Olimpinė švieslentė: penktadienį trečdalį medalių iškovojo norvegai

Norvegijos sportininkai nestabdo. Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse baigėsi penkių rungčių varžybos, per kurias norvegai iškovojo penkis medalius: po vieną aukso ir sidabro bei tris bronzos. Olimpiniais čempionais taip pat tapo Prancūzijos, Šveicarijos, Nyderlandų ir Kinijos sportininkai.

J.Boe Pekino olimpinėse žaidynėse vėl laimėjo aukso medalį.<br>AP/Scanpix nuotr.
J.Boe Pekino olimpinėse žaidynėse vėl laimėjo aukso medalį.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Rusijos ledo ritulininkai pateko į finalą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 18, 2022, 6:32 PM

Biatlonas

Moterys. Bendras startas

1. Justine Braisaz-Bouchet (Prancūzija) – 40 min. 18,0 sek.

2. Tiril Eckhoff (Norvegija) atsiliko 15,3 sek.

3. Marte Olsbu Roiseland (Norvegija) atsiliko 34,9 sek.

Justine Braisaz-Bouchet tapo pirmąja prancūze, laimėjusia olimpines bendro starto lenktynes. Ji iškovojo pirmąjį medalį šiose žaidynėse ir antrąjį medalį karjeroje (prieš ketverius metus laimėjo moterų estafetės bronzą).

Marte Olsbu Roiseland per Pekino žaidynes iškovojo penkis medalius (tris aukso ir du bronzos) – daugiausiai tarp moterų biatlonininkių. Po tris apdovanojimus laimėjo švedė Elvira Oberg (vieną aukso ir du sidabro) ir Tiril Eckhoff (vieną aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos).

Biatlonas

Vyrai. Bendras startas

1. Johannesas Thingnesas Bo (Norvegija) – 38 min. 14,4 sek.

2. Martinas Ponsiluoma (Švedija) atsiliko 40,3 sek.

3. Vetle Sjastadas Christiansenas (Norvegija) atsiliko 1 min. 12,5 sek.

28 metų Johannesas Thingnesas Bo šiose žaidynėse iškovojo keturis aukso ir vieną sidabro medalį. Jis yra daugiausiai aukso medalių Pekino žaidynėse iškovojęs sportininkas. Iš viso per olimpinę karjerą J.Th.Bo laimėjo penkis aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalį.

Šiomis lenktynėmis baigėsi Pekino olimpinių žaidynių biatlono varžybos. Jose po penkis medalius laimėjo ne tik J.Th.Bo ir M.O.Roiseland, bet ir prancūzas Quentinas Fillonas Maillet (du aukso ir tris sidabro). Keturis medalius iškovojo norvegas Tarjei Bo (du aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos).

Vienuolikos rungčių varžybose medalius laimėjo septynių šalių sportininkai, o čempionais tapo keturių šalių biatlonininkai. Norvegai laimėjo net šešis aukso, du sidabro ir šešis bronzos medalius, prancūzai – tris aukso ir keturis sidabro medalius. Čempionais taip pat tapo Švedijos ir Vokietijos olimpiečiai.

Greitasis čiuožimas

Vyrai. 1000 metrų

1. Thomasas Krolis (Nyderlandai) – 1 min. 7,92 sek.

2. Laurent‘as Dubreuilis (Kanada) atsiliko 0,40 sek.

3. Havardas Holmefjordas Lorentzenas (Norvegija) atsiliko 0,56 sek.

1000 metrų lenktynėse Thomasas Krolis pratęsė olandų pergalių tradicijas. Nyderlandų čiuožėjai šios rungties čempionais tapo trečiose žaidynėse iš eilės. Th.Krolis iškovojo antrąjį Pekino žaidynių medalį (1500 metrų lenktynėse jis buvo antras).

Per Pekino žaidynes Nyderlandų čiuožėjai jau iškovojo penkis aukso, keturis sidabro ir du bronzos medalius (baigėsi 12 iš 14 rungčių varžybos).

