Tituluotų baidarininkų kovoje Lietuvos taurę Trakuose laimėjo Ignas Navakauskas

Baigėsi pirmosios šiais metais baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Trakuose dvi dienas vykusiose Lietuvos taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybose varžėsi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos baidarininkai ir kanojininkai.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos Trakuose.<br> A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

May 8, 2022, 3:53 PM, atnaujinta May 8, 2022, 3:54 PM

Sekmadienį buvo išdalinti apdovanojimai 200 metrų nuotolyje.

Daugybė tituluotų sportininkų išsirikiavo prie starto linijos vienviečių baidarių varžybose. Dėl Lietuvos taurės šioje rungtyje varžėsi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Mindaugas Maldonis, pasaulio ir Europos vicečempionas Artūras Seja, Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas.

Lietuvos taurę iškovojo I. Navakauskas. Nugalėtojas distanciją įveikė per 33,439 sek. Antrą vietą užėmęs A. Seja nugalėtojui pralaimėjo 0,553 sek. Trečią vietą iškovojo M. Maldonis (33,992 sek.), ketvirtą vietą užėmė A. Lankas (34,334 sek.), penktas finišavo Simonas Maldonis (34,555 sek.).

„Viskas pavyko kas buvo suplanuota. Džiaugiuosi, kad finišavau pirmas, nes jau senokai nebuvau laimėjęs šios rungties. Pergalę visada lemia geras finišas, tai džiaugiuosi, kad išlaikiau lyderio poziciją iki pat finišo.

Smagu varžytis ir dar smagiau nugalėti. Šios rungties po Tokijo olimpinių žaidynių neliko olimpinių žaidynių programoje, todėl visą dėmesį skiriu keturviečių baidarių 500 m nuotoliui.

O ši distancija liko kaip pramoga. Bet kiekvienas trasoje nori nugalėti, todėl smagu palenktyniauti su tituluotais komandos draugais“, – pergale džiaugėsi I. Navakauskas.

Principinė kova laukė ir vienviečių kanojų distancijoje, kur irklus surėmė šios rungties pasaulio ir Europos čempionas Henrikas Žustautas ir šios rungties pasaulio rekordo autorius Vadimas Korobovas.

Lietuvos taurės varžybų nugalėtoju tapo H. Žustautas, 200 m nuotolį įveikęs per 37,305 sek. Antroje vietoje finišavęs V. Korobovas nuo nugalėtojo atsiliko 0,955 sek.

„Startas nelabai pasisekė, nes startas nėra mano stiprioji pusė. Pradžioje mačiau, kad atsilieku, bet apie vidurį distancijos pavyko pasivyti pagrindinį varžovą. Irklavau pagal save ir nekreipiau dėmesio į kitus. Šis startas buvo labiau pramoga, nes jau antrą sezoną koncentruojamės į olimpinį 500 metrų nuotolį dvivietėje kanojoje. Daug metų irkluodavau 200 metrų ir norėjosi vėl išbandyti šią rungtį, nes bus įtemptas tarptautinių varžybų sezonas ir šios distancijos nelabai bus kur galimybių išbandyti“, – teigė H. Žustautas.

Dar vieną pergalę H. Žustautas iškovojo kartu su V. Korobovu dviviečių kanojų varžybose. Taurės laimėtojai distanciją įveikė per 36,672 sek. ir artimiausius persekiotojus Igną Serafiną ir Artūrą Golovač aplenkė 0,98 sek.

Moterų vienviečių kanojų 200 m nuotolyje triumfavo Gabrielė Čerepokaitė. Nugalėtoja distanciją įveikė per 49,01 sek. G. Čerepokaitė laimėjo ir šeštadienį vykusią vienviečių kanojų 500 m rungtį.

Jau šį mėnesį Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai pradės tarptautinių varžybų sezoną pasaulio taurės varžybose. Gegužės 20-22 d. Račicėje (Čekija) vyks pirmasis etapas, antrasis etapas vyks gegužės 26-29 d. Poznanėje (Lenkija).