Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė po baudinių serijos pralaimėjo pirmąsias kontrolines rungtynes prieš Estijos rinktinę.

Pirmosios lietuvių rungtynės naujuose Kauno ledo rūmuose baigėsi apmaudžiu pralaimėjimu<br> hockey.lt nuotr.

Apr 22, 2022, 11:44 PM

Kauno ledo rūmuose įvykusiose rungtynėse žiūrovai išvydo veiksmo pilną dvikovą, kurioje baudinių serijos metu 5:4 triumfavo estai.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė gavo galimybę daugumai, bet jos metu estai surengė greitą išpuolį, po kurio jie įsiveržė į priekį.

Lygybę lietuviai atstatė po kelių minučių, kai tiksliai į atakus atakavo Aivaras Bendžius (07:37, rez. perd. Laisvydas Kudrevičius). Visgi, netrukus lietuviai neteko vieno žaidėjo, kai Domantui Čypui buvo skirta 5+20 nuobauda, ilgam palikusi lietuvius žaisti formatu keturi prieš penkis, o pačiam gynėjui tokia nuobauda užbaigė rungtynes. Nepaisant ilgos mažumos, estų rinktinei įsiveržti į priekį nepavyko ir po pirmojo kėlinio rezultatas išliko lygus.

Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko įsiveržti į priekį po antrojo A. Bendžiaus įvarčio (30:44, rez. perd. Ugnius Čižas). Negana to lietuviai vėliau žaisdami daugumoje formatu keturi prieš tris išvedė į atakos poziciją Arnoldą Bosą, kuris smūgiu pažeme nuginklavo oponentų vartininką (34:49, rez. perd. Ugnius Čižas, Markas Kaleinikovas).

Dviejų įvarčių pranašumą Lietuvos rinktinei pavyko išlaikyti iki paskutinės antrojo kėlinio minutės, bet tuomet daugumoje žaidę estai sušvelnino lietuvių pranašumą.

Trečiajame kėlinyje estams pavyko du kartus išlyginti rezultatą bei pasiųsti rungtynes į pratęsimą. Lietuvių gretose į priekį rinktinę buvo išvedęs Markas Kaleinikovas (51:49, rez. perd. Nerijus Ališauskas).

Pratęsimo metu įvarčių nebuvo pelnyta, o baudinių serijoje į tikslius Emilijaus Krakausko ir Martyno Griniaus bandymus, estai atsakė savo tiksliomis atakomis. Galiausiai šeštuoju metimu estai pasižymėjo, o lietuviai ne, tad rungtynės baigėsi minimalia estų pergale.