausiai dėl to esu patenkintas“, – šyptelėjo V.Strolia.

Už ketvirtą vietą lietuviui atiteko 7 tūkst. eurų prizas bei 43 įskaitiniai pasaulio taurės taškai. V.Strolia tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos biatlonininku, kuriam pavyko prasibrauti į geriausiųjų šešetuką: iki tol rekordinė aštuntoji pozicija priklausė Dianai Rasimovičiūtei. Tiesa, sovietmečiu planetos taurės etapą yra laimėjęs Algimantas Šalna.

Sprinto varžybose Rūpoldinge dalyvavo dar trys Lietuvos biatlonininkai: Karolis Dombrovskis užėmė 69 vietą (0+2), Tomas Kaukėnas – 100-ąją (1+3), o Linas Banys – 107-ąją (1+1).

60 geriausiai pasirodžiusių biatlonininkų iškovojo teisę dalyvauti sekmadienį vyksiančiose persekiojimo varžybose: V.Strolia ten startuos ketvirtas.

Bendroje planetos taurės įskaitoje pirmauja Q.Fillon Maillet (521 taškas), o V.Strolia rikiuojasi 29-as (161 tšk.).