Pasaulio sporto savaitė: kelialapiai į Katarą, Lenkijos tenisininkės I. Swiątek žygis į viršūnę ir Nyderlandų dviratininko dominavimas

Futbolo rinktinės dalinosi kelialapius į pasaulio pirmenybes, lenkė Iga Swiątek tapo pasaulio moterų teniso lydere, ispanas Carlosas Alcarazas pasiekė didžiausią teniso karjeros pergalę, olandas Mathieu van der Poelas patvirtino geriausio klasikinių dviračių lenktynių meistro reputaciją, o Europos imtynių pirmenybėse daugiausiai medalių iškovojo Turkijos sportininkai.

Futbolo rinktinės dalijosi bilietus į pasaulio čempionatą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Iga Swiątek.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
Robertas Lewandowskis.<br>Imago/Scanpix nuotr.
C. Alcarazas.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 4, 2022, 11:08 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 29 d. Lenkijos, Portugalijos, Ganos, Senegalo, Tuniso, Maroko ir Kamerūno futbolo rinktinės iškovojo kelialapius į 2022 m. pasaulio čempionatą. Europos zonos atrankos atkrintamojo etapo finale Lenkija nugalėjo Švediją 2:0, Portugalija – Šiaurės Makedoniją 2:0. Afrikos zonos atrankos atkrintamajame etape Senegalas nugalėjo Egiptą (po baudinių), Kamerūnas – Alžyrą (po pratęsimo), Gana – Nigeriją, Marokas – Kongo Demokratinę Respubliką, Tunisas – Malį.

Kovo 29 d. Baigėsi pasaulio futbolo čempionato Pietų Amerikos zonos atrankos turnyras (jame liko nesužaistos nutrauktos Brazilijos ir Argentinos rungtynės). Kelialapius į pasaulio čempionatą jau anksčiau užsitikrino Brazilija (45 tšk.), Argentina (39), Urugvajus (28) ir Ekvadoras (26). Penktąją vietą užėmusi Peru (24) iškovojo teisę žaisti atrankos tarpžemyniniame atkrintamajame etape.

Kovo 30 d. Meksikos ir JAV futbolo rinktinės iškovojo kelialapius į 2022 m. pasaulio čempionatą. Pasibaigusiame Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių zonos atrankos turnyre pirmąsias vietas užėmė Kanada (28 tšk. per 14 rungt.), Meksika (28) ir JAV (25). Ketvirtąją vietą užėmusi Kosta Rika (25) iškovojo teisę žaisti atrankos tarpžemyniniame atkrintamajame etape.

Kovo 30 d. „Dwars voon Vlandeeren“ dviračių lenktynių nugalėtoju antrą kartą tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“).

Kovo 31 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) vyrų rinktinių reitinge į pirmąją vietą grįžo Brazilija, aplenkusi nuo 2018 m. balandžio mėnesio pirmavusią Belgiją. Belgija nukrito į antrąją vietą. Trečiąją vietą užima Prancūzija, ketvirtąją – Argentina, penktąją – Anglija.

Balandžio 1 d. Portugalijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojanti Lisabonos „Benfica“ išvykoje pralaimėjo Bragos „Sporting“ 2:3. Po 28 turų pirmauja „Porto“ (73 tšk.), Lisabonos „Sporting“ (70), „Benfica“ (61) ir Bragos „Sporting“ (52).

Balandžio 2 d. Naujajame Orleane Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) vyrų krepšinio pusfinalio rungtynėse Kanzaso universitetas nugalėjo Vilanovos universitetą 81:65, Šiaurės Karolinos universitetas – Duke‘o universitetą 81:77.

Balandžio 2 d. Kristčerče (Naujoji Zelandija) pasaulio moterų kriketo čempionato finale Australija nugalėjo čempionės vardą gynusią Angliją. Australija pasaulio čempione tapo septintąjį kartą per 12 turnyrų.

Balandžio 2 d. Majamio atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale lenkė Iga Swiątek nugalėjo japonę Naomi Osaką 6:4, 6:0. 20-metė I.Swiątek iškovojo šeštąjį WTA turnyrų titulą, tarp jų – trečiąjį šiais metais (visus – „WTA 1000“ rango turnyruose). Pastaroji pergalė lėmė, kad balandžio 4 d. I.Swiątek pirmą kartą karjeroje WTA reitinge pakilo į pirmąją vietą.

Balandžio 2 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Burnley“ 2:0, antrąją vietą užimantis „Liverpool“ namie – „Watford“ 2:0. Nuo jų dar labiau atsiliko Londono „Chelsea“, kuris namie pralaimėjo „Brentford“ 1:4. Po 30 turų pirmauja „Manchester City“ (73 tšk.), „Liverpool“ (72), „Chelsea“ (59), Londono „Arsenal“, Londono „Tottenham Hotspur“ (po 54), „Manchester United“ ir Londono „West Ham United (po 51).

