Jaunoji čiuožėja Jogailė Aglinskytė Bulgarijoje buvo arti prizinės pakylos

Šį savaitgalį Sofijos mieste (Bulgarija) vykusiose tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) kalendorinėse varžybose „Sofia Trophy 2022“ dalyvavo ir dvi Lietuvos atstovės. Suaugusiųjų grupėje debiutavo Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatė šešiolikmetė trenerio Dmitrijaus Kozlovo treniruojama Jogailė Aglinskytė, kuriai tai buvo pirmosios dailiojo čiuožimo varžybos po 2021 m. liepos mėn. gautos sunkios traumos.

Jogailė Aglinskytė <br> lčf nuotr.

Feb 6, 2022, 2:01 PM

Nors čiuožėja trumpojoje programoje pasirodė puikiai, tačiau jai koją pakišo nepavykęs šuolis, dėl kurio ji užėmė 6-ąją vietą. Laisvojoje programoje J.Aglinskytė taip pat neišvengė klaidų, bet ši sportininkė buvo 3-čioji pagal programos komponentus.

Bendroje įskaitoje čiuožėja užėmė 5-ąją vietą ir surinko pirmuosius 164 pasaulinio reitingo taškus. Suaugusių grupės nugalėtoja tapo Austrijos atstovė Stefanie Pesendorfer, antrą vietą užėmė Bulgarijos čiuožėja Alexandra Feigin, trečia liko sportininkė iš Latvijos – Angelina Kuchvalska.

Jaunimo grupėje (iki 19 metų), kurioje varžėsi 35 dailiojo čiuožimo atstovės, Lietuvą atstovavo Selina Kaneda. Ši sportininkė bendroje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

Nors Jogailė Aglinskytė, šiose varžybose, debiutavo suaugusių grupėje, tačiau jos amžius jai dar leidžia varžytis ir jaunimo grupėje, todėl ši perspektyvi sportininkė atstovaus Lietuvai kovo mėn. 20-25d. Vuokatti mieste (Suomija) vyksiančiame Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje.