Dviratininkas Evaldas Šiškevičius – „Tour of Estonia“ nugalėtojas

Vieną didžiausių pergalių karjeroje iškovojo dviratininkas Evaldas Šiškevičius. Trenerio Gedimino Bagdono vadovaujamos Lietuvos rinktinės lyderis laimėjo Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) I kategorijos daugiadienes plento lenktynes „Tour of Estonia“, kurias sudarė prologas ir du etapai. Evaldas tarptautines lenktynes laimėjo po šešerių su puse metų pertraukos.

E. Šiškevičius.<br> A. Venskaus nuotr.

May 28, 2022, 10:42 PM

33 metų Lietuvos dviratininkui, kuris po prologo ir pirmojo etapo buvo penktas, už pergalę atiteko 125 pasaulio reitingo taškai. Evaldas šiose lenktynėse uždirbo beveik 4 tūkst. eurų.

Antrą vietą užėmė estas Norman Vahtra (Estijos rinktinė). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 2 sek. Beje, Evaldas ir Norman atstovauja tam pačiam klubui – „Go Sport – Roubaix Lille Metropole“ iš Prancūzijos. Trečias klasifikuotas buvęs lyderis australas Kaden Groves („BikeExchange – Jayco“, +22 sek.).

Venantas Lašinis (Lietuvos rinktinė, +53 sek.) užėmė 11-ą vietą. Už tai jam atiteko 15 pasaulio reitingo taškų. Darijus Džervus („Voltas“, +2.00) užėmė 31-ą, o Aivaras Mikutis („Ampler – Tartu2024“, +5.01) – 48-ą vietas.

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje A.Mikutis užėmė 10-ą vietą. Komandų įskaitoje (dalyvavo 21 komanda) Lietuvos rinktinė užimė 11-ą, o „Voltas“ – 14-ą vietas. Nugalėjo Estijos rinktinė.

Paskutiniame, antrajame, etape (164,8 km) E.Šiškevičius finišavo antras. Už tai jam atiteko 5 pasaulio reitingo taškai. Po finišo sprinto pirmas buvo N.Vahtra – 3 val. 51 min. 6 sek. (vid. greitis – 42,787 km/h). Evaldas su Normanu atakavo akmenimis grįsto kelio atkarpoje iki finišo likus 9 km ir sėkmingai pasiekė finišą, aplenkdami artimikausius persekiotojus daugiau nei puse minutės. 3–8 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 36 sek. V.Lašinis (+36 sek.) finišavo aštuntas, D.Džervus (+38 sek.) – 22-as, o A. Mikutis (+4.42) – 49-as.

E.Šiškevičius prologe (3,7 km) buvo šeštas, o pirmajame etape (192,6 km) – aštuntas.

Lenktynėse, kurių prizų fondą sudarė per 23 tūkst. eurų, dalyvavo 137 dviratininkai, tarp kurių buvo 13 lietuvių.

E.Šiškevičius laimėjo 11-ąsias į UCI kalendorių įtrauktas lenktynes. E.Šiškevičius tarptautinėse lenktynėse nebuvo šventęs pergalės nuo 2015 metų lapkričio, kai laimėjo UCI II kategorijos daugiadienes lenktynes „Tour of Yancheng Coastal Wetlands“ Kinijoje.

„Lietuva tiesiogiai“: kaip alkoholio, tabako vartotojai stiprintų gynybą?