Lietuvos sporto savaitė: neįveikiamas „Žalgiris“, K. Teterevkovos rekordas ir paskutinieji olimpiniai startai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dar kartą iškovojo šalies taurę, Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas laimėjo daugiausiai aukso medalių Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse, Lietuvos vandensvydžio rinktinei nepavyko iškovoti kelialapio į Europos čempionatą, Gargždų „Amber“ tinklininkai pirmą kartą pateko į Baltijos lygos finalo ketvertą, o žiemos sportininkai atsisveikino su olimpiniu Pekinu.

Kauno „Žalgiris“ laimėjo KMT taurę.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Modestas Vaičiulis<br>V. Dranginio nuotr.
 Lukas Lekavičius<br>V.Ščiavinsko nuotr.
K.Teterevkova Tokijo žaidynėse.<br>K.Štreimikio nuotr.
R.Jokubaitis (kairėje) ir Š.Jasikevičius.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Rokas Jokubaitis.<br>Barca Basket nuotr.
K.Teterevkova.<br>K.Štreimikio nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Feb 21, 2022, 9:26 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 15 d. Pekino žiemos olimpinių žaidynių biatlono vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 14-ąją vietą (dalyvavo 21 komanda, čempione tapo Norvegija).

Vasario 15 d. „Tour de Oman“ daugiadienėse dviračių lenktynėse (2.Pro kategorija) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 66-ąją vietą (nugalėjo čekas Janas Hirtas iš „Wanty“).

Vasario 16 d. Baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Kaunas“ (60 tšk. per 22 rungt.). Jonavos „Aušrinė“ užėmė ketvirtąją vietą (44 tšk.), Alytaus „Prekyba“ – dešimtąją vietą (20 tšk.).

Vasario 16 d. Pekino žaidynių slidinėjimo komandų sprinto vyrų varžybose Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia užėmė 24-ąją vietą (dalyvavo 25 komandos, čempionais tapo norvegai Erikas Valnesas ir Johannesas Hosflotas Klabo). Moterų sprinto varžybose Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė užėmė 23-iąją vietą (pusfinalyje buvo pavytos ratu; dalyvavo 26 komandos, čempionėmis tapo vokietės Katharina Hennig ir Victoria Carl). Andrejus Drukarovas dėl traumos atsisakė dalyvauti slalomo varžybose (dalyvavo 87 sportininkai, čempionu tapo prancūzas Clement‘as Noelis).

Vasario 16 ir 19 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė turnyre Alanijoje (Turkija) pralaimėjo Uzbekistanui 0:1 ir nugalėjo Bulgariją 3:2. Šiame turnyre Lietuvos rinktinei pirmą kartą vadovauja vokietis treneris Danielis Wimmeris. Vasario 22 d. lietuvės žais su Latvija.

Vasario 17 d. Utenos „Juventus“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su amerikiečiu Adreianu Payne‘u, kuris žaidė nuo gruodžio mėnesio ir pelnydavo 8,6 taško.

Vasario 19 d. Alytuje baigėsi Lietuvos plaukimo žiemos čempionatas. Geriausiais turnyro plaukikais pripažinti Kotryna Teterevkova (laimėjo 4 aukso ir 1 sidabro medalį), Danas Rapšys (3 aukso) ir Andrius Šidlauskas (4 aukso ir 1 sidabro). K.Teterevkova pagerino 200 metrų plaukimo krūtine Lietuvos rekordą (2 min. 22,88 sek.), kuris nuo 2017 m. priklausė Rūtai Meilutytei.

Vasario 19 d. Vilniuje vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Šiaulius“ 80:68, Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Rytą“ 82:80. „Žalgiris“ į šalies taurės finalą pateko aštuntą kartą iš eilės, „Lietkabelis“ – antrą kartą iš eilės.

Vasario 19 d. Baltijos vyrų tinklinio lygos ketvirtfinalio antrosiose rungtynėse Gargždų „Amber“ išvykoje nugalėjo Talino „Selver“ 3:2 ir laimėjo seriją 2:0. Į finalo ketvertą pateko „Amber“ bei trys Estijos komandos: Tartu „Bigbank“, Talino „TalTech“ ir „Pärnu“.

Vasario 20 d. Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Msidoje (Malta) užėmė trečiąją vietą ir nepateko į baigiamąjį turnyrą. Lietuviai pralaimėjo Rumunijai 1:14 ir Maltai 5:19, bet nugalėjo Airiją 17:5. Du kelialapius į Europos čempionatą iškovojo Rumunija ir Malta. Europos čempionatas vyks 2022 m. rudenį Kroatijoje, jame dalyvaus 16 komandų.

Vasario 20 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Dubajuje („ATP 500“) atrankos antrajame rate nugalėjo rusą Pavelą Kotovą 7:6, 5:7, 6:4 ir pateko į pagrindines varžybas. Pirmajame atrankos rate R.Berankis nugalėjo ispaną Carlosą Gomezą-Herrerą.

Vasario 20 d. Baigėsi Lietuvos salės futbolo A lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo visas 18 rungtynių laimėjęs Kauno „Žalgiris“ (54 taškai). Antrąją vietą užėmė „Panevėžys“ (42), trečiąją – Jonavos „Vikingai“ (35).

Vasario 20 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ krepšinio komanda, kurioje žaidžia Rokas Jokubaitis, iškovojo Ispanijos taurę. Finale „Barcelona“ nugalėjo Madrido „Real“ 64:59.

Vasario 20 d. Vilniuje vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 91:66 (J.Nebo 25, J.Lauvergne‘is 19, E.Ulanovas 13 / V.Lipkevičius 14, K.Bėrzinis 13). Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas prancūzas Joffrey Lauvergne‘is („Žalgiris“). „Žalgiris“ šalies taurę iškovojo 11-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės ir penktąjį nuo tada, kai turnyrą rengia Lietuvos krepšinio lyga. Trečiąją vietą užėmė Vilniaus „Rytas“. Tolimų metimų konkursą laimėjo latvis Rihardas Kuksikas (Kėdainių „Nevėžis“).