Lietuvos rankinio atgimimas buvo trumpas: vyrų rinktinė išspirta iš pasaulio čempionato atrankos

Europos čempionato finaliniame etape šiemet dalyvavusi Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsisveikino su viltimis žaisti 2023 m. pasaulio čempionate jau po pirmojo atrankos etapo. Sekmadienį Alytuje lietuviai pralaimėjo atsakomąsias rungtynes Izraelio komandai 25:27 (10:13).

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškrito.<br>rankinis.lt nuotr.
Aidenas Malašinskas.<br>rankinis.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 20, 2022, 5:54 PM, atnaujinta Mar 20, 2022, 5:58 PM

Pirmąjį mačą trečiadienį svečiuose Lietuvos komanda pralaimėjo 24:28, tad reikėjo revanšo bent 5 įvarčiais.

Rungtynių pradžioje lietuviai net 8 minutes nepelnė įvarčio, bet paskui įsižaidė ir pirmavo 7:5.

Bet tada komanda atsiliko 7:9 ir jau nepasivijo varžovų. Po pertraukos rezultatas tapo 12:18 ir išblėso paskutinės viltys.

Lietuvos rinktinei Aidenas Malašinskas ir Mindaugas Dumčius pelnė po 5 įvarčius, Povilas Babarskas – 3, Lukas Simėnas, Skirmantas Plėta, Deividas Virbauskas, Tadas Stankevičius – po 2, Mindaugas Urbonas, Benas Petreikis, Gytis Šmantauskas, Mykolas Lapiniauskas – po 1.

Izraelio komandai Amielis Sidi pelnė 6 įvarčius, Nadavas Nizri ir Amitas Stelmanas – po 5.

Izraelis pateko į paskutinį atrankos etapą, kuriame balandžio viduryje žais su vengrais. Šios poros laimėtojai ir pateks į pasaulio čempionatą.

Lietuviai pasaulio čempionate iki šiol žaidė vieną kartą – 1997 m. užėmė 10-ąją vietą.