Estų šešėlyje likę „Šviesos“ rankininkai iškovojo Baltijos lygos bronzą

Baltijos vyrų rankinio lygoje geriausiai tarp Lietuvos komandų pasirodžiusi Vilniaus „Šviesa“ iškovojo bronzos medalius. Turnyro čempionu pirmą kartą tapo estišką finalą laimėjęs „Viljandi“ klubas.

Vilniečiai iškovojo Baltijos rankinio lygos bronzos medalius.<br>Rankinis.lt nuotr.

2022-04-24 17:26

Sekmadienį Baltijos lygos finale susigrūmė dvi Estijos komandos. Lemiamose rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtoja ir finalo ketverto šeimininkė „Viljandi“ įtikinamai pranoko Estijos čempionę Pylvos „Serviti“ 28:21 (14:9).

Viljandžio komanda, kuri kol kas nė sykio nebuvo Estijos čempionė, Baltijos lygos nugalėtoja tapo pirmą kartą.

Bronzos medalius iškovojo Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“, mažajame finale sutriuškinusi praėjusių metų Baltijos lygos čempioną Klaipėdos „Dragūną“ 37:30 (22:10). Sekmadienį mažajame finale kovos nebuvo. „Šviesa“ jau pirmosiomis minutėmis pradėjo tolti 5:1, 11:2, o po pertraukos turėjo net 14 įvarčių persvarą 25:11.

Pernai šios dvi Lietuvos komandos žaidė Baltijos lygos finale, o pergalę rezultatu 33:30 iškovojo klaipėdiečiai.

Šį savaitgalį Viljandyje pusfinalio rungtynėse „Šviesa“ pralaimėjo „Serviti“ komandai 26:27, „Dragūnas“ – „Viljandi“ ekipai 26:30.

Baltijos vyrų rankinio lygos varžybos rengiamos jau ketvirtą dešimtmetį – nuo 1990 metų. Anksčiau turnyre dalyvaudavo ir Suomijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos komandos, bet 2020 metais trijų Baltijos šalių rankinio federacijų vadovai įvykdė didelę reformą ir nutraukė bendradarbiavimą su kitų kraštų klubais.

Turnyras tapo gerokai sklandesnis, žymiai padidėjo rungtynių skaičius. Šį sezoną Baltijos lygoje varžėsi po penkias Lietuvos ir Estijos bei trys Latvijos komandos.

Per visą turnyro istoriją Lietuvos komandos čempionėmis tapo devynis kartus. Dar XX amžiuje septynis kartus nugalėjo Kauno „Granitas“ ir vieną kartą – Lietuvos rinktinė, pernai pagrindinį prizą iškovojo „Dragūnas“.

Septynis kartus nugalėjo Baltarusijos komandos, šešis – Estijos, po keturis – Latvijos ir Suomijos, vieną – Rusijos. 2020 metais turnyras dėl pandemijos nebuvo baigtas.