Baltijos lygos pusfinalyje Estijos rankinio klubai lietuviams buvo per stiprūs

Lietuvos vyrų rankinio klubams Baltijos lygos pusfinalyje nepavyko sulaužyti sezono tendencijų. Šeštadienį prie pat finalo slenksčio suklupo ir Klaipėdos „Dragūnas“, ir Vilniaus „Šviesa“. Lietuvius nugalėjo reguliariajame sezone dvi pirmąsias vietas užėmusios Estijos komandos.

Lietuvos rankinio klubai nesužibėjo pusfinalio varžybose.<br>Rankinis.lt nuotr.

2022-04-23 19:31

Baltijos lygos finalo ketvertas šį savaitgalį vyksta Estijos mieste Viljandyje. Šeštadienį pusfinalio rungtynėse čempiono vardą gynęs „Dragūnas“ nusileido baigiamojo turnyro šeimininkui „Viljandi“ klubui 26:30 (11:15), o Lietuvos čempionė „Šviesa“ pralaimėjo Estijos čempionei Pylvos „Serviti“ komandai 26:27 (13:12).

Sekmadienį finale kovos dvi Estijos komandos „Viljandi“ ir „Serviti“, o „Dragūnas“ ir „Šviesa“ žais dėl trečiosios vietos. Pernai šiedu Lietuvos klubai žaidė didžiajame finale, o pergalę šventė klaipėdiečiai.

„Viljandi“ komanda į Baltijos lygos finalą pateko pirmą kartą. „Serviti“ buvo Baltijos lygos čempionė 2008 ir 2010 metais, o praėjusį dešimtmetį keturis kartus pralaimėjo finalo rungtynes.

Pusfinalyje aršesnė kova užvirė, kai į aikštę žengė abiejų šalių čempionai. Tiesa, pirmojo kėlinio viduryje į duobę patekusi „Šviesa“ atsiliko 4:8, bet vilniečiai greitai atsitiesė ir dar prieš pertrauką persvėrė rezultatą 12:11. Antrajame kėlinyje rezultatas net devynis kartus buvo lygus, o skirtumas nė karto nebuvo didesnis negu du įvarčiai.

„Šviesa“ didžiausią pranašumą įgijo, kai antrojo kėlinio viduryje po dviejų Šarūno Ugianskio įvarčių nutolo 22:20 ir 23:21. Tačiau Pylvos komanda perėmė iniciatyvą ir priešpaskutinę minutę jau „Serviti“ pirmavo 27:25.

Ypač karšta buvo paskutinė minutė, kurios pradžioje „Serviti“ ne tik pirmavo dviem įvarčiais, bet ir rengė ataką. Vilniaus rankininkai per keliasdešimt sekundžių sugebėjo dukart perimti kamuolį ir įmetė vieną įvartį. Vis dėlto surengti rezultatyvios paskutinės atakos Lietuvos čempionams nepavyko.

„Dragūno“ ir „Viljandi“ rungtynėse beveik visas pirmasis kėlinys vyko labai lygiai. Šeimininkai vis išsiverždavo į priekį vieno arba dviejų įvarčių skirtumu, o klaipėdiečiai mažindavo atsilikimą arba sugrąžindavo lygsvarą, bet nė karto nepersvėrė rezultato. Vis dėlto prieš pat pertrauką Viljandžio komanda, įmetusi keturis įvarčius paeiliui, nutolo 14:10.

Antrajame kėlinyje „Dragūnas“ daug kartų mažino skirtumą iki dviejų įvarčių, o 53-iąją min. Ignas Savičius sumažino skirtumą iki vieno įvarčio 25:26. Tačiau netrukus teisėjai pašalino Savičių dviem minutėms ir tuo pasinaudoję Viljandžio rankininkai pradėjo svarbiausią mačo spurtą, per kurį pelnė keturis įvarčius paeiliui.

Paskutinę minutę klaipėdiečių pelnytas paguodos įvartis nebegalėjo atimti iš Viljandžio komandos teisės žaisti finale.

Pusfinalis

Klaipėdos „Dragūnas“ – „Viljandi“ 26:30 (11:15).

„Dragūnas“: Hlušakas 8, Simonavičius 4, Lapiniauskas 3, Palskys 3, Savičius 3, Drakšas 2, Butkus 1, Plachotinas 1, Mažrimas 1, Stankaitis, Bučius, Lobčukas, Biknius.

„Viljandi“: Koksas 7, Koovitas 5, Voika 4, Varikas 3, Varikas 3, Loppas 3, Maasalu 2, Pertelsonas 1, Otsas 1, Basarabas 1.

Rungtynių eiga: 0:1, 1:1, 1:3, 4:5, 6:8, 8:8, 10:10, 10:14, 11:15; 13:18, 14:19, 17:19, 19:23, 23:26, 25:26, 25:30, 26:30.

.

Vilniaus „Šviesa“ – Pylvos „Serviti“ 26:27 (13:12).

„Šviesa“: Ugianskis 8, Plėta 4, Bernatavičius 3, Švilpa 3, Rasakevičius 3, Sinkevičius 2, Drabavičius 2, Markiavičius 1, Pukas, Bliuvas, Palevičius, Pranckevičius, Pelėda, Jonuška, Ramunis, Morkūnas.

„Serviti“: Sillaste 9, Celminis 3, Uibo 3, Varulas 3, Sarapuu 2, Kase 2, Muuga 2, Čezlovas 2, Pihusas 1.

Rungtynių eiga: 1:0, 3:2, 3:5, 4:8, 6:10, 9:10, 9:11, 12:11, 13:12; 17:16, 17:18, 18:20, 22:20, 24:25, 25:27, 26:27.

„Nauja diena“: įvykiai Sakartvele – nauja kova tarp Rusijos ir Vakarų?