Pasaulio sporto savaitė: Italijos futbolininkų fiasko, istorinė Eritrėjos dviratininko pergalės ir netikėtas A. Barty sprendimas

Europos futbolo čempionė Italijos rinktinė nepateko į pasaulio pirmenybes, Biniamas Girmay iš Eritrėjos tapo pirmuoju Pasaulio turo lenktynes laimėjusiu Afrikos dviratininku, olandas Maxas Verstappenas laimėjo antrąjį „Formulės 1“ čempionato etapą, Šveicarijos moterų rinktinė apgynė pasaulio akmenslydžio čempionės vardą, japonas Ryoyu Kobayashi iškovojo šuolių su slidėmis pasaulio taurę, o pirmoji pasaulio teniso raketė australė Ashleigh Barty paskelbė, kad baigia profesionalės karjerą.

Italijos futbolo rinktinė liko be pasaulio čempionato.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kanadiečiai pateko į pasaulio čempionatą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
M.Verstappenas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
R.Nadalis tapo pirmuoju, kuris laimėjo 21 titulą<br>ZP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Mar 28, 2022, 1:01 PM, atnaujinta Nov 7, 2022, 1:29 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitė įvykiai

Kovo 21 d. „Volta a Calatunya“ dviračių lenktynėse po pirmojo etapo finišo italas dviratininkas Sonny Colbrelli prarado sąmonę ir buvo išvežtas į Žeronos ligoninę.

Kovo 22 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) už antidopingo taisyklių pažeidimą aštuoneriams metams diskvalifikavo Kazachstanui atstovavusį azerbaidžanietį Nicatą Rahimovą. Iš jo atimtas 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių aukso medalis.

Kovo 22 d. Ispanas tenisininkas Rafaelis Nadalis pranešė, kad bent mėnesį negalės žaisti dėl šonkaulio traumos.

Kovo 23 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė australė Ashleigh Barty pranešė, kad baigia sportininkės karjerą. 25 metų A.Barthy laimėjo tris Didžiojo kirčio turnyrus ir 120 savaičių užėmė pirmąją vietą Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge.

Kovo 24 d. Europos futbolo čempionė Italijos rinktinė Palerme pralaimėjo pasaulio pirmenybių atrankos atkrintamojo etapo pusfinalio rungtynes Šiaurės Makedonijai 0:1 ir prarado galimybę patekti į 2022 m. pasaulio pirmenybes. Kitose atrankos atkrintamojo etapo pusfinalio rungtynėse Velsas nugalėjo Austriją 2:1, Švedija – Čekiją 1:0 (po pratęsimo), Portugalija – Turkiją 3:1. Škotijos – Ukrainos rungtynės buvo nukeltos.

Kovo 24 d. Kelialapius į pasaulio futbolo čempionatą užsitikrino Japonija, Saudo Arabija (Azijos atrankos zona), Ekvadoras ir Urugvajus (Pietų Amerikos atrankos zona).

Kovo 25 d. Harelbekėje (Belgija) „E3 Classic“ dviračių lenktynių nugalėtoju pirmą kartą tapo belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“).

Kovo 25 d. Vuokatyje (Suomija) baigėsi Europos jaunimo olimpinis žiemos festivalis. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Suomija (6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos) ir Italija (5 aukso, 8 sidabro ir 7 bronzos).

Kovo 26 d. Monpeljė baigėsi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Čempionais tapo japonas Shoma Uno (vyrai, pirmą kartą), japonė Kaori Sakamoto (moterys, pirmą kartą), amerikiečiai Alexa Knierim ir Brandonas Frazieris (poros, pirmą kartą) ir prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas (ledo šokiai, penktą kartą).

Kovo 27 d. Gento – Vevelgemo dviračių lenktynių nugalėtoju tapo Biniamas Girmay („Intermarche“) iš Eritrėjos. Jis tapo pirmuoju afrikiečiu, laimėjusiu UCI Pasaulio turo lenktynes.

Kovo 27 d. Džidoje „Formulės-1“ čempionato Saudo Arabijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje po dviejų etapų pirmauja Ch.Leclerc‘as (45 tšk.), C.Sainzas (33) ir M.Verstappenas (25).

Kovo 27 d. „Volta a Catalunya“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo kolumbietis Sergio Higuita („Bora“), antrąją vietą užėmė ekvadorietis Richardas Carapazas („Ineos“), trečiąją – portugalas Joao Almeida („Emirates“).

Kovo 27 d. Hamare (Norvegija) Europos šaudymo iš 10 m atstumo čempionate medalių įskaitoje nugalėjo Armėnija (7 aukso ir 3 sidabro).

Kovo 27 d. Prince Džordže (Britų Kolumbija, Kanada) moterų akmenslydžio pasaulio čempionato finale Šveicarija nugalėjo Korėją 7:6. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Šveicarės pasaulio čempionėmis tapo trečią kartą iš eilės ir devintąjį kartą turnyro istorijoje (daugiausiai kartų aukso medalius laimėjo Kanada – 17). Korėjietės pirmą kartą žaidė finale.

Kovo 27 d. Baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę antrą kartą iškovojo japonas Ryoyu Kobayashi (pirmą kartą – 2019 m.), galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė vokietis Karlas Geigeris, trečiąją – norvegas Mariusas Lindvikas. Tautų taurę laimėjo Austrija, skrydžių su slidėmis įskaitoje nugalėjo slovėnas Žiga Jelaras.

Kovo 27 d. Kanados futbolo rinktinė antrą kartą iškovojo kelialapį į pasaulio pirmenybes. Kanada namie nugalėjo Jamaiką 4:0 ir po 13 turų užima pirmąją vietą Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių zonos atrankos turnyre (28 taškai). Dėl kitų dviejų kelialapių kovoja JAV, Meksika (po 25) ir Kosta Rika (22).

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?