„Bėgam už Marijampolę“ pusmaratonio nugalėtojai džiaugėsi oro sąlygomis ir asmeniniais rekordais

Sekmadienį Marijampolėje vyko Lietuvos bėgimo taurės (LBT) IX etapas – tradicinis šio miesto ir Sūduvos krašto garsinimui skirtas bėgimas „Bėgam už Marijampolę“. Šimtai bėgikų varžėsi pusmaratonio (21,098 km), 10 km ir 5 km bėgimuose.

Medaliai.<br> Foto - Roko Lukoševičiaus.

May 23, 2022, 3:53 PM

Pagrindinėje – pusmaratonio – rungtyje greičiausias buvo klubo „Lukas“ atstovas Remigijus Zalumskis. Jis finišavo per 1 val. 18 min. 51 sek. Nors bėgimo metu buvo vėjuota ir šlapia, tai buvo tik į naudą šio bėgimo nugalėtojui.

„Man oras buvo pasakiškas. Gali lyti, pūsti vėjas, man tai netrukdo. Paskutinis ratas su kalniuku jau buvo sunkus, bet atsisukau, pažiūrėjau, kad priešininkų nesimato, tai galėjau ramiai finišuoti. Trasa man patinka, ji kiek pakinta, bet bėgu čia trečią sykį, yra kalniukų, todėl trasa tikrai labai gera“, – pasakojo R. Zalumskis.

Antrąją vietą užėmė Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 1:19.28,6), trečiąją – Linas Selianikas („Origami runners“, 1:20.11,8).

Tarp moterų triumfavo Vilmantė Stašauskaitė („Maratonas“) – 1 val. 21 min. 56,8 sek. Ji net 7 minutėmis pagerino savo asmeninį rekordą.

„Emocijos labai geros. Labai stipriai pagerinau asmeninį rekordą. Prieš savaitę bėgau maratoną Kopenhagoje, todėl galvojau, kad būsiu neatsigavusi. Bet tiek kojos, tiek oras lėmė puikų bėgimą. Tokios sąlygos, kai nėra saulės, bet yra drėgmės, bėgikams yra tobulos. Gerti beveik nereikia, saulė nekaitina. Reikia tik džiaugtis ir bėgti. Trasa labai smagi ir nenuobodi“, – kalbėjo V. Stašauskaitė.

Antra finišavo Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S running“, 1:30.14,9), trečia – Rima Stankevičė („Origami runners“, 1:35.20,8).

10 km bėgime greičiausi buvo Darius Petkevičius (33.48,9), Evaldas Rozplochas (37.23,1) ir Povilas Kliauza (37.58,6).

Moterų prizininkėmis tapo Dalia Lukošienė (41.10,9), Loreta Vasiljevienė (44.41,7) ir Aistė Valantiejienė (47.14,7).

5 km bėgime nugalėtojais tapo Giedrius Valinčius (14.27,2) bei Daiva Bielevičiūtė (20.16,4).

Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o pusmaratonio prizininkai – ir piniginiais prizais. Taip pat prizais džiaugėsi vyriausi ir jauniausi varžybų dalyviai, įdomiausio kostiumo atstovas, pirmieji atbėgę tėveliai su vežimėliu.

Bendroje LBT įskaitoje lyderiu tapo R. Zalumskis (6034 tšk.). Antrąją vietą užima S. Stasiukaitis (5879 tšk.), trečiąją – Rolandas Silius (5575 tšk.).

Tarp moterų pirmauja N. Normontienė (4908 tšk.), lenkianti Moniką Elenską (4819 tšk.) bei Gitaną Akmanavičiūtę (4661 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Origami runners“ (7110 tšk.). Antroje vietoje – „Bėgimo klubas“ (6190 tšk.), trečioje – „Lukas“ (4549 tšk.).

LBT X etapas – Šetos bėgimas – bus surengtas birželio 5 dieną. Registracija į šį bėgimą jau atidaryta.