Pasaulio sporto savaitė: N. Džokovičiaus nesėkmė, neįveikiamas R. Nadalis ir pasikeitę žiemos pasaulio taurių lyderiai

Ispanas Rafaelis Nadalis pratęsė pergalingą žygį teniso aikštėse, „Liverpool“ futbolininkai iškovojo Anglijos lygos taurę, slovėnas Tadejus Pogačaras laimėjo pirmąsias dviračių pasaulio turo lenktynes, šuolių su slidėmis ir moterų kalnų slidinėjimo pasaulio taurių bendrosiose įskaitose pasikeitė lyderiai, serbas Novakas Džokovičius prarado pirmosios pasaulio teniso raketės vardą, o vokietis Alexanderis Zverevas buvo išmestas iš Akapulko teniso turnyro.

Dar vienas Liverpulio trofėjus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
A.Zverevas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Australijoje triumfavęs ispanas R.Nadalis iškovojo 21-ąjį „Grand Slam“ titulą, o australė A.Barty – trečiąjį.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 28, 2022, 1:09 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 21 d. Italijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojantis „Napoli“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Cagliari“ 1:1.

Vasario 22 d. Tarptautinė testavimo agentūra pranešė, kad per Pekino žiemos olimpines žaidynes paimtame ispanės Lauros Barquero dopingo mėginyje rado draudžiamos medžiagos klostebolio. L.Barquero dalyvavo dailiojo čiuožimo porų varžybose ir su partneriu Marco Zandronu užėmė 11-ąją vietą.

Vasario 22 d. Meksikos atvirojo teniso čempionato („ATP 500“), vykusio Akapulke, rengėjai pašalino iš turnyro trečiąją pasaulio raketę vokietį Alexanderį Zverevą, kuris po pralaimėto dvejetų mačo užpuolė teisėją.

Vasario 22-23 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Londono „Chelsea“ namie nugalėjo „Lille“ 2:0, kitos trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis: „Villarreal“ – Turino „Juventus“ 1:1, Madrido „Atletico“ – „Manchester United“ 1:1 ir Lisabonos „Benfica“ – Amsterdamo „Ajax“ 2:2.

Vasario 23 d. Pietų Amerikos futbolo supertaurės pirmosiose rungtynėse Kuritibos „Athletico Paranaense“ ir San Paulo „Palmeiras“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Atsakomosios rungtynės vyks kovo 2 d.

Vasario 24 d. Futbolo Europos lygoje sužaistos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo rungtynės. Į aštuntfinalį pateko trys Ispanijos („Barcelona“, „Sevilla“ ir Sevilijos „Real Betis“), dvi Portugalijos (Bragos „Sporting“ ir „Porto“, po vieną Italijos (Bergamo „Atalanta“), Vokietijos („Leipzig“) ir Škotijos (Glazgo „Rangers“) komandą.

Vasario 24 d. Dubajaus teniso turnyro („ATP 500“) ketvirtfinalyje pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius pralaimėjo ATP reitinge 123-iąją vietą užimančiam čekui Jiří Vesely 4:6, 6:7. N.Džokovičius šį sezoną dalyvavo pirmame turnyre. Šis pralaimėjimas lėmė, kad jis vasario 28 d. praras pirmąją vietą ATP reitinge.

Vasario 25 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) pranešė, kad perkėlė Čempionų lygos finalą, kuris numatytas gegužės 28 d., iš Sankt Peterburgo į Paryžių. „Formulės-1“ varžybų rengėjai atšaukė etapą, kuris buvo numatytas rugsėjo mėnesį Sočyje. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paragino sporto šakų federacijas atšaukti arba perkelti Rusijoje numatytas varžybas.

Vasario 25 ir 27 d. Lahtyje (Suomija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmąsias varžybas laimėjo austras Stefanas Kraftas, antrosiose pirmąją vietą pasidalijo japonas Ryoyu Kobayashi ir norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Po šios pergalės R.Kobayashi vėl aplenkė vokietį Karlą Geigerį ir tapo bendrosios įskaitos lyderiu (po 21 etapo).

Vasario 26 d. Lenkijos futbolo federacija paskelbė, kad šios šalies rinktinė nežais pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Rusija (šios rungtynės numatytos kovo 24 d.).

Vasario 26 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose baigėsi „UAE Tour“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė britas Adamas Yatesas („Ineos“), trečiąją – ispanas Pello Bilbao („Bahrain“). Tai buvo pirmosios UCI pasaulio turo sezono lenktynės.

Vasario 26 d. Gento apylinkėse vykusių „Omloop Het Nieuwsblad“ dviračių lenktynių (1.UWT kategorija) nugalėtoju tapo belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“).

Vasario 26 d. Dubajaus teniso turnyro („ATP 500“) finale rusas Andrejus Rubliovas nugalėjo čeką Jiří Vesely 6:3, 6:4. 24-erių A.Rubliovas laimėjo dešimtąjį ATP turnyrą.

Vasario 26 d. Dohoje Kataro teniso čempionato („WTA 1000“) finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:2, 6:0. 20-metė I.Šwiątek iškovojo ketvirtąjį titulą.

Vasario 26 d. Akapulke Meksikos teniso čempionato („ATP 500“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo britą Cameroną Norrie 6:4, 6:4. 35-erių R.Nadalis iškovojo 91-ąjį titulą, o šį sezoną laimėjo visus 15 mačų.

