Lietuvos sporto savaitė: LKL lyderių dvikova, R. Berankio žygis į finalą ir ledo šokėjų karjeros pasiekimas

Lietuvos krepšinio lygos lyderių dvikovoje Vilniaus „Rytas“ nutraukė ilgą Kauno „Žalgirio“ pergalių seriją, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo dar vienas Europos taurės turnyro rungtynes, ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pasiekė geriausią karjeros rezultatą pasaulio pirmenybėse, Lietuvos futbolo rinktinė minimaliu skirtumu nugalėjo San Mariną, tenisininkas Ričardas Berankis nesugebėjo laimėti „ATP Challenger“ turnyro, Lietuvos regbio rinktinė pralaimėjo Europos trečiosios pakopos lyderiams, Vilniaus „Hockey Punks“ pirmą kartą tapo Lietuvos ledo ritulio čempionu, o Jonavos „Vikingai“ pirmą kartą iškovojo Lietuvos salės futbolo taurę.

Trečioji LKL milžinų akistata:<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Jonavos komanda laimėjo taurę.<br>LFF nuotr.
Vilniečiai pirmąkart tapo čempionais.<br>hockey.lt nuotr.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 28, 2022, 12:32 PM, atnaujinta Mar 28, 2022, 12:33 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 22 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo „Andorra“ 88:75 (G.Orelikas, Dž.Gagičius ir P.Kalaitzakis po 19). „Lietkabelis“ laimėjo 8 iš 13 rungtynių ir grupėje užima penktąją vietą.

Kovo 22 d. „Sacramento Kings“ klubas pranešė, kad Lietuvos rinktinės krepšininkas Domantas Sabonis bent dešimt dienų negalės žaisti dėl kelio traumos. D.Sabonis šį sezoną pelno 18,9 taško ir atkovoja 12,1 kamuolio.

Kovo 23 d. Indrė Sorokaitė („Scandicci“, Italija) tapo moterų tinklinio Europos Iššūkio taurės laimėtoja. Turnyro finale „Scandicci“ du kartus 3:0 ir 3:0 nugalėjo Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“ klubą (Ispanija).

Kovo 23 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Vilerbano ASVEL 68:72 (E.Ulanovas 15, A.Milaknis 11). „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 26 rungtynių ir užima paskutinę 15-ąją vietą.

Kovo 23 d. Vilniaus „Rytas“ paskutinėse krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Sombathejaus „Falco“ 81:86 (J.Williamsas 15, T.Leissneris 14). „Rytas“ antrajame etape laimėjo 2 iš 6 rungtynių, grupėje užėmė trečiąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Du kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo Lagūnos „Tenerife“ (6 pergalės) ir Strasbūro SIG (3).

Kovo 23 d. Vilniuje Europos merginų (iki 17 m.) futbolo čempionato atrankos turnyre Lietuvos rinktinė pralaimėjo Šveicarijai 0:3. Šveicarės užsitikrino vienintelį tiesioginį kelialapį į aukštesnę atrankos pakopą, o lietuvės kovo 29 d. žais rungtynes dėl antrosios vietos su Kazachstanu.

Kovo 24 d. Lietuvos ledo ritulio lygos finalo serijoje Vilniaus „Hockey Punks“ nugalėjo Elektrėnų „Energiją“ 3:1. „Hockey Punks“ ketvirtą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo šalies čempionu.

Kovo 25 d. Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse Seravalėje nugalėjo San Mariną 2:1 (įvarčius įmušė Augustinas Klimavičius ir Linas Mėgelaitis).

Kovo 25 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Talaveroje pralaimėjo Ispanijai 0:8. Lietuvos rinktinė per 7 rungtynes iškovojo 3 taškus ir grupėje užima paskutinę šeštąją vietą. Pirmauja Ispanija (18 taškų).

Kovo 26 d. Lietuvos vyrų regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos turnyro („Trophy“) rungtynėse Šiauliuose pralaimėjo Belgijai 17:29. Lietuvos rinktinė per 4 rungtynes iškovojo 5 taškus ir užima priešpaskutinę penktąją vietą. Belgija (21 tšk. per 5 rungt.) užsitikrino pirmąją vietą ir kelialapį į aukštesnę pakopą.

