Paralimpinėse žaidynėse Pekine dominavo kinai, antroji vieta medalių lentelėje – ukrainiečiams

Kinija ryškiai dominavo namuose vykusiose žiemos parolimpinėse žaidynėse. Sekmadienį Pekine pasibaigusiose varžybose kinai pelnė 61 medalį – daugiau nei dvigubai daugiau nei bet kuri kita šalis.

Pekine baigėsi žiemos paralimpinės žaidynės.<br> Zuma/Scanpix nuotr.

Mar 14, 2022, 8:57 AM

Kinija iš viso iškovojo 18 aukso, 20 sidabro ir 23 bronzos medalius.

Antrąją vietą užėmė Ukraina, pelniusi 11 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos medalius.

Po jų rikiavosi Kanada (8, 6, 11), Prancūzija (7, 3, 2) ir JAV (6, 11, 3).

Dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą rusams ir baltarusiams neleista dalyvauti kovo 4-ąją prasidėjusiose varžybose.

Slidininkas Yang Hongqiong'as buvo sėkmingiausias Kinijos sportininkas žaidynėse, pelnęs tris aukso medalius. Jis buvo paskirtas šalies vėliavnešiu uždarymo ceremonijoje.

Kinijos rinktinė iškovojo aukso medalius visose šešiose sporto šakose, išskyrus ledo ritulį, kuriame pirmą kartą iškovojo bronzos medalį įveikusi Pietų Korėją.

Kinijos sportininkų rengimu rūpinosi rinktinės treneriu paskirtas italas Dario Capelli – jis sėkmę aiškino didelėmis investicijomis į sporto programą.

„Kinijos mąstymas yra toks, kai jie ko nors sieka ir nori pirmauti, – insidethegames.biz sakė D.Capelli. – Jie nori geriausio ir investuoja daug pinigų.

Šie sportininkai kiekvieną dieną 11 mėnesių treniruojasi. Nežinau, kurioje kitoje šalyje jie gali tai padaryti.

Pradėjome nuo nulio, bet pradėjome dirbti kaip tikri profesionalūs sportininkai, kad tik čia atvyktume. Nebuvo jokių problemų.

Kiekvieną dieną gyvename viešbutyje. Vieną mėnesį Šanchajuje, du mėnesius Pekine, o paskui tris keturis mėnesius Harbine, o tada slidinėjimo kurorte.“

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Kinijos sportininkai beveik nedalyvavo tarptautinėse varžybose, įskaitant sausio mėnesį vykusį pasaulio sniego rungčių čempionatą.