Pasaulio sporto savaitė: Čempionų lygos finalininkai ir C. Alcarazo bei O. Jabeur žygdarbiai

„Liverpool“ ir Madrido „Real“ futbolo klubai paskyrė pasimatymą Čempionų lygos finale, ispanas Carlosas Alcarazas triuškino teniso legendas Madrido turnyre, tunisietė Ons Jabeur tapo pirmąja „Masters“ teniso turnyrą laimėjusia afrikiete, „Seattle Sounders“ futbolo klubas nutraukė meksikiečių viešpatavimą Šiaurės ir Centrinės Amerikos Čempionų lygoje, Budapešte prasidėjo „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynės, o „Porto“ ir „Trabzonspor“ klubai tapo Portugalijos ir Turkijos futbolo čempionais.

„Liverpool“ žengė į Čempionų lygos finalą.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Madrido ekipa kovos Čempionų lygos finale.<br>REUTERS/Scanpix nuotr.
Carlosas Alcarazas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 9, 2022, 11:10 AM, atnaujinta May 11, 2022, 12:50 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 2 d. Šefilde pasaulio snukerio čempionato finale anglas Ronnie O‘Sullivanas nugalėjo anglą Juddą Trumpą. 46 metų R.O‘Sullivanas septintąjį kartą tapo pasaulio čempionu ir pagal titulų skaičių per šiuolaikinį laikotarpį (nuo 1969 m.) pavijo taip pat septynis kartus čempionu tapusį turnyro rekordininką škotą Stepheną Hendry. Visų laikų rekordininkas yra 15 kartų čempionu tapęs anglas Joe Davisas (nuo 1927 iki 1946 m.).

Gegužės 2 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) paskelbė, kad 2022-2023 m. sezone neleis Rusijos klubams dalyvauti Europos turnyruose, pašalino Rusijos moterų rinktinę iš 2022 m. Europos čempionato, o vyrų rinktinę – iš 2022-2023 m. sezono Tautų lygos turnyro.

Gegužės 3-4 d. Į futbolo Čempionų lygos finalą pateko „Liverpool“ ir Madrido „Real“. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Liverpool“ išvykoje nugalėjo „Villarreal“ 3:2 (pirmosios rungtynės 2:0), „Real“ namie nugalėjo „Manchester City“ 3:1 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 3:4). „Real“ į finalą pateko 17-ąjį kartą (13 kartų laimėjo), „Liverpool“ – 10-ąjį kartą (6 kartus laimėjo). Finalo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 28 d. Paryžiuje.

Gegužės 4 d. Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių futbolo Čempionų lygos nugalėtoju tapo „Seattle Sounders“. „Sounders“ finalo atsakomosiose rungtynėse namie nugalėjo Mechiko UNAM 3:0 (pirmosios rungtynės 2:2). „Sounders“ tapo pirmuoju JAV klubu, šiame amžiuje laimėjusiu žemyno Čempionų lygos turnyrą. Prieš tai 16 sezonų iš eilės (nuo 2006 m.) čempionai buvo tik Meksikos klubai.

Gegužės 5 d. Į futbolo Europos lygos finalą pateko Frankfurto „Eintracht“ ir Glazgo „Rangers“. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Eintracht“ namie nugalėjo Londono „West Ham United“ 1:0 (pirmosios rungtynės 2:1), „Rangers“ – „Leipzig“ 3:1 (0:1). Į Europos konferencijos lygos finalą pateko „Roma“ ir Roterdamo „Feyenoord“. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Roma“ namie nugalėjo „Leicester City“ 1:0 (1:1), „Feyenoord“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Marseille“ 0:0 (3:2).

Gegužės 6 d. Budapešte prasidėjo 105-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Praėjusių metų čempionas kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“) nedalyvauja dėl sausio mėnesį patirtos sunkios traumos. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), kuris bendrojoje įskaitoje pirmauja ir po trečiojo etapo (gegužės 8 d.).

Gegužės 6 d. Tarptautinė teniso garbingo elgesio agentūra (ITIA) pranešė, kad Ispanijos teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes šešiems buvusiems tenisininkams, organizavusiems sutartus mačus. Didžiausia bausmė skirta anksčiau ATP reitinge 236-ąją vietą užėmusiam Marcui Fornelliui Mestresui.

Gegužės 6 d. Italijos futbolo lygoje daugkartinis čempionas Turino „Juventus“ išvykoje pralaimėjo „Genoa“ 1:2. Abu dėl čempiono vardo kovojantys klubai pasiekė pergales. Milano „Inter“ namie nugalėjo „Empoli“ 4:2, „Milan“ išvykoje – „Verona“ 3:1. Po 36 turų pirmauja „Milan“ (80 tšk.), „Inter“ (78), „Napoli“ (73), „Juventus“ (69), Romos „Lazio“ (62), „Roma“ (59, žaidė 35 rungt.) ir Bergamo „Atalanta“ (59).

Gegužės 6 d. Turkijos futbolo čempiono vardą užsitikrino „Trabzonspor“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Hatay“ 1:1. Antrąją vietą užimantis Stambulo „Fenerbahçe“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Stambulo „Beşiktaş“ 1:1. Po 36 turų pirmauja „Trabzonspor“ (78 tšk.), „Fenerbahçe“ (69), „Konyaspor“ (64) ir Stambulo „Basaksehir“ (61). Čempiono vardą gynęs „Beşiktaş“ (55) užima tik septintąją vietą. „Trabzonspor“ čempionu tapo septintąjį kartą (praėjusį titulą iškovojo 1984 m.).

