Olimpinis pirmadienis: keturių šalių čempionai ir paaiškėjusios ledo ritulio finalininkės Medalių lyderiai

Pirmadienį Pekino olimpinėse žaidynėse buvo išdalinti keturi medalių komplektai. Apdovanojimus iškovojo devynių šalių sportininkai, o čempionais tapo Austrijos, JAV, Kinijos ir Prancūzijos olimpiečiai.

JAV ledo ritulio rinktinė žengė į olimpinių žaidynių finalą.<br>ZP/Scanpix nuotr.
Kanados ledo ritulininkės žais olimpiados finale.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.<br>R.Hajduko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-02-14 17:35, atnaujinta 2022-02-14 17:36

Bobslėjus

Moterys. Vienvietės rogės

1. Kaillie Humphries (JAV) – 4 min. 19,27 sek.

2. Elana Meyers Taylor (JAV) atsiliko 1,54 sek.

3. Christine de Bruin (Kanada) atsiliko 1,76 sek.

Šios rungties varžybos per olimpines žaidynes surengtos pirmą kartą. Čempione tapusi 36-erių Kaillie Humphries anksčiau atstovavo Kanadai ir iškovojo tris olimpinius medalius (du aukso ir vieną bronzos) dviviečių rogių varžybose.

Dailusis čiuožimas

Ledo šokiai

1. Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas (Prancūzija) – 226,98 tšk.

2. Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas (ROK) – 220,51 tšk.

3. Madison Hubbell ir Zachary Donohue (JAV) – 218,02 tšk.

...

23. Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala (Lietuva) – 58,35 tšk.

G.Papadakis ir G.Cizeronas prieš ketverius metus laimėjo olimpinius sidabro medalius. Jie yra keturiskart pasaulio ir penkiskart Europos čempionai. Jie tapo antrąja Prancūzijos pora, laimėjusia olimpines ledo šokių varžybas. 2002 m. aukso medalius iškovojo Marina Anisina ir Gwendalis Peizerat.

Lietuviai P.Ramanauskaitė ir D.Kizala šeštadienį atlikdami ritminį šokį užėmė paskutinę 23-iąją vietą ir negavo teisės pirmadienį atlikti laisvąjį šokį.

Akrobatinis slidinėjimas

Moterys. Akrobatika

1. Xu Mengtao (Kinija) – 108,61 tšk.

2. Hana Huskova (Baltarusija) – 107,95 tšk.

3. Megan Nick (JAV) – 93,76 tšk.

Xu Mingtao aukso medalį pridėjo prie dviejų anksčiau iškovotų olimpinių sidabro medalių. Kinė nutraukė baltarusių pergalių virtinę šios rungties varžybose. 2014 m. olimpine čempione tapo Ala Cuper, 2018 m. – Hana Huskova.

Šuoliai su slidėmis

Vyrų komandos. Šuoliai nuo didelio tramplino

1. Austrija (Stefanas Kraftas, Danielis Huberis, Janas Horlis, Manuelis Fettneris) – 942,7 tšk.

2. Slovėnija (Lovro Kosas, Cene Prevcas, Timi Zajcas, Peteris Prevcas) – 934,4 tšk.

3. Vokietija (Constantinas Schidas, Stephanas Leyhe, Markusas Eisenbichleris, Karlas Geigeris) – 922,9 tšk.

Austrijos šuolininkai olimpines komandų varžybas laimėjo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2006 ir 2010 m.). Visi keturi čempionų kvartetą sudarę sportininkai iškovojo pirmuosius olimpinius aukso medalius.

Šios varžybos buvo paskutinės olimpinėje šuolių su slidėmis programoje. Pekine šuolininkai išsidalino penkis apdovanojimų komplektus. Du aukso medalius iškovojo Slovėnija, po vieną – Austrija, Japonija ir Norvegija.

Ledo ritulys

Moterys. Pusfinalis

Kanada – Šveicarija 10:3,

JAV – Suomija 4:1.

Ketvirtadienį finale žais Kanados ir JAV rinktinės. Suomijos ir Šveicarijos komandos trečiadienį kovos dėl bronzos medalių.

Olimpinis moterų ledo ritulio turnyras rengiamas septintąjį kartą. Kanados rinktinė į finalą pateko septintąjį kartą, JAV – šeštąjį.

Vienintelis kitoks finalas buvo 2006 m., kai kanadietėms iššūkį metė Švedijos ledo ritulininkės.

Medalių lentelės lyderiai

Medalių lentelės lyderiai nepasikeitė. Joje pirmauja Norvegija (9 aukso, 5 sidabro, 7 bronzos), Vokietija (8 aukso, 5 sidabro, 2 bronzos) ir JAV (7 aukso, 6 sidabro, 3 bronzos).

Pirmadienį savo sąskaitą labiausiai papildė JAV. Šios šalies sportininkai laimėjo vieną aukso, vieną sidabro bei du bronzos medalius.