Pasaulio sporto savaitė: Prancūzijos regbininkų triumfas, A. Duplantis rekordas, „Formulės 1“ startas ir pasaulio taurių laimėtojai

Prancūzijos rinktinė iškovojo regbio Šešių tautų taurę, amerikietis Tayloras Fritzas ir lenkė Iga Swiątek tapo Indian Velso teniso turnyro čempionais, kalnų slidinėjimo pasaulio taures iškovojo šveicaras Marco Odermattas ir amerikietė Mikaela Shiffrin, biatlono – prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet ir norvegė Marte Olsbu Roiseland, „Formulės-1“ čempionato pirmajame etape dvigubą pergalę šventė „Ferrari“ komanda, švedas Armandas Duplantis dar kartą pagerino šuolių su kartimi pasaulio rekordą, Europos futbolo turnyruose paaiškėjo ketvirtfinalių dalyviai, o labiausiai laukiamose Ispanijos futbolo rungtynėse triuškinamai nugalėjo „Barcelona“.

Armandas Duplantis.<br> Imago/Scanpix nuotr.
P.E.Aubameyangas tapo madridiečių duobkasiu.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Tayloras Fritzas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-03-21 12:05

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 14 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Londono „Crystal Palace“ 0:0. Po 29 rungtynių pirmauja „Manchester City“ (70 tšk.), „Liverpool“ (69) ir Londono „Chelsea“ (59).

Kovo 14 d. Indian Velso „Masters“ teniso turnyro trečiajame rate pirmoji pasaulio raketė rusas Danijilas Medvedevas pralaimėjo prancūzui Gaeliui Monfilsui 6:4, 3:6, 1:6. Šis rezultatas lėmė, kad kovo 21 d. paskelbtame ATP reitinge D.Medvedevas prarado pirmąją vietą, į kurią po trijų savaičių pertraukos grįžo serbas Novakas Džokovičius.

Kovo 14 d. Ponte Vedroje (Florida, JAV) baigėsi golfo Žaidėjų čempionatas. Jo nugalėtoju tapo australas Cameronas Smithas. Turnyro prizinis fondas buvo 20 mln. dolerių (didžiausias golfo turnyrų istorijoje). Turnyras turėjo baigtis kovo 13 d., bet dėl blogo oro varžybos buvo nukeltos.

Kovo 15-16 d. Į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį pateko Madrido „Atletico“, Lisabonos „Benfica“, „Villarreal“ ir Londono „Chelsea“. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Atletico“ išvykoje nugalėjo „Manchester United“ 1:0 (pirmosios rungtynės 1:1), „Benfica“ – Amsterdamo „Ajax“ 1:0 (2:2), „Villarreal“ – Turino „Juventus“ 3:0 (1:1), „Chelsea“ – „Lille“ 2:1 (2:0). Prieš savaitę kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, „Manchester City“ ir „Liverpool“.

Kovo 16 d. Milano – Turino dviračių lenktynių (1.Pro kategorija) nugalėtoju tapo britas Markas Cavendishas („QuickStep“).

Kovo 17 d. Sužaistos futbolo Europos lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko „Barcelona“, Londono „West Ham United“, Bergamo „Atalanta“, „Leipzig“, Frankfurto „Eintracht“, „Lyon“, Bragos „Sporting“ ir Glazgo „Rangers“.

Kovo 17 d. Sužaistos futbolo Europos konferencijos lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko „Leicester City“, „Roma“, „Marseille“, „Eindhoven“, Roterdamo „Feyenoord“, Prahos „Slavia“, Salonikų PAOK ir Budės „Glimt“.

Kovo 19 d. Milano – San Remo dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Matejus Mohoričius („Bahrein“), antrąją vietą užėmė prancūzas Anthony Turgis („TotalEnergies“), trečiąją – olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“). M.Mohoričius tapo pirmuoju Slovėnijos dviratininku, laimėjusiu šias lenktynes (jos surengtos 113-ąjį kartą). Šį sezoną slovėnai laimėjo penkerias iš šešerių Pasaulio turo lenktynių (trejas – Tadejus Pogačaras, po vienerias – Primožas Rogličius ir M.Mohoričius).

Kovo 19 d. Baigėsi regbio Šešių tautų taurės turnyras. Jo nugalėtoja tapo visas penkerias rungtynes laimėjusi Prancūzija (25 tšk.), antrąją vietą užėmė Airija (21 tšk.), trečiąją – Anglija (10 tšk.). Prancūzija turnyro nugalėtoja tapo 18-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2010 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Anglijos (29) ir Velso (28). Šešių tautų turnyras surengtas 128-ąjį kartą. Paskutiniame ture Italija, išvykoje nugalėjusi Velsą 22:21, pasiekė pirmąją pergalę nuo 2015 m. ir nutraukė 36 pralaimėjimų seriją.