Gegužės 7 d. Luisvilyje 148-ojo Kentukio derbio nugalėtoju tapo žirgas Rich Strike (raitelis venesuelietis Sonny Leonas, treneris Ericas Reedas).

Gegužės 7 d. Las Vegase profesionalų bokso mače dėl pussunkio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBA versiją rusas Dmitrijus Bivolas nugalėjo meksikietį Saulį Alvarezą. 31 metų S.Bivolas per profesionalo karjerą laimėjo visus 20 mačų. 31 metų S.Alvarezas patyrė antrąjį pralaimėjimą per 61 mačą.

Gegužės 7 d. Madrido atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale tunisietė Ons Jabeur nugalėjo amerikietę Jessicą Pagulą 7:5, 0:6, 6:2. 27 metų O.Jabeur tapo pirmąja afrikiete, patekusia į „Masters“ turnyro finalą, ir iškovojo antrąjį karjeros titulą.

Gegužės 7 d. Portugalijos futbolo lygoje labiausiai tituluotų klubų rungtynėse „Porto“ išvykoje nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 1:0 ir likus vienam turui iki turnyro pabaigos užsitikrino čempiono vardą. Po 33 turų pirmauja „Porto“ (88 tšk.), čempiono vardą praradęs Lisabonos „Sporting“ (82), „Benfica“ (71) ir Bragos „Sporting“ (65). „Porto“ šalies čempionu tapo 30-ąjį kartą (titulą susigrąžino po sezono pertraukos) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo 37 kartus čempione tapusios „Benfica“.

Gegužės 7 d. Anglijos futbolo lygoje taškus prarado dėl čempiono vardo kovojantis „Liverpool“, namie sužaidęs lygiosiomis su Londono „Tottenham Hotspur“ 1:1. Lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo „Newcastle United“ 5:0. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis Londono „Chelsea“ namie sužaidė lygiosiomis su „Wolverhampton Wanderers“ 2:2. Po 35 rungtynių pirmauja „Manchester City“ (86 tšk.), „Liverpool“ (83), „Chelsea“ (67), Londono „Arsenal“ (66), „Tottenham Hotspur“ (62) ir „Manchester United“ (58, žaidė 37 rungt.).

Gegužės 8 d. Ispanijos futbolo lygoje Madrido derbyje čempiono vardą praradęs „Atletico“ namie nugalėjo šiais metais čempiono vardą užsitikrinusį „Real“ 1:0. Taškus prarado dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančios Sevilijos komandos. „Real Betis“ namie pralaimėjo „Barcelona“ 1:2, „Sevilla“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Villarreal“ 1:1. Po 35 turų pirmauja Madrido „Real“ (81 tšk.), „Barcelona“ (69), „Sevilla“ (65), „Atletico“ (64), „Real Betis“ (58), San Sebastiano „Real Sociedad“ (56) ir „Villarreal“ (53).

Gegužės 8 d. Vokietijos futbolo lygoje čempiono vardą užsitikrinęs Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su „Stuttgart“ 2:2. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Berlyno „Union“ išvykoje nugalėjo „Freiburg“ 4:1. Po 33 turų pirmauja „Bayern“ (76 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (66), Lėverkuzeno „Bayer“ (61), „Leipzig“ (57), „Freiburg“ (55), „Union“ (54) ir „Köln“ (52).

Gegužės 8 d. Prancūzijos futbolo lygoje trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą užsitikrinęs Paryžiaus PSG, namie sužaidęs lygiosiomis su „Troyes“ 2:2. Po 36 turų pirmauja PSG (80 tšk.), „Marseille“ (68), „Monaco“ (65) ir „Rennes“ (62, žaidė 35 rungt.).

Gegužės 8 d. Nyderlandų futbolo lygoje pergalės neiškovojo nė viena iš 1-7 vietas užimančių komandų. Lyderis Amsterdamo „Ajax“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Alkmaro AZ 2:2, dėl čempiono vardo kovojantis „Eindhoven“ – su Roterdamo „Feyenoord“ 2:2. Po 32 turų pirmauja „Ajax“ (79 tšk.), „Eindhoven“ (75), „Feyenoord“ (68), Ensedės „Twente“ (62) ir AZ (60).

Gegužės 8 d. Madrido atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale ispanas Carlosas Alcarazas nugalėjo vokietį trečiąją pasaulio raketę Alexanderį Zverevą 6:3, 6:1. Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje C.Alcarazas įveikė buvusius ilgamečius ATP reitingo lyderius ispaną Rafaelį Nadalį ir serbą Novaką Džokovičių. 19-metis C.Alcarazas iškovojo ketvirtąjį titulą šiais metais ir penktąjį titulą karjeroje. Jis laimėjo antrąjį „Masters“ turnyrą ir gegužės 9 d. paskelbtame ATP reitinge pirmą kartą pakilo į šeštąją vietą.

Gegužės 8 d. Majamyje „Formulės-1“ čempionato etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje po penkių etapų pirmauja du etapus laimėjęs Ch.Leclerc‘as (104 tšk.), čempiono vardą ginantis ir šį sezoną tris etapus laimėjęs M.Verstappenas (85) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 66).

Gegužės 8 d. Bilbao krepšinio Čempionų lygos finale Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“ nugalėjo „Manresa“ 98:87. Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas 38 metų brazilas Marcelinho Huertasas („Tenerife“). „Tenerife“ antrą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoja (pirmą – 2017 m.), o Ispanijos klubai šį turnyrą laimėjo trečius metus iš eilės ir ketvirtą kartą per šešis turnyro sezonus.