Svajonių pabaiga: Europos rankinio čempionate lietuviai pralaimėjo slovakams žūtbūtinę kovą dėl išlikimo

Europos vyrų rankinio čempionate šeštadienį F grupės antrosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė žaidė su šeimininke Slovakijos komanda ir patyrė antrąją nesėkmę 26:31 (8:15).

Lietuvos ir Slovakijos rungtynės.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Lietuvos rinktinei būtina pergalė.<br>E.Alšausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 15, 2022, 7:13 PM, atnaujinta Jan 15, 2022, 10:10 PM

Abiem komandoms tai žūtbūtinė kova: tik pergalė suteikia viltį žaisti kitame etape.

Lietuviai pirmąsias rungtynes pralaimėjo Rusijai 27:29, o slovakai 25:35 nusileido norvegams.

Kitas antrojo turo rungtynes vėliau žais Norvegija ir Rusija.

Rungtynės

Lietuviai pirmieji praleido įvartį ir atsiliko 1:3, 2:5.

Kai Lietuvos komanda atsiliko 3:7, treneris Mindaugas Andriuška paprašė pertraukėlės.

Reikalai kiek pagerėjom, o vieną įvartį per visą aikštę pelnė vartininkas Lukas Gurskis. Rezultatui tapus 7:9 jau šeimininkai prašė pertraukėlės.

Tada lietuviai daugiau nei 5 minutes nepelnė įvarčio ir atsiliko 7:13.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos komanda neįmetė dviejų 7 m baudinių ir komandos išėjo ilsėtis tragiškai atsiliekant 8:15.

Po pertraukos lietuviai iškart gavo įvartį į tuščius vartus (8:16), o skirtumas ir toliau laikėsi solidus (12:19).

Po dviejų iš eilės įvarčių pavyko priartėti iki 16:21.

Po dar vieno įvarčio slovakai paprašė pertraukėlės (17:21).

Šeimininkai pelnė du įvarčius, bet lietuviai atsakė tuo pačiu (19:23).

Benas Petreikis sumažino skirtumą iki trijų įvarčių (21:24).

Lietuviams nepasinaudojus progomis slovakai vėl atitrūko (22:27).

Nors pavyko sumažinti skirtumą iki 24:28, slovakai atsilaikė.

Pabaigoje pasipylė žaidėjų pašalinimai, o komandos keitėsi įvarčiais.

Galutinis rezultatas - 26:31.

Lietuvos rinktinė šiame susitikime turėjo didelių problemų ne tik atakuodama „iš žaidimo“, kur realizacija siekė vos 53 procentus, bet ir nuo 7 metrų žymos.

7 baudinius metę Lietuvos rinktinės žaidėjai sugebėjo varžovų vartininką nuginkluoti 3 kartus.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Aidenas Malašinskas 8, Gerdas Babarskas 5, Benas Petreikis 3, Mindaugas Urbonas, Karolis Antanavičius, Mindaugas Dumčius po 2, Žanas Gabrielius Virbauskas, Lukas Gurskis, Skirmantas Plėta, Valdas Drabavičius po 1.