Vasario 26 d. Regbio Šešių tautų taurės turnyro trečiajame ture Prancūzija išvykoje nugalėjo Škotiją 36:17 ir yra vienintelė visas rungtynes laimėjusi komanda. Kitose rungtynėse Anglija namie nugalėjo Velsą 23:19, Airija – Italiją 57:6. Po trijų turų pirmauja Prancūzija (14 taškų), Airija (11) ir Anglija (10).

Vasario 26 d. Anglijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis „Manchester United“ namie sužaidė lygiosiomis su „Watford“ 0:0. Lyderis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Liverpulio „Everton“ 1:0. Po 27 turų pirmauja „Manchester City“ (66 taškai), „Liverpool“ (60, žaidė 26 rungt.), Londono „Chelsea“ (50, žaidė 25 rungt.), „Manchester United“ (47), Londono „Arsenal“ (45, žaidė 24 rungt.) ir Londono „West Ham United“ (45).

Vasario 26-27 d. Portugalijos futbolo lygoje taškus prarado abu lyderiai. Lisabonos „Sporting“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Funšalio „Maritimo“ 1:1, „Porto“ namie – su „Gil Vicente“ 1:1. Po 24 turų pirmauja „Porto“ (64 taškai), Lisabonos „Sporting“ (58), Lisabonos „Benfica“ (54), Bragos „Sporting“ (44, žaidė 23 rungt.) ir „Gil Vicente“ (41).

Vasario 26-27 d. Garmiše-Partenkirchene (Bavarija, Vokietija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape abejas slalomo lenktynes laimėjo norvegas Henrikas Kristoffersenas. Po 27 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Vasario 26-27 d. Kranse-Montanoje (Šveicarija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape pirmąsias greitojo nusileidimo lenktynes laimėjo čekė Ester Ledecka, antrąsias – šveicarė Priska Nufer. Po 29 etapų bendrojoje įskaitoje pirmąją vietą dalijasi slovakė Petra Vlhova ir amerikietė Mikaela Shiffrin.

Vasario 26-27 d. Lahtyje (Suomija) slidinėjimo pasaulio taurės etape dvejas vyrų lenktynes laimėjo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo (sprinto) ir suomis Iivo Niskanenas (15 km), moterų – švedė Jonna Sundling (sprinto) ir norvegė Therese Johaug (10 km). Po 16 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja J.H.Klabo ir rusė Natalija Nepriajeva.

Vasario 27 d. Švedijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), Po antrojo etapo jis tapo pasaulio ralio čempionato bendrosios įskaitos lyderiu.

Vasario 27 d. Montro (Šveicarija) stalo teniso Europos „Top 16“ turnyro nugalėtojais tapo slovėnas Darko Jorgičius ir vokietė Han Ying. D.Jorgičius tapo pirmuoju slovėnu, nugalėjusiu „Top 16“ turnyre, o moterų grupėje Vokietijos stalo tenisininkės nugalėjo ketvirtus metus iš eilės, bet Han Ying čempione tapo pirmą kartą.

Vasario 27 d. Italijos futbolo lygoje į pirmąją vietą grįžo „Napoli“, išvykoje nugalėjęs Romos „Lazio“ 2:1. „Napoli“ aplenkė taškus praradusius „Milan“ (namie sužaidė lygiosiomis su „Udinese“ 1:1) ir Milano „Inter“ (svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Genoa“ 0:0). Po 27 turų pirmauja „Napoli“, „Milan“ (po 57 taškus), „Inter“ (55, žaidė 26 rungt.), Turino „Juventus“ (50), Bergamo „Atalanta“ (44, žaidė 25 rungt.), „Roma“ (44) ir „Lazio“ (43).

Vasario 27 d. Ispanijos futbolo lygoje Sevilijos derbyje „Sevilla“ namie nugalėjo „Real Betis“ 2:1. Visi kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 26 turų pirmauja Madrido „Real“ (60 taškų), „Sevilla“ (54), „Real Betis“ (46), „Barcelona“ (45, žaidė 25 rungt.), Madrido „Atletico“ (45), „Villarreal“ (42) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (41, žaidė 25 rungt.).

Vasario 27 d. Vokietijos futbolo lygoje taškus prarado Dortmundo „Borussia“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Augsburg“ 1:1. Lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo Frankfurto „Eintracht“ 1:0. Po 24 turų pirmauja „Bayern“ (58 taškai), Dortmundo „Borussia“ (50), Lėverkuzeno „Bayer“ (44), „Leipzig“, „Freiburg“ ir „Hoffenheim“ (po 40).

Vasario 27 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis Amsterdamo „Ajax“ išvykoje pralaimėjo Deventerio „Go Ahead Eagles“ 1:2, Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje pralaimėjo Alkmaro AZ 1:2. Po 24 turų pirmauja „Ajax“ (57 taškai), „Eindhoven“ (55), „Feyenoord“ (51) ir AZ (48).

Vasario 27 d. Londone Anglijos futbolo lygos taurės finale „Liverpool“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 0:0 (baudiniai 11:10; rungtynes stebėjo 88,5 tūkst. žiūrovų). „Liverpool“ devintąjį kartą iškovojo lygos taurę (praėjusią kartą – 2012 m.) ir yra šio turnyro rekordininkas.