Antradienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse sportininkai kovojo dėl devynių medalių komplektų. Net trys iš jų buvo įteikti Norvegijos olimpiečiams. Kadangi norvegai tapo dviejų komandinių rungčių čempionais, ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio antradienį lipo net aštuoni šios šalies sportininkai.

Olimpinė švieslentė: dar viena norvegų triumfo diena ir tryliktasis I. Wust medalis<br> ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.

Feb 15, 2022, 6:03 PM

Bobslėjaus varžybose pirmą kartą visus tris medalius laimėjo vienos šalies – Vokietijos – sportininkai, o Nyderlandų greitojo čiuožimo legenda Ireen Wust iškovojo tryliktąjį olimpinį medalį.

Biatlonas

Vyrai. Estafetė

1. Norvegija (Sturla Holmas Lagreidas, Tarjei Bo, Johannesas Thingnesas Bo, Vetle Sjastadas Christiansenas) – 1 val. 19 min. 50,2 sek.

2. Prancūzija (Fablienas Claude‘as, Emilienas Jacquelinas, Simonas Desthieux, Quentinas Fillonas-Maillet) atsiliko 27,4 sek.

3. ROC (Saidas Chalili, Aleksandras Loginovas, Maksimas Cvetkovas, Eduardas Latypovas) atsiliko 45,3 sek.

...

14. Lietuva (Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Karolis Dombrovskis, Linas Banys) atsiliko 5 min. 47,6 sek.

Norvegai olimpines vyrų estafetės varžybas laimėjo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2002 ir 2010 m.). Pekine šliuožęs Tarjei Bo prieš dvylika metų prisidėjo prie Vankuveryje iškovotos pergalės.

Jo jaunesnysis brolis Johannesas Thingnesas Bo šių metų žaidynėse laimėjo jau keturis medalius (tris aukso ir vieną bronzos). Per visą karjerą jis iškovojo keturis olimpinius medalius ir pagal šį skaičių dabar atsilieka tik nuo karjerą baigusių norvego Olės Einaro Bjorndaleno (8 aukso medaliai) ir prancūzo Martino Fourcade‘o (5 aukso medaliai).

Quentinas Fillonas-Maillet šių metų žaidynėse iškovojo penkis medalius (du aukso ir tris sidabro).

Kalnų slidinėjimas

Moterys. Greitasis nusileidimas

1 Caroline Suter (Šveicarija) – 1 min. 31,87 sek.

2 Sofia Goggia (Italija) atsiliko 0,16 sek.

3 Nadia Delgado (Italija) atsiliko 0,57 sek.

Šios rungties pasaulio čempionė Caroline Suter iškovojo pirmąjį olimpinį medalį. Antrąją vietą užėmusi Sofia Goggia, kuri sausį patyrė traumą ir abejojo, ar galės startuoti Pekine, prieš ketverius metus buvo Pjongčango žaidynių čempionė.

Pekino žaidynėse jau baigėsi aštuonių kalnų slidinėjimo rungčių varžybos. Šveicarai per jas iškovojo keturis aukso ir tris bronzos medalius.

Greitasis čiuožimas

Vyrai. Komandų persekiojimo lenktynės

1. Norvegija (Hallgeiras Engebratenas, Pederis Kongshaugas, Sverre Lunde Pedersenas) – 3 min. 38,07 sek.

2. ROK (Danijilas Aldoškinas, Sergejus Trofimovas, Ruslanas Zacharovas) atsiliko 2,39 sek.

3. JAV (Ethanas Cepuranas, Casey Dawsonas, Emery Lehmanas, Joey Mantia) – 3 min. 38,81 sek.

Norvegai antrose žaidynėse iš eilės laimėjo komandų persekiojimo lenktynes, bet iš auksinės Pjongčango trijulės liko tik Sverre Lunde Pedersenas.

Moterys. Komandų persekiojimo lenktynės

1. Kanada (Ivanie Blondin, Valerie Maltais, Isabelle Weidemann) – 2 min. 53,44 sek.

2. Japonija (Ayano Sato, Miho Takagi, Nana Takagi) atsiliko 11,03 sek.

3. Nyderlandai (Marijke Groenewoud, Irene Schouten, Ireen Wust, Antoinette de Jong) – 2 min. 56,86 sek.

Kanadietės pirmą kartą tapo šios rungties olimpinėmis čempionėmis.

Pjongčango žaidynių čempionė Miho Takagi šių metų žaidynėse iškovojo jau trečią sidabro medalį. Pekino žaidynėse trečią medalį iškovojo ir Irene Schouten, bet jos kolekcija spalvingesnė. Ji antradienį laimėtą bronzos apdovanojimą pridėjo prie dviejų aukso medalių.

Viena labiausiai tituluotų žiemos sportininkių, penktose žaidynėse dalyvaujanti 35-erių Ireen Wust iškovojo tryliktąjį olimpinį medalį. Dabar olandės sąskaitoje yra šeši aukso, penki sidabro ir du bronzos apdovanojimai. Nė vienas kitas čiuožėjas (nei vyras, nei moteris) nėra laimėjęs daugiau nei devynių olimpinių medalių.

