Velnio tuzinas lietuvių Europos fechtavimo čempionate nenustebino: geriausiai sekėsi M. Medišauskui

Vasario 26-ąją – kovo 6 dienomis Novi Sade (Serbija) vyko Europos jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame kovėsi net 13 Lietuvos atstovų.

Lietuvos jaunieji fechtuotojai <br> fechtavimas.lt
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 7, 2022, 5:19 PM, atnaujinta Mar 7, 2022, 5:32 PM

Jaunimo merginų špagos grupėje, geriausiai sekėsi Lurdei Grabovskytei, pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 5, iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Deja, jau pirmoji atkrintamųjų rato kova buvo nesėkminga, lietuvė pralaimėjo Didžiosios Britanijos atstovei J. Caron 15:9 ir galutinėje įskaitoje užėmė 44 vietą tarp 93 fechtuotojų.

Kitai Lietuvos sportininkei, Aušrinei Šimkutei, patekti į atkrintamųjų etapą nepavyko, galutinėje įskaitoje užimta 88 vieta.

Vaikinų jaunimo špagos grupėje rungėsi 3 lietuviai – Alanas Rynkevičius, Demjanas Filonas ir Makaras Lozenka. Visiems varžybos nebuvo sėkmingos, pogrupiuose, visi iškovojo po vieną pergalę, to neužteko siekiant patekti į atkrintamųjų etapą. Lietuviai atitinkamai užėmė 89, 90 ir 100 vietas, tarp 112 atletų.

Jaunių vaikinų rapyros rungtyje, Lietuvos vardą gynė Anglijoje besitreniruojantis sportininkas – Danielius Juras.

Pogrupyje fechtuotojas laimėjo 4 kovas iš 6 ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Deja, kova dėl patekimo į 32-uką buvo lemtinga, Danielius pralaimėjo Izraelio atstovui A. Eliaz 15:8 ir galutinėje įskaitoje užėmė 36 vietą tarp 76 rapyristų.

Jaunių merginų špagos grupėje trys lietuvės pateko tarp 64 geriausiųjų. Anastasija Pylinova (5 pergalės iš 6), Karina Prokopovič (4 iš 5), Kamila Jonynaitė (3 iš 6) iš karto pateko į antrąjį atkrintamųjų ratą, kuriame kovojo dėl vietos tarp geriausiųjų 32.

Pirmoji kova buvo lemtinga visoms sportininkėms. Anastasija pralaimėjo italei A.Cristofoletto 15:10, Karina vos vienu tašku nusileido bulgarei V. Velislavovai 15:14, o Kamila turėjo pripažinti lenkės C. Cieslik pranašumą 15:10.

Atitinkamai užimtos 34, 37 ir 51 vietos tarp 99 sportininkių. Monikai Narbutaitei pogrupyje nepavyko įveikti nei vienos priešininkės, galutinėje įskaitoje užimta 95 vieta.

Jaunių vaikinų špagos rungtyje geriausiai sekėsi Matui Medišauskui. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Dėl patekimo į 32, įveikė bulgarą R. Rashaida 15:12.

Kovoje dėl papuolimo į 16-uką, prancūzas N. Wingerter buvo pranašesnis, Matas pralaimėjo rezultatu 15:5 ir galutinėje įskaitoje užėmė 26 vietą iš 111 dalyvių.

Mindaugas Sipavičius, pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, pateko į 64, bet dėl patekimo į 32 pralaimėjo prancūzui M. Barre 15:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 45 vietą. Danielis Sosna pogrupyje įveikė 2 varžovus iš 6, bet to nepakako patekti į atkrintamąsias, galutinėje įskaitoje užimta 86 vieta.

Komandinėse varžybose lietuvės (Anastasija Pylinova, Karina Prokopovič, Monika Narbutaitė, Kamila Jonynaitė) turėjusios 14 varžybų reitingą, pralaimėjo pirmąjį susitikimą vokietėms 45:43, galutinėje įskaitoje užimdamos 17 vietą tarp 23 komandų.

Taip pat, kovo 5-6 dienomis, Budapešte (Vengrija) vyko suaugusiųjų „Grand Prix“ taurės etapas. Povilas Markevičius pogrupyje įveikė tik vieną varžovą, į atkrintamąsias nepateko ir galutinėje įskaitoje užėmė 235 vietą tarp 271 dalyvių.

Moterų grupėje Viktė Ažukaitė pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 6, Olivijai Mašalo pavyko įveikti 2 varžoves iš 5. Abi sportininkės suklupo jau pirmąjame atkrintamųjų rate dėl patekimo į 128.

Viktė Ažukaitė pralaimėjo lenkei B. Brych 15:7, Olivija nusileido estei V. Zuikovai 15:6. Sportininkės atitinkamai užėmė 141 ir 147 vietas iš 210 fechtuotojų.