Plaukikų varžybose Stokholme ant pakylos užlipti nepavyko: D. Rapšys ir A. Šidlauskas finišavo ketvirti

Švedijos sostinėje Stokholme prasidėjo tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm“. Pirmąją varžybų dieną šeštadienį i startavo trys Lietuvos plaukikai.

Danas Rpašys.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

2022-04-09 20:43

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Danas Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 50,98 sek. ir penktuoju rezultatu pateko į A finalą. Ryte pats greičiausias buvo airis Danielis Wiffenas (3 min. 48,75 sek.). Atrankoje iš viso plaukė 58 sportininkai.

Finaliniame plaukime D. Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 47,75 sek. ir užėmė ketvirtą vietą.

Auksą iškovojo vokietis Lukas Märtensas, finišavęs per 3 min. 41,60 sek. ir daugiau nei įtikinamai aplenkęs artimiausius varžovus – austrą Felixą Auböcką (3 min. 44,26 sek.) ir vokietį Florianą Wellbrocką (3 min. 46,14 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje į A finalą trečiuoju rezultatu pateko Andrius Šidlauskas, finišavęs per 2 min. 12,95 sek. ir užtikrintai laimėjęs savo atrankos plaukimą. Ryte tarp 51 dalyvio greičiausiai plaukė čekas Matejus Zabojnikas (2 min. 12,30 sek.).

Finale A. Šidlauskas pirmuosius 50 m įveikė pirmas, bet įpusėjus distancijai smuktelėjo į ketvirtą vietą. Šią poziciją lietuvis išlaikė ir iki pat finišo (2 min. 12,03 sek.). Iki bronzos mūsiškiui pritrūko 1,63 sek.

Nugalėtoju tapo švedas Erikas Perssonas (2 min. 9,16 sek.), aplenkęs suomį Matti Mattssoną (2 min. 10,27 sek.) ir čeką M. Zabojniką (2 min. 10,40 sek.).

Toje pačioje rungtyje startavęs Aleksas Savickas ryte buvo 9-as (2 min. 20,04 sek.). Iki 8-os vietos ir A finalo jam pritrūko 0,18 sek. B finale lietuvis išsaugojo turėtą poziciją ir nugalėjo užfiksuodamas 2 min. 16,34 sek. rezultatą.

Sekmadienį Švedijoje startuos visi septyni Lietuvos atstovai: Danas Rapšys (200 m l. stiliumi), Tomas Navikonis (200 m l. stiliumi), Deividas Kazilas (200 m l. stiliumi), Rokas Jazdauskas (200 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), Aleksas Savickas (100 m krūtine) ir Rūta Meilutytė (50 m krūtine).

Varžybos Stokholme yra puiki proga stipriausiems pasaulio plaukikams pasitikrinti jėgas ar įvykdyti trūkstamus normatyvus prieš artėjantį pasaulio plaukimo čempionatą, universiadą, Europos jaunimo olimpinį festivalį ir Europos čempionatą.

Varžybų prizinį fondą sudaro 38 tūkst. eurų.