Kėdainiuose – be staigmenų: tituluoti karatė kovotojai įrodė savo pajėgumą Lietuvos čempionate

Kėdainiuose vykusiame 2022 metų Lietuvos kiokušin karatė čempionate titulus iškovojo tarptautinėse arenose savo vertę jau įrodę sportininkai.

Paulius Žimantas ir Eventas Gužauskas.<br> A.Barzdžiaus nuotr.
 Lietuvos karatė kiokušin čempionatas.<br> A.Barzdžiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dalius Matvejevas

Feb 12, 2022, 10:06 PM, atnaujinta Feb 12, 2022, 10:15 PM

Savo pergalingą seriją Kėdainiuose pratęsė 2021 metais nė vieno pralaimėjimo nepatyręs Europos čempionas Eventas Gužauskas. Itin didelį susidomėjimą kėlusioje svorio kategorijos virš 95 kg titulinėje kovoje akmeniškis nugalėjo kraštietį Paulių Žimantą.

Dviejų „Energijos“ klubo (treneris – Vladimiras Silvaško) auklėtinių dvikovoje vyresnis E. Gužauskas pergalę iškovojo, kai galingu kojos kairės smūgiu į varžovo koją pelnė įvertinimą „ippon“ ir kova buvo nutraukta anksčiau laiko.

Svorio kategorijos iki 95 kg finale taip pat susitiko du vieno klubo – Vilniaus „Saulės ženklo“ (treneris – Paulius Klapatauskas) – auklėtiniai: Edgardas Sečinskis ir Orestas Abazorius. Kaip ir 2021 m. Europos čempionato finale, E. Sečinskis vėl buvo stipresnis – po jo smūgio dešine koja į varžovo kairiąją buvo skirtas įvertinimas „ippon“.

Svorio kategorijos iki 85 kg finale trečias „Saulės ženklo“ atstovas Europos vicečempionas Juras Sokolovas vieną po kito pelnė du įvertinimus „wazari“ ir taip pat dar nesibaigus pagrindiniam kovos laikui buvo paskelbtas dvikovos su Justinu Kvietka (Kauno „Rifas“, treneris – Ričardas Poška) laimėtoju.

Taip pat susiklostė svorio kategorijos iki 75 kg finalas tarp Europos čempionato prizininko Domo Sutkaus („Rifas“) ir Lauryno Vaičikausko (Žemaitijos reg. „Shodan“, treneris – Lukas Kubilius). D. Sutkus vieną „wazari“ užsidirbo smūgiu koja, kitą – smūgiu ranka ir tapo čempionu

Svorio kategorijoje iki 65 kg nugalėtoju tapo Dovydas Martišius („Shodan“) vieno rato turnyre įveikęs tiek Mantą Laurinaitį (Vilniaus „Shin“, treneris – Dmitrijus Aleksandrovas), tiek Giedrių Miškiną („Rifas“).

Tarp moterų viso kovos laiko neprireikė svorio kategorijos iki 50 kg lemiamoje kovoje tarp dviejų „Rifo“ sportininkių – Europos vicečempionės Brigitos Svinkūnaitės ir Viktorijos Dambrauskaitės. Pirmoji smūgiu ranka pelnė „ippon“ ir tapo čempione.

Kitose kovose sportininkėms nugalėti anksčiau nei pasibaigs kovai skirtas laikas nepavyko. Svorio kategorijos iki 55 kg finale teisėjų sprendimu jau po pagrindinio kovos laiko Gerda Pekarskaitė („Saulės ženklas“) nugalėjo Valentyną Kurmin (Vilniaus „Ippon“, treneris – Jevgenijus Jurutas).

Tuo metu kituose lemiamuose mūšiuose prireikė pratęsimų.

Svorio kategorijos iki 60 kg finale Europos vicečempionė Justina Šišaitė (Kauno „Stoikas“, treneris – Gediminas Tankevičius) po 2 pratęsimų palaužė Gretą Šatikaitę („Shin“). Tiek pat kovos laiko prireikė kitai Europos vicečempionei Anetai Meškauskienei (Anykščių „Takas“, treneris – Eugenijus Šilaika), kad svorio kategorijos iki 65 kg finale įrodytų savo pranašumą prieš Ievą Budrytę („Shodan“).

Svorio kategorijos virš 65 kg titulinėje kovoje tarp dviejų klaipėdiečių prireikė net 3 pratęsimų, o per juos Marija Sekunda („Shodan“) vis gi palaužė įspėjimą už draudžiamą smūgį gavusią Rimą Lisinskaitę („Okinava“, trenerė – Diana Mačiūtė).

Katos rungtyje tarp moterų pajėgiausia buvo Europos čempionė V. Mačiūtė („Okinava“, treneris – R. Poška), tarp vyrų – Tomas Zienius (Kauno „Shori“, treneris – Valius Rudys), o mišrių komandų varžybas laimėjo „Okinavos“ ekipa (D. Mačiūtė, R. Lisinskaitė ir Matas Sasnauskas).

2022-ųjų Lietuvos čempionais tapę sportininkai pelnė teisę atstovauti šaliai Europos čempionate, kuris balandžio pradžioje vyks Lenkijoje. Kiti nacionalinės komandos nariai paaiškės kovo mėn. po rinktinės kandidatų treniruočių stovyklos.