Lietuvos sporto savaitė: gražus V. Strolios finišas, rankinio rinktinės fiasko ir krepšinio klubų pralaimėjimai

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė patyrė fiasko pasaulio pirmenybių atrankos turnyre, biatlonininkas Vytautas Strolia gražiai baigė pasaulio taurės sezoną, du Lietuvos lengvaatlečiai startavo pasaulio uždarų patalpų pirmenybėse, Lietuvos krepšinio klubai nelaimėjo nė vienerių Europos turnyro rungtynių, Kauno „Žalgiris“ dar kartą tapo Lietuvos salės futbolo čempionu, boksininkė Gabrielė Stonkutė iškovojo Europos jaunimo pirmenybių medalį, o futbolo A lygoje neliko taškų nepraradusių komandų.

Lietuvos ir Izraelio rinktinių rungtynės.<br>rankinis.lt nuotr.
Vytautas Strolia<br>V.Dranginio nuotr.
 „Žalgiris“ pralaimėjo „Anadolu Efes“ ekipai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 21, 2022, 11:42 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 15 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse svečiuose pralaimėjo Badalonos „Joventut“ 50:65 (Dž.Gagičius 12, K.Bėrzinis 8). „Lietkabelis“ laimėjo 7 iš 12 rungtynių ir grupėje užima penktąją vietą (išbraukus Rusijos klubų rungtynes).

Kovo 15 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie pralaimėjo Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“ 64:83 (T.Leissneris 12, I.Buva 11) ir prarado galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas. „Rytas“ laimėjo 2 iš 5 rungtynių ir antrojo etapo grupėje užima trečiąją vietą. Prieš paskutinįjį turą du kelialapius užsitikrino „Tenerife“ (5 pergalės) ir Strasbūro SIG (3).

Kovo 15 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 73:84 (J.Nebo 17, L.Lekavičius 14, E.Ulanovas 13).

Kovo 15 d. Lietuvos futbolo A lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Trečiajame ture buvęs vienvaldis lyderis Kauno „Hegelmann“ namie pralaimėjo „Panevėžiui“ 0:1.

Kovo 16 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos pirmojo atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse Tel Avive pralaimėjo Izraeliui 24:28 (A.Malašinskas 11).

Kovo 17 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam Stambulo „Anadolu Efes“ 71:85 (T.Cavanaugh 22, A.Milaknis 13) ir prarado galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas. „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 25 rungtynių ir užima priešpaskutinę 14-ąją vietą.

Kovo 17 d. Deneno Didžiojo prizo dviračių lenktynėse (Prancūzija; 1.Pro kategorija) Evaldas Šiškevičius („Roubaix“) užėmė 20-ąją vietą (nugalėjo vokietis Maxas Walscheidas iš „Cofidis“).

Kovo 18 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) pasiekė pirmą dvigubą dvigubą dviženklį šio sezono Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse ir aštuntą kartą šį sezoną pelnė 30 ar daugiau taškų. D.Sabonis pelnė 30 taškų ir atkovojo 20 kamuolių, bet „Kings“ namie pralaimėjo „Boston Celtics“ 97:126. „Kings“ laimėjo 25 iš 73 rungtynių ir Vakarų grupėje užima 13-ąją vietą. „New Orleans Pelicans“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, laimėjo 30 iš 71 rungtynių ir Vakarų grupėje užima 9-ąją vietą.

Kovo 18 d. Osle biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 15-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 70-ąją, Maksimas Fominas – 71-ąją, Linas Banys – 85-ąją (startavo 87 sportininkai, nugalėjo norvegas Sturla Lagreidas). Moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 53-iąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė nefinišavo (startavo 79 sportininkės, nugalėjo norvegė Tiril Eckhoff).

Kovo 18 d. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) paskelbė, kad Lietuvos vyrų rinktinė šiais metais žais pasaulio čempionato pirmosios A pakopos turnyre. Lietuviai 2019 m. iškrito į pirmąją B pakopą (2020 ir 2021 m. turnyrai neįvyko dėl pandemijos), bet buvo grąžinti į aukštesnę pakopą dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos rinktinėms. Pirmosios A pakopos turnyras vyks gegužės 2-8 d. Liublianoje.

Kovo 18-19 d. Belgrade pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate moterų 400 m bėgimo varžybose Modesta Morauskaitė užėmė devintąją vietą (52,00 sek.), vyrų 1500 m bėgimo varžybose Simas Bertašius užėmė 26-ąją vietą. Čempionate dalyvavo du Lietuvos lengvaatlečiai.