Balandžio 2 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis Amsterdamo „Ajax“ svečiuose nugalėjo „Groningen“ 3:1 ir padidino persvarą prieš „Eindhoven“, kuris išvykoje sužaidė lygiosiomis su Enschedės „Twente“ 3:3. Po 28 turų pirmauja „Ajax“ (69 tšk.), „Eindhoven“ (65), Roterdamo „Feyenoord“ (58), Alkmaro AZ ir „Twente“ (po 55).

Balandžio 2 d. Prancūzijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis „Rennes“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Nice“ 1:1. Lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Lorient“ 5:1, „Marseille“ išvykoje – „St.Etienne“ 4:2. Po 30 turų pirmauja PSG (68 tšk.), „Marseille“ (56), „Rennes“ (53), „Strasbourg“ ir „Nice“ (po 51).

Balandžio 2 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Freiburg“ 4:1 ir padidino persvarą prieš Dortmundo „Borussia“, kuri namie pralaimėjo „Leipzig“ 1:4. Po 28 turų pirmauja „Bayern“ (66 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (57), Lėverkuzeno „Bayer“ (51), „Leipzig“ (48), „Freiburg“ (45) ir „Hoffenheim“ (44).

Balandžio 3 d. Italijos futbolo lygos favoritų rungtynėse Milano „Inter“ svečiuose nugalėjo Turino „Juventus“ 1:0, „Napoli“ – Bergamo „Atalanta“ 3:1. Po 31 turo pirmauja „Milan“, „Napoli“ (po 66 tšk.), „Inter“ (63), „Juventus“ (59), „Roma“ (54), Romos „Lazio“ (52) ir „Atalanta“ (51).

Balandžio 3 d. Ispanijos futbolo lygos favoritų rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo „Sevilla“ 1:0. Po 30 turų pirmauja Madrido „Real“ (69 tšk.), „Barcelona“, Madrido „Atletico“, „Sevilla“ (po 57), Sevilijos „Real Betis“ (53) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (48).

Balandžio 3 d. Škotijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Glazgo „Celtic“ svečiuose nugalėjo Glazgo „Rangers“ 2:1. Po 32 turų pirmauja „Celtic“ (79 tšk.), „Rangers“ (73) ir Edinburgo „Hearts“ (54).

Balandžio 3 d. Budapešte baigėsi Europos imtynių čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Turkija (7 aukso, 3 sidabro ir 7 bronzos) ir Azerbaidžanas (3 aukso, 6 sidabro ir 7 bronzos). Komandų laisvųjų imtynių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Azerbaidžanas, graikų-romėnų imtynių – Azerbaidžanas, moterų imtynių – Turkija.

Balandžio 3 d. „Ronde van Vlaanderen“ dviračių lenktynių nugalėtoju antrą kartą tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), antrąją vietą užėmė olandas Dylanas van Baarle („Ineos“), trečiąją – prancūzas Valentinas Madouas (FDJ). 27-erių M.van der Poelas per keturis sezonus laimėjo septynerias ir tapo prizininku dvylikoje iš 23 klasikinių vienos dienos dviračių lenktynių, kuriose startavo.

Balandžio 3 d. Majamio atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale ispanas Carlosas Alcarazas nugalėjo norvegą Casperį Ruudą 7:5, 6:4. 18-metis C.Alcarazas iškovojo trečiąjį titulą, tarp jų – antrąjį šiais metais, bet pirmą kartą laimėjo „Masters“ turnyrą ir balandžio 4 d. paskelbtame ATP reitinge pirmą kartą pakilo į 11-ąją vietą. 23 metų C.Ruudas pirmą kartą žaidė „Masters“ turnyro finale.

Balandžio 3 d. Mineapolyje Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) moterų krepšinio finalo rungtynėse Pietų Karolinos universitetas nugalėjo Konektikuto universitetą 64:49. Pietų Karolinos universitetas antrą kartą tapo NCAA čempionu (pirmą – 2017 m.). Turnyro rekordininkas Konektikuto universitetas 12-ąjį kartą žaidė finale, bet pirmą kartą pralaimėjo lemiamas rungtynes.

Balandžio 3 d. 167-osiose irklavimo lenktynėse Temzės upe Oksfordo universitetas nugalėjo Kembridžo universitetą. Oksfordo universitetas pasiekė 81-ąją pergalę (Kembridžo universitetas nugalėjo 85 kartus, vieną kartą nugalėtojai nepaskelbti). Moterų lenktynes laimėjo Kembridžo universitetas, pasiekęs trasos rekordą (18 min. 22 sek.).