Bobslėjus

Vyrai. Dvivietės ledrogės

1. Francesco Friedrichas ir Thorstenas Margisas (Vokietija) – 3 min. 56,89 sek.

2. Johannesas Lochneris ir Florianas Baueris (Vokietija) atsiliko 0,49 sek.

3. Christophas Haferis ir Matthiasas Sommeris (Vokietija) atsiliko 1,69 sek.

Pirmą kartą šios rungties istorijoje (nuo 1932 m.) visus tris medalius iškovojo vienos šalies sportininkai.

31-erių Francesco Friedrichas ir 32-ejų Thorstenas Margisas iškovojo trečiuosius olimpinius aukso medalius. Per Pjongčango žaidynes jiedu taip pat tapo nugalėtojais dviviečių ledrogių varžybose, o po to sėdo į keturvietes ledroges ir prisidėjo prieš didesnio ekipažo pergalės.

Šiaurės dvikovė

Vyrai. Šuoliai nuo didelio tramplino ir 10 km slidinėjimo lenktynės

1. Jorgenas Graabakas (Norvegija) – 27 min. 13,3 sek.

2. Jensas Lurasas Oftebro (Norvegija) atsiliko 0,4 sek.

3. Akito Watabe (Japonija) atsiliko 0,6 sek.

Jorgenas Graabakas antrą kartą laimėjo šios rungties varžybas (pirmą – 2014 m.) ir iškovojo penktąjį olimpinį medalį. Dabar jo kolekcijoje yra trys aukso ir du sidabro apdovanojimai, laimėti Sočio, Pjongčango ir Pekino žaidynėse.

Kol kas nė vienas šiaurės dvikovininkas nėra iškovojęs keturių olimpinių aukso medalių. J.Graabakas bandys tapti visų laikų lyderiu per komandų varžybas, kurios vyks ketvirtadienį.

Akrobatinis slidinėjimas

Moterys. Nuolydis

1. Mathilde Gremaud (Šveicarija) – 86,56 tšk.

2. Eileen Gu (Kinija) – 86,23 tšk.

3. Kelly Sildaru (Estija) – 82,06 tšk.

Mathilde Gremaud perėmė estafetę iš kitos šveicarės Sarah Hoffin, laimėjusios šios rungties varžybas per Pjongčango žaidynes. M.Gremaud prieš ketverius metus iškovojo nuolydžio varžybų sidabro medalį, o Pekine laimėjo ir kitos rungties bronzos medalį.

Kelly Sildaru tapo pirmąja Pekino žaidynių medalį laimėjusia Estijos sportininke. Estai per visą nepriklausomybės laikotarpį iškovojo keturis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Snieglenčių sportas

Vyrai. Didysis šuolis

1. Su Yimingas (Kinija) – 182,50 tšk.

2. Monsas Roislandas (Norvegija) – 171,75 tšk.

3. Maxas Parrot (Kanada) – 170,25 tšk.

Su Yimingas šiose žaidynėse iškovojo antrąjį medalį. Prieš kelias dienas jis užėmė antrąją vietą nuolydžio varžybose.

Moterys. Didysis šuolis

1. Anna Gasser (Austrija) – 185,50 tšk.

2. Zoi Sadowski-Synott (Naujoji Zelandija) – 177,00 tšk.

3. Kokomo Murase (Japonija) – 171,50 tšk.

Šios rungties varžybos olimpinėse žaidynėse surengtos antrą kartą, o Anna Gasser iškovojo antrąjį didžiojo šuolio aukso medalį.

Ši rungtis baigė Pekino žaidynių snieglenčių sporto programą. Sportininkai išsidalino 11 medalių komplektų, o medalių lentelėje pirmąją vietą pasidalino Austrija ir JAV. Abi šalys iškovojo po tris aukso ir vieną sidabro medalį.

Ledo ritulys

Vyrai. Aštuntfinalis

Slovakija – Vokietija 4:0,

Danija – Latvija 3:2,

Čekija – Šveicarija 2:4,

Kanada – Kinija 7:2.

Trečiadienį ketvirtfinalyje žais: JAV – Slovakija, ROC – Danija, Suomija – Šveicarija ir Švedija – Kanada.

Medalių lentelės lyderiai

Medalių lentelės lyderė Norvegija dar labiau padidino pranašumą prieš kitas šalis. Po vienuoliktosios olimpinių žaidynių dienos Norvegijos sąskaitoje yra 12 aukso, 7 sidabro ir 7 bronzos medaliai.

Antrąją vietą medalių lentelėje užima Vokietija (9 aukso, 6 sidabro ir 3 bronzos), trečiąją – JAV (7 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos).

Nedaug atsilieka Austrija (6 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos), Nyderlandai (6 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos) ir Kinija (6 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos).

Iš viso per jau pasibaigusias varžybas medalius laimėjo 27 šalių sportininkai, Pekino žaidynių čempionais tapo 21 šalies olimpiečiai.

Prizininkų sąraše yra 20 Europos šalių, JAV, Kanada, Kinija, Japonija, Korėja, Australija ir Naujoji Zelandija.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidentiniai debatai ar parodija?