Problemas šaudykloje atskleidęs V. Strolia Pekine ginklų dar nesudeda: sieks pagrindinio tikslo Specialiai lrytas.lt, Pekinas

Biatlonininko Vytauto Strolios akyse nesunkiai matėsi pykčio ir nevilties apraiškos. Geriausias šalies biatlonininkas nesėkmingai baigė individualų pasirodymą Pekino žiemos olimpiadoje, kuomet sekmadienį 12,5 km persekiojimo lenktynėse suko net 10 baudos ratų ir užėmė 58-ąją vietą iš 59 startavusių dalyvių. 43-iuoju numeriu startavęs V.Strolia nugalėtojui prancūzui Quentinui Fillonui Maillet pralaimėjo 9 min. 40,3 sek.

V. Strolia.<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Specialiai lrytas.lt, Pekinas (Kinija)

Feb 13, 2022, 2:16 PM, atnaujinta Feb 13, 2022, 2:18 PM

Sekmadienį virš Džangdziagou biatlono centro užslinko pilki debesys, iš ėmė kristi ne tik gausus sniegas, bet ir stiprūs vėjo gūsiai, kurie sportininkams pridarė daug problemų šaudykloje.

„Nebuvo čia kažkas tokio tragiško, – oro sąlygas įvertino 29-erių V.Strolia. – Aišku, sunkesnės sąlygos nei visada, bet nugalėjo stipriausi.“

Tai visgi, kas nutiko šaudykloje?

„Ir vėjas, ir šaltis, – apie tai, kas trukdė, kalbėjo V.Strolia. – Kažkiek ir koncentracijos nebuvo, po sprinto nespėjau atsigauti. Viskas kartu susidėjo.“

58-oji vieta persekiojimo lenktynėse lietuviui neleis dalyvauti ir masinio starto varžybose, į kurias patenka 30 geriausių biatlonininkų, atsižvelgiant į jų pasaulio reitingą, olimpiadoje pelnytus medalius ir užimtas vietas atskirose varžybose.

Individualiose 20 km lenktynėse V.Strolia liko 21-as, 10 km sprinte – 43-ias. Pasaulio reitinge 26-ąją vietą užimantis lietuvis, panašu, kvietimo į masinį startą negaus.

Nepaisant nesėkmės, V.Strolia kartu su Tomu Kaukėnu, Karolius Dombrovskiu ir Linu Baniu jau antradienį grumsis komandinėje estafetėje, kurioje baigs pasirodymą Pekino žaidynėse.

„Mums visada pagrindinis tikslas buvo estafetė. Labai tikiuosi, kad susikaupsime ir parodysime, ką galime. Tačiau dalyvavimas jose niekuo nesiskiria nei individualiose varžybose. Jei pradėsi galvoti, kad kažkuo skiriasi, tada bus blogai. Reikia šliuožti taip, kaip reikia. Šaudyti taip pat. Darai savo darbą ir neprisigalvoji“, – kalbėjo V.Strolia.

Lietuviams prieš žaidynes buvo iškeltas tikslas komandinėje estafetėje užimti 16-ą vietą. Jose dalyvaus 21-a rinktinė. Anot atleto, kol kas dar nėra aišku, kokia tvarka Lietuvos komanda startuos estafetės rungtyje.

Auksą sekamdienį laimėjo tobulai šaudęs prancūzas Quentinas Fillonas Maillet (39 min. 7,5 sek.).

Trečias startavęs norvegas Tarje Boe pagriebė sidabrą – atsiliko 28,6 sek.

11-as startavęs rusas Eduardas Latypovas pakilo į trečiąją vietą, atsilikęs 35,3 sek.

Be klaidų šaudęs italas Lucas Hoferis liko ketvirtas, o 7 sykius prašovęs sprinto čempionas Johannesas Thingnesas Boe liko penktas.