Nyderlandų legendos šou Pekine: pagerintas rekordas ir auksas penkiose skirtingose olimpiadose

Dar vienu istoriniu olimpiniu puslapiu pažymėtame pirmadienyje sporto gerbėjų akys krypo į 1500 metrų greitojo čiuožimo varžybas. Nyderlandų sportininkė Ireen Wust ne tik pasidabino olimpiniu auksu, pagerino olimpinį rungties greičio rekordą, bet ir tapo pirmąja atlete, kuri olimpinį auksą iškovojo penkiose skirtingose olimpiadose.

Ireen Wust šeštą kartą tapo olimpine čempione.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 7, 2022, 5:10 PM

Tai buvo šeštasis 35-erių olandės olimpinis aukso medalis.

Kartu Pekine ji tapo ir tituluočiausia visų laikų greitojo čiuožimo olimpinių varžybų sportininkė – I.Wust pranoko vokietę Claudia Pechstein, kuri anksčiau buvo iškovojusi penkis aukso medalius.

Apskritai Nyderlandų sportininkė savo karjeros kraityje turi net 12 medalių ir dalinasi trečiąją vietą tarp daugiausiai žiemos olimpinių žaidynių podiumų turėjusių olimpiečių.

„Sunku viską apsakyti žodžiais. Tai – beprotiška. Labai daug teigiamų emocijų“, – po triumfo sunkiai žodžius rinkto I.Wust.

1500 m distanciją jį įveikė per 1 min. 53,28 sek. ir taip pagerino iki tol japonei Miho Takagi priklausiusį olimpinį rekordą.

Japonijos sportininkė pirmadienį liko antra (1 min. 53,72 sek.), bronzą iškovojo kita Nyderlandų olimpietė Antoinette de Jong (1 min. 54,82 sek.).

Auksą iškovojusi I.Wust pirmąjį kartą olimpine čempione tapo prieš 16 metų – 2006-ųjų Turino olimpinėse žaidynėse.

Nyderlandų čiuožimo legenda anksčiau buvo užsiminusi, kad po Pekino žiemos olimpinių žaidynių ji kabins savo pačiūžas ant vinies.

Pekino žiemos olimpiada vyks vasario 4 – 20 dienomis.