Karštas startas virto šaltu dušu: norvegų jėgą pajutę Lietuvos rankininkai iš Europos čempionato grįžta be pergalių

Pirmadienį Lietuvos rankinio rinktinė baigė savo pasirodymą 2022-ųjų Europos pirmenybėse. Paskutinėse F grupės rungtynėse lietuviai Košicės (Slovakija) mieste 29:35 (16:16) nusileido Norvegijos rankininkams.

Lietuvos rankinio rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Lietuvos rankinio rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate.<br>LRF nuotr.
Lietuvos rankinio rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 17, 2022, 9:20 PM, atnaujinta Jan 17, 2022, 11:36 PM

Norint prasibrauti į kitą pirmenybių etapą Lietuvos rankinio rinktinei reikėjo savo varžovus įveikti bent aštuonių įvarčių pranašumu.

Vieni iš čempionato favoritų su po 24-erių metų į Europos čempionatą sugrįžusią Lietuvą turėjo prakaituoti nuo pirmųjų akistatos minučių.

Komandos akistatą pradėjo įvarčių lietumi, o Lietuvos rinktinės gretose pirmoje rungtynių pusėje labiausiai žibėjo keturis įvarčius pelnęs Gerdas Babarskas.

Favoritų etiketės pirmajame kėlinyje neatspindėjusių norvegų nervus tampė ir Lietuvos vartų sargas Lukas Gurskis.

Lietuvių vartininkas pirmajame kėlinyje atrėmė net du varžovų septynių metrų baudinius.

Didžiąją dalį pirmojo kėlinio pirmavusi Lietuvos rankinio rinktinė su norvegais kovėsi su milžinišku užsivedimu ir po pirmojo rungtynių pusvalandžio švieslentėje degė lygus rezultatas – 16:16.

Antrajame kėlinyje pyktelėję norvegai griebė jautį už ragų.

Suagresyvinę savo gynybą ir suaktyvinę puolimą dvikovos favoritai taikliais metimais didino savo pranašumą ir per pirmąsias 10 antrojo kėlinio minučių susikrovė keturių įvarčių pranašumą – 24:20.

Vis dėlto tai buvo tik ledkalnio viršūnę – tarsi siena virtusi Norvegijos gynyba paralyžiavo Lietuvos rankininkus, o greitų atakų dėka priešininkas vis labiau krovėsi sau solidesnį pranašumą.

Lietuvos pranokę norvegai su dvejomis pergalėmis užėmė antrąją vietą F grupėje. Grupės nugalėtoja tapo visas tris pergales iškovojusi Rusijos rankinio rinktinė. Šios abi komandos keliauja į kitą Europos rankinio pirmenybių etapą.

Tuo metu Lietuvos rankininkai savo pasirodymą Europos čempionate baigė kraityje like be pergalių.

Praėjusią savaitę lietuviai nusileido Rusijos (27:29) ir Slovakijos (26:31) rankininkams.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai sužaidė Aidenas Malašinskas. Jis įmetė 8 įvarčius.

Po keturis taiklius metimus pridėjo G.Babarskas, Karolis Antanavičius ir Mindaugas Dumčius sėkmingai į vartus metė po tris kartus.

Po du įvarčius pridėjo Mindaugas Urbonas, Gytis Šmantauskas, Lukas Šimėnas ir Valdas Drabavičius.