Staigmena įkurtoje paplūdimio regbio lygoje – vilniečiai nukovė Šiaulių klubus

Lietuvos regbio klubai pradėjo kovas naujai įkurtoje paplūdimio regbio „Top“ lygoje. Šiais metais lygoje rungtyniauja šešios komandos: Šiaulių „Vairas“, „Baltrex“ ir „Baltrex dubleriai“, Vilniaus „Geležinis vilkas“ ir „Vilniaus regbio akademija“ bei Klaipėdos „Kuršiai“.

Paplūdimio regbio lyga.<br> M.Datenio nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

2022-01-16 16:46

Pirmasis iš trijų šiais metais vyksiančių „Top“ lygos turų vyko Vilniaus „Smėlio arenoje“. Čia ne vieną staigmeną pateikė ir turo nugalėtojais tapo „Vilniaus regbio akademijos“ (VRA) regbininkai.

„VRA-Tomosta“ penketukas grupių varžybose 4:2 nugalėjo „Baltrex dublerius“, bet 3:8 pralaimėjo „Vairui“ ir pogrupyje liko 2 vietoje. Pusfinalyje sostinės komanda pateikė pirmą staigmeną, kai po atkaklios kovos ir pratęsimo 7:6 įveikė tituluotą „Baltrex“ ekipą ir pateko į finalą.

Finale VRA regbininkams vėl teko grumtis su „Vairo“ komanda, kuri pusfinalyje 4:3 nugalėjo „Kuršių“ penketuką. Finalą sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, kurie po pirmo kėlinio pirmavo 4:1. Tačiau antrame kėlinyje vilniečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 5:5. Nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo. „VRA-Tomosta“ išplėšė pergalę rezultatu 6:5.

„Prisipažinsiu, kad prieš varžybas nesitikėjome, kad galime tapti turo nugalėtojais. Norėjome kuo stipriau pasipriešinti favoritams ir įrodyti, kad tiek paplūdimio lygoje, tiek ir regbio-15 „Top“ lygoje galime duoti kovą tituluotiems klubams. Rungtynės grupėje klostėsi skirtingai, todėl prieš atkrintamąsias varžybas reikėjo susitvarkyti su emocijomis ir energiją nukreipti kita linkme. Vyrams pasakiau, kad svarbiausias tikslas yra pergalė, o ne tik noras tinkamai pasipriešinti.

Pusfinalyje prieš mus krito favoritas „Baltrex“. Tai mus dar labiau įkvėpė, nes įrodėme, kad galime žaisti su visais. Nors finale pirmas kėlinys susiklostė nesėkmingai, po pertraukos susitelkėme ir sugebėjome ne tik išlyginti rezultatą, bet ir pratęsime pelnyti auksinį tašką“, – sakė pirmojo turo nugalėtojos Vilniaus regbio akademijos treneris Vidmantas Valys.

Kovoje dėl trečios vietos „Baltrex“ regbininkai rezultatu 7:4 įveikė „Kuršių“ komandą. Penktą vietą užėmė „Geležinis vilkas“, kuris 6:5 nugalėjo šeštoje pozicijoje likusius „Baltrex dublerius“. Rezultatyviausiu turo regbininku tapo „Baltrex“ atstovas Arnas Urbonas, atlikęs 6 žeminimus.

Antrasis turas vyks vasario 5 d. Vilniuje. Paplūdimio regbio „Top“ lygos čempionai paaiškės finaliniame ture vasario 19 d. Kauno „Crypto smėlio arenoje“.