Akrobatinis slidinėjimas

Vyrai. Krosas

1. Ryanas Regezas (Šveicarija)

2. Alexas Fiva (Šveicarija)

3. Sergejus Ridzikas (ROK)

Abu šveicarai iškovojo pirmuosius olimpinius medalius, o Sergejus Ridzikas trečiąją vietą užėmė ir Pjongčango žaidynėse.

Moterys. Pusvamzdis

1. Eileen Gu (Kinija) – 95,25 tšk.

2. Cassie Sharpe (Kanada) – 90,75 tšk.

3. Rachel Karker (Kanada) – 87,75 tšk.

18-metė Eileen Gu šiose žaidynėse iškovojo trečiąjį medalį. Kitų rungčių varžybose ji laimėjo aukso ir sidabro apdovanojimus.

Cassie Sharpe prieš ketverius metus tapo Pjongčango žaidynių čempione, o dabar užėmė antrąją vietą.

Ledo ritulys

Pusfinalis

Suomija – Slovakija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0),

ROK – Švedija 4:3 (po baudinių; 0:0, 1:0, 0:1; pratęsimas 0:0; baudiniai 3:2).

Sekmadienį finale žais Suomijos ir Rusijos komandos. Dėl bronzos medalių šeštadienį kovos Švedijos ir Slovakijos ledo ritulininkai.

Akmenslydis

Vyrai. Rungtynės dėl 3 vietos

Kanada – JAV 8:5.

Kanados rinktinė iškovojo šeštuosius olimpinius medalius per pastarąsias septynerias žaidynes. Nuo tada, kai 1998 metais akmenslydis buvo grąžintas į olimpinę programą, kanadiečiai triskart laimėjo auksą, dukart – sidabrą ir šiais metais pirmą kartą pasidabino bronza. Be medalių Kanados komanda liko tik 2018 metais.

Finalo rungtynės, kuriose žais Didžioji Britanija ir Švedija, vyks šeštadienį.

Akmenslydis

Moterys. Pusfinalis

Japonija – Šveicarija 8:6,

Didžioji Britanija – Švedija 12:11 (po pratęsimo).

Sekmadienį finale žais Didžioji Britanija – Japonija, o dėl bronzos medalių šeštadienį kovos Šveicarija ir Švedija.

Medalių lentelės lyderiai

Norvegijos olimpiečiai Pekino žaidynėse per keturiolika dienų iškovojo 15 aukso, 8 sidabro ir 11 bronzos medalių. Medalių įskaitoje Norvegija dar labiau nutolo nuo Vokietijos (10, 7, 5) ir JAV (8, 8, 5), kurių sportininkai penktadienį nepateko tarp prizininkų.

Užtat prie vokiečių ir amerikiečių priartėjo kelios šalys, kurių olimpiečiams penktadienis buvo derlingesnis: Kinija (8, 4, 2), Nyderlandai (7, 5, 4), Švedija (7, 5, 4) ir Šveicarija (7, 2, 5). Į medalių lentelės dvyliktuką taip pat patenka Austrija (6, 7, 4), Rusija (5, 9, 13), Prancūzija (5, 7, 2), Kanada (4, 7, 13) ir Japonija (3, 5, 9).

Olimpinius medalius iškovojo 28 šalių sportininkai, olimpiniais čempionais tapo 21 šalies atstovai. Šį sąrašą tikrai papildys Didžioji Britanija, kurios rinktinės pateko į abiejų akmenslydžio turnyrų finalą.

Beje, likus dviem dienoms iki Pekino žaidynių pabaigos medalius laimėjusių šalių lentelė yra trumpesnė negu prieš ketverius metus. Per Pjongčango žaidynes prizininkais tapo 30 šalių sportininkai.

Dar anksčiau trejose iš eilės žaidynėse (2006, 2010 ir 2014 metais) medalius laimėjo 26 šalių olimpiečiai.