Kovo 26 d. Andrė Lukošiūtė su brite Eliz Maloney tapo teniso turnyro Monastire (Tunisas, W15 kategorija) dvejetų varžybų nugalėtoja. Jų varžovės atsisakė žaisti finalo mačą. A.Lukošiūtė iškovojo antrąjį dvejetų titulą karjeroje.

Kovo 26 d. Mykolas Alekna lengvosios atletikos turnyre San Diege laimėjo disko metimo varžybas (66,70 m) ir pasiekė asmeninį karjeros rekordą bei trečią pasaulio sezono rezultatą.

Kovo 26 d. Monpeljė pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius ledo šokių varžybose užėmė dešimtąją vietą. Tai – geriausias jų karjeros rezultatas.

Kovo 27 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Lilyje (Prancūzija; „ATP Challenger“) finale pralaimėjo prancūzui Quentinui Halys 6:4, 6:7, 4:6 (mačas truko 2 val. 29 min.). Pakeliui į finalą ATP reitinge 87-ąją vietą užimantis R.Berankis nugalėjo prancūzą Evaną Furnessą, vokietį Tobiasą Kamkę, prancūzą Alexis Galarneau ir čeką Joną Forejteką (nė vienas iš šių varžovų nepatenka į reitingo pirmąjį arba antrąjį šimtuką). 31 metų R.Berankis „ATP Challenger“ turnyrų finale žaidė 23-iąjį kartą ir yra iškovojęs 13 šio rango titulų.

Kovo 27 d. „La Roue Tourangelle“ dviračių lenktynėse (Luaros slėnis, Prancūzija; 1.1 kategorija) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 52-ąją vietą, Evaldas Šiškevičius („Roubaix“) – 106-ąją vietą. Nugalėjo prancūzas Naceras Bouhanni („Arkea“).

Kovo 27 d. „Tour of Rhodes“ daugiadienėse lenktynėse (Graikija, 2.2 kategorija), kuriose dalyvavo Lietuvos komanda „Voltas“, vienintelis finišavęs lietuvis Edgaras Kovaliovas užėmė 90-ąją vietą (nugalėjo danas Louisas Bendixenas iš „Coop“).

Kovo 27 d. Druskininkuose baigėsi Lietuvos stalo teniso čempionatas. Moterų finale Kornelija Riliškytė nugalėjo Eglę Jankauskienę 4:1, vyrų finale Alfredas Udra – Tomą Mikutį 4:0. Dvejetų čempionais tapo Emilija ir Kornelija Riliškytės (moterys), Matas Vilkas ir Matas Skučas (vyrai) bei E.Riliškytė ir M.Skučas (mišrūs dvejetai).

Kovo 27 d. Garliavoje Lietuvos salės futbolo taurės finalo rungtynėse Jonavos „Vikingai“ nugalėjo Gargždų „Pramogas“ 7:3. „Vikingai“ pirmą kartą iškovojo šalies taurę.

Kovo 27 d. Tartu Baltijos šalių plaukimo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Nugalėjo Estija.

Kovo 27 d. Jonavoje Baltijos moterų krepšinio lygos finale Rygos TTT, kurioje žaidžia Daugilė Šarauskaitė, nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ 68:62. Trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Neptūnas“. Pusfinalyje „Kibirkštis“ nugalėjo „Neptūną“ 64:57.

Kovo 27 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 87:74. „Žalgiris“ nutraukė 14 pergalių seriją. Autsaiderių rungtynėse Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ namie nugalėjo „Prienus“ 106:102 (po pratęsimo). Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (22 perg. ir 1 pral.), „Rytas“ (21 ir 3) ir trylikos pergalių seriją tęsiantis Panevėžio „Lietkabelis“ (20 ir 5). Dvi paskutines vietas užima „Pieno Žvaigždės“ (5 ir 18) ir „Prienai“ (3 ir 22).