Trečiasis Vytauto Strolios startas Pekine: šaudymo košmaras ir nuopuolis persekiojimo lenktynėse

Pekino žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybose sekmadienį į kovą stojo tik vienas lietuvis – vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse dalyvauvo Vytautas Strolia.

Lietuvos biatlonininkai 10 km sprinto varžybose.<br>V.Dranginio nuotr.
Vytautas Strolia.<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Feb 13, 2022, 12:36 PM, atnaujinta Feb 13, 2022, 1:47 PM

Po košmariško šaudymo ir 10 netaiklių šūvių jis krito iš 43-iosios į 58-ąją vietą.

Jis stadione finišavo paskutinis, nes vienas dalyvis nestartavo, o kitas buvo aplenktas ratu.

Čempionui Quentinui Fillonui Maillot jis pralaimėjo 9 min. 40,3 sek.

Nė vienas kitas biatlonininkas nepadarė daugiau klaidų.

Tokia vieta neleis jam dalyvauti 15 km bendrojo starto lenktynėse, kur startuoja 30 geriausių pagal trijų rungčių rezultatus.

Tobulai šaudęs Quentinas Fillonas Maillet ramiai finišavo pirmas – 39 min. 7,5 sek.

Trečias startavęs norvegas Tarje Boe pagriebė sidabrą – atsiliko 28,6 sek.

11-as startavęs rusas Eduardas Latypovas pakilo į trečiąją vietą, atsilikęs 35,3 sek.

Be klaidų šaudęs italas Lucas Hoferis liko ketvirtas, o 7 sykius prašovęs sprinto čempionas Johannesas Thingnesas Boe liko penktas.

V.Stroliai šis startas buvo itin svarbus norint patekti į 15 km bendrojo starto lenktynes, nes jose dalyvaus tik 30 geriausių pagal trijų rungčių rezultatus.

Lietuvis 20 km asmeninėse lenktynėse buvo 21-as, sprinte liko 43-ias, tad jam reikėjo siekti vietos 30-tuke ar dar aukščiau.

12,5 km persekiojimo lenktynėse dalyvavoa 60 geriausių pagal 10 km sprinto rezultatus, kurie startuoja išsaugant laiko skirtumus. Šaudyti teko 4 sykius, už kiekvieną klaidą teks įveikti 150 m baudos ratą.

Iš keturių lietuvių į lenktynes pateko tik 29 metų V.Strolia. Jis startavo 43-ias, atsilikdamas nuo lyderio norvego Johanneso Thingneso Boe 2 min. 22 sek.