Pasaulio sporto savaitė: slidinėjimo sezono pabaiga, Slovėnijos dviratininkų lenktynės ir užgesinta paralimpinių žaidynių ugnis

Pekine baigėsi žiemos paralimpinės žaidynės, švedas Armandas Duplantis pagerino šuolių su kartimi pasaulio rekordą, norvegas Mariusas Lindvikas tapo skrydžių su slidėmis pasaulio čempionu, slovėnai Tadejus Pogačaras ir Primožas Rogličius laimėjo dvejas svarbiausias ankstyvo pavasario daugiadienes dviračių lenktynes, rusė Natalija Nepriajeva ir norvegas Johannesas Hosflotas Klabo iškovojo slidinėjimo pasaulio taures, o prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet užsitikrino biatlono pasaulio taurę.

Pekine baigėsi žiemos paralimpinės žaidynės.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
C. Ronaldo<br>REUTERS/Scanpix nuotr.
A.Duplantis pagerino pasaulio rekordą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 14, 2022, 1:06 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 7 d. Švedas Armandas Duplantis pasiekė šuolių su kartimi pasaulio rekordą. Jis Belgrade vykusiame lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio turo turnyre peršoko 6,19 m aukštyje buvusią kartelę. Pasaulio rekordas ir anksčiau priklausė A.Duplantis (6,18 m).

Kovo 8 d. Teniso profesionalų asociacija (ATP) aštuonioms savaitėms lygtinai pašalino trečiąją pasaulio raketę vokietį Alexanderį Zverevą, kuris vasario pabaigoje per Akapulke vykusį turnyrą užpuolė teisėją.

Kovo 8-9 d. Į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį pateko Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, „Liverpool“ ir „Manchester City“. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Bayern“ namie nugalėjo „Salzburg“ 7:1 (pirmosios rungtynės 1:1), „Real“ – Paryžiaus PSG 3:1 (0:1), „Liverpool“ namie pralaimėjo Milano „Inter“ 0:1 (2:0), „Manchester City“ namie sužaidė lygiosiomis su Lisabonos „Sporting“ 0:0 (5:0).

Kovo 9 d. Invermere (Britų Kolumbija, Kanada) baigėsi pasaulio jaunių kalnų slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Austrija (3 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos).

Kovo 10-12 d. Otepėje (Estija) biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynes laimėjo prancūzai Quentinas Fillonas-Maillet ir Julia Simon, bendro starto – norvegas Vetle Christiansenas ir švedė Elvira Oberg. Pasaulio taurės etapas Otepėje surengtas pirmą kartą. Q.Fillonas-Maillet užsitikrino pirmąją vietą vyrų bendrojoje įskaitoje. Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegė Marte Olsbu Roiseland. Iki sezono pabaigos liko vienas etapas.

Kovo 11 d. Regbio Šešių tautų taurės turnyro lyderė Prancūzija išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį Velsą 13:9. Po keturių turų galimybę tapti turnyro nugalėtoja išsaugojo Prancūzija (18 taškų) ir Airija (16).

Kovo 11 d. Portugalijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojanti Lisabonos „Benfica“ namie sužaidė lygiosiomis su „Vizela“ 1:1. Po 26 turų pirmauja „Porto“ (70 taškų), Lisabonos „Sporting“ (61, žaidė 25 rungt.), „Benfica“ (58) ir Bragos „Sporting“ (46).

Kovo 11-12 d. Orėje (Švedija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo slovakė Petra Vlhova, slalomo – austrė Katharina Liensberger. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Kovo 12 d. Vikersunde (Norvegija) skrydžių su slidėmis (šuolių su slidėmis nuo milžiniško tramplino) pasaulio čempionato nugalėtoju pirmą kartą tapo norvegas Mariusas Lindvikas. Antrąją vietą užėmė slovėnas Timi Zajcas, kuris atliko toliausią šio turnyro šuolį (243,5 m).

Kovo 12 d. Anglijos futbolo lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Įdomiausiose turo rungtynėse „Manchester United“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 3:2. Po 29 turų pirmauja „Manchester City“ (69 taškai, žaidė 28 rungt.), „Liverpool“ (66/28), Londono „Chelsea“ (59/28), Londono „Arsenal“ (51/26), „Manchester United“ (50/29), Londono „West Ham United“ (48/29), „Wolverhampton Wanderers“ (46/29) ir „Tottenham Hotspur“ (45/27).

Kovo 12 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Hoffenheim“ 1:1. Antrąją vietą užimanti Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo Bylefeldo „Arminia“ 1:0, Lėverkuzeno „Bayer“ namie pralaimėjo „Köln“ 0:1. Po 26 turų pirmauja „Bayern“ (60 taškų), Dortmundo „Borussia“ (53, žaidė 25 rungt.), Lėverkuzeno „Bayer“ (45), „Leipzig“, „Freiburg“ ir „Hoffenheim“ (po 44).

Kovo 12-13 d. Kranska Goroje (Slovėnija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape dvejas slalomo milžino varžybas laimėjo norvegas Henrikas Kristoffersenas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Kovo 13 d. Italijos futbolo čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Torino“ 1:1. Taškus taip pat prarado Bergamo „Atalanta“ (namie su „Genoa“ 0:0) ir „Roma“ (svečiuose su „Udinese“ 1:1). Po 29 turų pirmauja „Milan“ (63 taškai), „Napoli“ (60), „Inter“ (59, žaidė 28 rungt.), Turino „Juventus“ (56), „Atalanta“ (48, žaidė 28 rungt.) ir „Roma“ (48).

Kovo 13 d. Ispanijos futbolo lygoje antrąją vietą užimanti „Sevilla“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Madrido „Rayo Vallecano“ 1:1. Po 28 turų pirmauja Madrido „Real“ (63 taškai, žaidė 27 rungt.), „Sevilla“ (56), „Barcelona“ (51, žaidė 27 rungt.), Madrido „Atletico“ (51), Sevilijos „Real Betis“ (49), San Sebastiano „Real Sociedad“ (47).

Kovo 13 d. Pekine baigėsi 13-osios žiemos paralimpinės žaidynės. Medalių įskaitoje nugalėjo Kinija (18 aukso, 20 sidabro ir 23 bronzos), antrąją vietą užėmė Ukraina (11 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos).

Kovo 13 d. Tirėnų – Adrijos daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), trečiąją – ispanas Mikelis Landa („Bahrain“). Šį sezoną T.Pogačaras laimėjo trejas iš penkerių pasaulio turo lenktynių.

Kovo 13 d. Paryžiaus – Nicos daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju pirmą kartą tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė britas Simonas Yatesas („BikeExchange“), trečiąją – kolumbietis Danielis Martinezas („Ineos“).

Kovo 13 d. Baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo rusė Natalija Nepriajeva ir norvegas Johannesas Hosflotas Klabo, antrąją vietą užėmė amerikietė Jessie Diggins ir dviejų praėjusių sezonų pasaulio taurės laimėtojas rusas Aleksandras Bolšunovas, trečiąją – švedė Ebba Andersson ir suomis Iivo Niskanenas. 25 metų J.H.Klabo pasaulio taurę iškovojo trečią kartą (du praėjusius – 2018 ir 2019 m.), 26 metų N.Nepriajeva tapo pirmąja pasaulio taurę laimėjusia Rusijos slidininke šiame amžiuje. Tautų taurę iškovojo Norvegija. Paskutinis etapas turėjo vykti kovo 18-20 d. Tiumenėje, bet buvo atšauktas dėl Rusijai skirtų sankcijų.