Švedijos ledo ritulininkų tragedija – pirmavo 3:0, tačiau kanadiečiai po vartininko keitimų išplėšė pergalę

Pasaulio ledo ritulio čempionai kanadiečiai vos atsisveikino su praėjusiais metais iškovotu titulu. Šių metų stipriausių ekipų pirmenybėse Suomijoje ketvirtadienį prasidėjo ketvirtfinalio akistatos ir po jų tik stebuklo dėka Kanada neprarado karūnos – paskutinėmis minutėmis pelnė du įvarčius, išplėšė pratęsimą, o per jį palaužė Švediją 4:3 (0:2, 0:1, 3:0, 1:0).

Pierre'as-Lucas Duboisas pelno įvartį į Švedijos vartus.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-05-26 19:25, atnaujinta 2022-05-26 19:52

Švedai prieš trečiajį kėlinį jau buvo pusę kojos pusfinalyje, kai pirmavo 3:0. Tuomet kėlinio pradžioje švedų vartus galiausiai pramušė Ryanas Gravesas. Per likusį laiką kanadiečiams niekaip nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros.

Kai švedams buvo likę atsilaikyti 120 sek., Kanada stojo į žūtbūtinę kovą – švedai kovojo mažumoje, kanadiečiai vartininką pakeitė šeštuoju žaidėju ir Pierre'as-Lucas Duboisas įmušė antrąjį įvartį. Tuomet ir prasidėjo tikras nervų karas.

Likus kovoti 40 sek. Kanada ir vėl pakeitė vartininką šeštuoju žaidėju ir tas vėl davė vaisių – iki finalinės sirenos likus 23 sek. rezultatą išlygino Mattas Barzalas.

Tad švedams vietoj džiaugsmo teko galvoti apie pratęsimą, kuris baigėsi po 43 sekundžių – po dar vienos 2 min. švedų žaidėjo baudos įvartį įmušė Drake'as Bathersonas.

Kanadiečiai 7-ąjį kartą iš eilės prasimušė į čempionato pusfinalį – pastarąjį kartą ekipa ketvirtfinalyje krito 2014-siais metais.

Per tą laiką Kanada tris kartus tapo pasaulio čempione (2015, 2016 ir 2021 metais), du kartus pralaimėjo finale ir kartą  – akistatoje dėl trečios vietos.

2020 metais dėl COVID-19 pandemijos čempionatas nevyko.

Kitoje ketvirtfinalio dvikovoje antroje A grupės vietą užėmusi Vokietija neatsilaikė prieš Čekiją ir pralaimėjo 1:4 (0:2, 0:1, 1:1).