Džangdziagou slidinėjimo trasoje sunkiai kvapą atgavęs M. Vaičiulis: „Buvo ragas“ Specialiai lrytas.lt, Pekinas

Slidininkams Pekino žiemos olimpinės žaidynės prasidėjo vangiai. Visi keturi lietuviai – Ieva Dainytė, Eglė Savickaitė, Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia – dalyvavo asmeninėse sprinto lenktynėse laisvuoju stiliumi, tačiau neperžengė kvalifikacijos barjero.

Džangdziagou slidinėjimo trasoje sunkiai kvapą atgavęs M. Vaičiulis: „Buvo „ragas“.<br>V. Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Specialiai lrytas.lt, Pekinas (Kinija)

Feb 8, 2022, 2:38 PM

Geriausiai pasirodė 32-ejų Modestas Vaičiulis, kuris beveik 1,5 km trasą įveikė per 3 min. 1,28 sek ir užėmė 49-ąją vietą.

„20 minučių atsigavinėjau, žiauriai sunku, – po finišo kalbėjo slidininkas. – Ilgas kalnas, prieš finišą irgi reikia daug jėgų, atrodo, kad pirmą kalną įveikiau, bet vėliau jėgų trūko, neatsistačiau.

Pulsą pakėliau gerokai daugiau nei jis būdavo sezono metu. Įprastai jis siekia 180 dūžių per minutę, dabar viršijo ir 186. Ilgas kalnas davė savo, reikėjo kilti 40 sekundžių“, – pasakojo sportininkas.

Tiesa, po pirmųjų 600 m M.Vaičiulis buvo tarp 40-ies geriausių. Tačiau vėliau jo tempas smuko.

„Pirmoje pusėje visada galiu geriau šliuožti, o antroje būna „ragas“. Tai ir buvo „ragas“.

Bandžiau šliuožti didesniu greičiu, o ne taupytis, nežinojau, kaip bus pabaigoje“, – aiškino slidininkas.

Iki 30-os pozicijos, kuri leidžia patekti į kitą etapą, lietuviui trūko 7 sekundžių.

„Tai yra daug, – atsilikimą komentavo slidininkas. – Finiše, ko gero, pralaimėjau daugiausiai. Sakiau T.Stroliai prieš startą, kad bus ten sunkiau, nes geri sportininkai moka išlaikyti ištvermę iki pat finišo. Stadione jėgų nebelieka, nors iki finišo dar yra 300 metrų.“

17-metė E.Savickaitė startavo 78-a ir nuotolį įveikė per 4 min. 3,60 sek. bei užėmė 82-ąją vietą.

16-metė I.Dainytė į trasą šliuožė 86-a ir joje užtruko 4 min. 10,99 sek. bei užėmė 87-ąją vietą.

26 metų T.Strolia į trasą iššliuožė 72-as ir nuotolį įveikė per 3 min. 06,76 sek. bei liko 68-as.