Tarp Pekino žaidynėse dalyvavusių sportininkų – ketvirtasis teigiamas dopingo testas: įkliuvo čiuožėja

Ispanijos dailiojo čiuožimo sportininkė Laura Barquero Jimenez rungtyniavo 2022 m. Pekino olimpinėse žaidynėse vartodama draudžiamą medžiaga klostebolą. Ape tai paskelbė Tarptautinė testavimo agentūra (ITA).

L.Barquero su partneriu porų varžybose užėmė 11-ąją vietą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2022-02-23 07:56, atnaujinta 2022-02-23 08:01

Pekino žaidynėse L.Barquero ir jos partneris Marco Zandronas užėmė 11 vietą porų dailiojo čiuožimo varžybose. Jie buvo 11-i tiek trumposios programos, tiek laisvosios programos rungtyse, surinkę 181,36 taško.

Vasario 18 dieną paimtame mėginyje buvo klostebolio, tam tikros testosterono formos, pėdsakų.

Pasaulio antidopingo agentūros akredituota laboratorija Pekine antradienį pranešė apie teigiamą rezultatą, o L.Barquero dabar gali paprašyti atlikti jos B mėginio analizę.

Byla perduota nagrinėti Sporto arbitražo teismo (CAS) Antidopingo skyriui.

L.Barquero yra ketvirtasis sportininkas, kuris 2022 m. Pekine gavo teigiamą dopingo testą.

Taip pat įkliuvo Irano kalnų slidininkas Hosseinas Savehas Shemshaki, Ukrainos slidininkė Valentyna Kaminska ir Ukrainos bobslėjininkė Lidija Hunko.

Pekino žaidynes nustelbė 15-metės Rusijos olimpinio komiteto (ROC) atstovės Kamilos Valijevos atvejis – jai praėjusių metų Rusijos dailiojo čiuožimo čempionate buvo nustatytas teigiamas draudžiamos medžiagos trimetazidino testas.

Teigiamas testas buvo paskelbtas tik po to, kai ROC laimėjo komandines varžybas.

K.Valijeva buvo laikinai diskvalifikuota, tačiau tai panaikino Rusijos antidopingo agentūra ir patvirtino CAS, todėl rusė galėjo dalyvauti moterų čiuožimo varžybose, kur liko ketvirta.

K.Valijeva priklausė ROC komandai, kuri laimėjo auksą komandų rungtyje, tačiau medaliai šioje rungtyje nebus išdalinti tol, kol nebus baigta K.Valijevos byla, o procesas gali užtrukti kelis mėnesius.