Europos kerlingo čempionate – įspūdingos Lietuvos vyrų rinktinės pergalės

Savo žaidimą atrandanti Lietuvos vyrų kerlingo (akmenslydžio) rinktinė pirmadienį iškovojo dvi pergales Kaune vykstančiame Europos pirmenybių C diviziono turnyre.

Lietuvos akmenslydžio rinktinė iškovojo pergalę.<br> L.Žiemgulio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2022-05-02 19:51, atnaujinta 2022-05-02 19:52

Lietuvos komanda pirmosiose dienos rungtynėse 10:4 nugalėjo Kroatijos ekipą.

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė laimėtais taškais, bet galiausiai ketvirtajame lietuviai užprovokavo varžovų klaidą ir patys gražiu akmens paleidimu pelnė 4 taškus. Penktajame kėlinuke lietuviai „pavogė“ dar du taškus ir rungtynių likimas buvo nulemtas.

Vėliau lietuvių laukė akistata su visas tris pergales iki tol iškovojusia Portugalijos komanda.

Susitikimas prasidėjo nelengvai – po dviejų kėlinukų portugalai pirmavo 3:0. Tuomet – puikus lietuvių žaidimas ir net 5 taškai per kėlinį. Ketvirtajame kėlinuke portugalai pelnė tašką ir suteikė mūsiškiams progą sekančiame kėlinyje leisti akmenis antriems.

Nesėkmingos portugalų atakos suteikė lietuviams puikią galimybę pelnyti nemažai taškų. Galiausiai P. Rymeikis su paskutiniu akmeniu numušė du varžovų akmenis ir leido lietuviams pelnyti įspūdingą skaičių taškų – net šešis. Lietuviai nutolo 11:4.

Įgijusi solidų pranašumą Lietuvos rinktinė leido varžovams vėliau kiek sušvelninti atsilikimą, bet po septinto kėlinuko mačas buvo nutrauktas mūsų šalies akmenslydininkams pirmaujant 11:7.

Lietuvos rinktinei atstovauja Konstantinas Rykovas (kapitonas), Paulius Rymeikis (vice-kapitonas), Mindaugas Balvočius, Donatas Kiudys bei Vytis Kulakauskas.

Kitose pirmadienio ryto rungtynėse Portugalija 11:2 nugalėjo Lichtenšteiną, Rumunija 6:4 įveikė Ukrainą, Airija 6:3 pranoko Andorą. Kitame ture airiai 7:6 palaužė rumunus ir tapo vienintele dar nepralaimėjusia komanda. Andora 10:1 sutriuškino Lichtenšteiną, o Ukraina 6:5 įveikė bulgarus.

Su trimis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais Lietuvos rinktinė grupėje užima ketvirtąją vietą.

Antradienį Lietuvos vyrų rinktinė 8 val. žais su Rumunija, o 16 val. – su Bulgarija.

Į pusfinalį, kuris vyks gegužės 5 dieną, pateks keturios stipriausios komandos. Tą pačią dieną paaiškės ir turnyro nugalėtojai. Abi finalo dalyvės iškovos kelialapius į aukštesnį B divizioną.