Kovo 19 d. Italijos futbolo lygoje taškus vėl prarado čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ (šeštą kartą per pastarąsias septynerias rungtynes), namie sužaidęs lygiosiomis su Florencijos „Fiorentina“ 1:1. Po 30 turų pirmauja „Milan“ (66 tšk.), „Napoli“ (63), „Inter“ (60, žaidė 29 rungt.) ir Turino „Juventus“ (59).

Kovo 19 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Berlyno „Union“ 4:0. Taškus prarado dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantys Dortmundo „Borussia“ (svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Köln“ 1:1), „Leipzig“ (namie su Frankfurto „Eintracht“ 0:0) ir „Freiburg“ (svečiuose su Fiurto „Greuther“ 0:0) ir „Hoffenheim“ (svečiuose pralaimėjo Berlyno „Hertha“ 0:3). Po 27 turų pirmauja „Bayern“ (63 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (57), Lėverkuzeno „Bayer“ (48), „Leipzig“, „Freiburg“ (po 45) ir „Hoffenheim“ (44).

Kovo 20 d. Ispanijos futbolo lygos favoritų rungtynėse „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Madrido „Real“ 4:0. „Sevilla“ namie sužaidė lygiosiomis su San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:0. Po 29 turų pirmauja Madrido „Real“ (66 tšk.), „Sevilla“ (57), „Barcelona“ (54, žaidė 28 rungt.), Madrido „Atletico“ (54) ir Sevilijos „Real Betis“ (50).

Kovo 20 d. Nyderlandų futbolo lygos favoritų rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ namie nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ 3:2. Po 27 turų pirmauja „Ajax“ (66 tšk.), „Eindhoven“ (64) ir „Feyenoord“ (55).

Kovo 20 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderis Paryžiaus PSG išvykoje pralaimėjo „Monaco“ 0:3. Po 29 turų pirmauja PSG (65 tšk.), „Marseille“ (53), „Rennes“ (52) ir „Nice“ (50).

Kovo 20 d. Mandalikoje (Indonezija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo antrojo etapo nugalėtoju tapo portugalas Miguelis Oliveira (KTM). Bendrosios įskaitos lyderiu liko pirmojo etapo nugalėtojas italas Enea Bastianini („Ducati“). Didžiojo prizo etapas Indonezijoje surengtas po 25 metų pertraukos.

Kovo 20 d. Sachire (Bahreinas) įvyko pirmosios „Formulės-1“ sezono lenktynės. Jų nugalėtoju tapo monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), antrąją vietą užėmė ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) nefinišavo dėl gedimo.

Kovo 20 d. Belgrade baigėsi pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Etiopija (4 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos) ir JAV (3 aukso, 7 sidabro ir 9 bronzos). Medalius laimėjo 31 šalies lengvaatlečiai. Švedas Armandas Duplantis antrą kartą šį sezoną pagerino šuolių su kartimi pasaulio rekordą (6,20 m).

Kovo 20 d. Baigėsi regbio Europos čempionatas (Europos antrosios pakopos turnyras). Jo nugalėtoja tapo Gruzija (20 taškų per 5 rungt.), antrąją vietą užėmė Ispanija (17), trečiąją – Rumunija (14). Gruzinai čempionais tapo 14-ąjį kartą, tarp jų – 13-ąjį per pastaruosius 15 turnyrų.

Kovo 20 d. Indian Velso „Masters“ teniso turnyro (Kalifornija, JAV) vyrų finale amerikietis Tayloras Fritzas nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 6:3, 7:6. 24 metų T.Fritzas iškovojo antrąjį karjeros titulą ir pirmą kartą laimėjo „ATP 1000“ rango turnyrą. R.Nadalis nutraukė 20 pergalių seriją ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais. Moterų finale lenkė Iga Swiątek nugalėjo graikę Marią Sakkari 6:4, 6:1. 20-metė I.Swiątek iškovojo penktąjį karjeros titulą ir WTA reitinge pirmą kartą pakilo į antrąją vietą.

Kovo 20 d. Baigėsi kalnų slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo šveicaras Marco Odermattas (pirmą kartą) ir amerikietė Mikaela Shiffrin (ketvirtą kartą), galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde ir slovakė Petra Vlhova (praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtoja), trečiąją vietą – norvegas Henrikas Kristoffersenas ir italė Federica Brignone (užpraėjusio sezono pasaulio taurės laimėtoja).

Kovo 20 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet ir norvegė Marte Olsbu Roiseland (abu – pirmą kartą), galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė norvegas Sturla Holmas Lagreidas ir švedė Elvira Oberg, trečiąją vietą – švedas Sebastianas Samuelssonas ir austrė Lisa Theresa Hauser.