Kovo 19 d. Vilniuje D.Pozniako jaunimo bokso turnyro nugalėtojais tapo keturi Lietuvos boksininkai: Paulius Bublis (iki 60 kg), Nojus Samuilis (iki 67 kg), Armandas Kateiva (iki 86 kg) ir Tomas Lemanas (iki 92 kg). Turnyre dalyvavo 54 boksininkai iš 10 šalių.

Kovo 19 d. Osle biatlono pasaulio taurės vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 10-ąją vietą (nugalėjo vokietis Erikas Lesseris). Moterų persekiojimo lenktynėse Natalija Kočergina nefinišavo (finišavo 53 sportininkės, nugalėjo norvegė Tiril Eckhoff).

Kovo 19 d. Baigėsi Baltijos moterų krepšinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Rygos TTT (21 pergalė per 22 rungtynes), antrąją vietą užėmė Vilniaus „Kibirkštis“, trečiąją – Klaipėdos „Neptūnas“ (17). Į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko šeštąją vietą užėmusios Kauno „Aistės“ (12). Septintąją vietą užėmė „Šiauliai“ (10), paskutinę dvyliktąją vietą – Klaipėdos LCC (0).

Kovo 19 d. Milano – San Remo dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) iki finišo nenuvažiavo (nugalėjo slovėnas Matejus Mohoričius iš „Bahrein“).

Kovo 19 d. Manavgato Didžiojo prizo dviračių lenktynėse (Turkija, 1.2 kategorija), kuriose dalyvavo Lietuvos rinktinė, Mantas Bitinas užėmė ketvirtąją vietą, Aivaras Mikutis – penktąją (nugalėjo rusas Mamiras Stašas).

Kovo 19 d. Lietuvos salės futbolo A lygos finalo serijoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Jonavos „Vikingus“ 2:0 (pirmosios rungtynės – 1:0, antrosios – 5:3). „Žalgiris“ šeštą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu.

Kovo 19-20 d. Pieščianuose (Slovakija) Europos moterų krepšinio lygos pusfinalyje Vilniaus „Kibirkštis“ pralaimėjo Pieščianų „Čajky“ 34:70, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Ostravos SBŠ 87:69. Turnyro čempione tapo Brno „Žabiny“. „Kibirkštis“ neiškovojo kelialapio į finalo ketvertą, bet buvo pakviesta iš turnyro pašalinus Rusijos ir Baltarusijos klubus.

Kovo 20 d. Osle biatlono pasaulio taurės paskutiniajame etape vyrų bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 17-ąją vietą. V.Strolia iškovojo taškus visose sezono lenktynėse ir galutinėje įskaitoje užėmė 25-ąją vietą – aukščiausią Nepriklausomos Lietuvos biatlono istorijoje. Moterų pasaulio taurės galutinėje įskaitoje Gabrielė Leščinskaitė užėmė 81-ąją vietą. Kiti Lietuvos biatlonininkai šį sezoną taškų neiškovojo.

Kovo 20 d. Kaire gimnastikos pasaulio taurės etape Robertas Tvorogalas užėmė penktąją vietą pratimuose ant skersinio.

Kovo 20 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos pirmojo atkrintamojo etapo atsakomosiose rungtynėse pralaimėjo Izraeliui 25:27 (A.Malašinskas ir M.Dumčius po 5) ir nepateko į kitą atrankos etapą (pirmąsias rungtynes išvykoje lietuviai pralaimėjo 24:28). Izraelis kitame etape žais su Vengrija.

Kovo 20 d. Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus komandų rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo „Riterius“ 2:0. Po keturių turų pirmauja čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, „Panevėžys“ (po 10 taškų), Kauno „Hegelmann“ (9) ir „Riteriai“ (7).

Kovo 20 d. Lietuvos ledo ritulio lygos finalo serijoje tarp Vilniaus „Hockey Punks“ ir Elektrėnų „Energijos“ rezultatas po dvejų rungtynių yra lygus 1:1 (žaidžiama iki trijų pergalių).

Kovo 20 d. Lietuvos moterų rankinio lygos lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Taurą“ 40:28. Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (20 taškų per 12 rungt.), „Tauras“ (19/13), „Garliava“ (18/12) ir Vilniaus „Eglė“ (17/10).

Kovo 20 d. Poreče (Kroatija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 22 m.) bokso čempionate bronzos medalį užsitikrino Gabrielė Stonkutė (iki 81 kg). Jos svorio kategorijoje varžėsi tik keturios boksininkės, o G.Stonkutė pralaimėjo pusfinalyje. Ketvirtfinalyje pralaimėjo Andrejus Lavrenovas (iki 63,5 kg) ir Aras Dudėnas (iki 86 kg).