Pasaulio sporto savaitė: „Real“ karaliavimas, Suomijos ledo ritulio šventė ir pirmoji australo pergalė „Giro“ keliuose

Madrido „Real“ iškovojo svarbiausią Europos klubų futbolo prizą, namie žaidusi Suomijos rinktinė pasipuošė pasaulio ledo ritulio čempionato aukso medaliais, Jai Hindley tapo pirmuoju „Giro d‘Italia“ lenktynes laimėjusiu Australijos dviratininku, „La Rochelle“ regbio komanda laimėjo Čempionų taurės finalo rungtynes, „Roma“ futbolininkai tapo pirmaisiais Europos Konferencijos taurės laimėtojais, o NBA krepšinio lygoje paaiškėjo finalininkai.

Madrido „Real“ iškovojo svarbiausią Europos klubų futbolo prizą.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
 Madrido „Real“ iškovojo svarbiausią Europos klubų futbolo prizą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Madrido „Real“ iškovojo svarbiausią Europos klubų futbolo prizą.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Jai Hindley.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Suomijos rinktinė.<br>Reuters/Scanpix nuotr.,
Daugiau nuotraukų (5)

May 30, 2022, 10:37 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 23 d. Hanojuje baigėsi 31-osios Pietryčių Azijos žaidynės. Jose dalyvavo 11 šalių sportininkai, vyko 40 sporto šakų varžybos. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vietnamas (205 aukso, 125 sidabro, 116 bronzos).

Gegužės 24 d. Helsinkyje ir Tamperėje baigėsi pasaulio ledo ritulio čempionato grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo Šveicarija, kuri vienintelė laimėjo visas 7 rungtynes, ir Suomija. Į žemesnę pakopą iškrito nė vienerių rungtynių nelaimėjusios Italija ir Didžioji Britanija.

Gegužės 25 d. Tiranoje futbolo Europos konferencijos lygos finale „Roma“ nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ 1:0. Šis Europos konferencijos lygos sezonas buvo pirmasis. „Roma“ iškovojo antrąjį tarptautinį prizą (1961 m. laimėjo Mugių taurę) ir pirmąjį prizą nuo 2008 m., kai laimėjo Italijos taurę.

Gegužės 26 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų grupės finalo serijoje „Golden State Warriors“ nugalėjo „Dallas Mavericks“ 4:1. „Warriors“ į NBA finalą pateko dvyliktąjį kartą.

Gegužės 27 d. Marselyje regbio Iššūkio taurės (antrojo pagal rangą Europos turnyro) finale „Lyon“ nugalėjo „Toulon“ 30:12. „Lyon“ iškovojo pirmąjį tarptautinį titulą ir pirmąjį titulą nuo tada, kai 1933 m. tapo Prancūzijos čempionu. „Toulon“ ketvirtą kartą žaidė finale, bet dar nė karto neiškovojo Iššūkio taurės.

Gegužės 28 d. Judžine (Oregonas, JAV) lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė amerikietis Michaelas Normanas (400 m; jis taip pat pasiekė Deimantinės lygos rekordą), norvegas Jakobas Ingebritsenas (1500 m), etiopas Berihu Aregawi (5000 m), brazilas Alisonas dos Santosas (400 m su barjerais), amerikietis Ryanas Crouseris (rutulys), britė Keely Hodgkinson (800 m), Fatih Kipyegon iš Kenijos (1500 m), etiopė Ejgayehu Taye (5000 m), kazachstanietė Norah Jeruto (3000 m su kliūtimis) ir ukrainietė Jaroslava Mahučich (aukštis). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo olimpinė čempionė jamaikietė Elaine Thompson-Herah ir amerikietis Trayvonas Bromellas.

Gegužės 28 d. Kigalyje (Ruanda) Afrikos krepšinio lygos finale „Monastir“ (Tunisas) nugalėjo Luandos „Petro“ (Angola) 83:72. Trečiąją vietą užėmė čempiono vardą praradęs Gizos „Zamalek“. „Monastir“ iškovojo pirmąjį tarptautinį prizą.

Gegužės 28 d. Paryžiuje futbolo Čempionų lygos finale Madrido „Real“ nugalėjo „Liverpool“ 1:0 (įvartį 59-ąją min. įmušė brazilas Viniciusas). Rungtynių, kurias stebėjo 75 tūkst. žiūrovų, pradžia buvo nukelta apie 40 min., nes rengėjai nespėjo laiku į stadioną įleisti visų sirgalių. „Real“ turnyro finale žaidė 17-ąjį kartą ir 14-ąjį kartą tapo nugalėtoju (praėjusį kartą – 2018 m.). „Real“ treniruojantis italas Carlo Ancelotti tapo pirmuoju treneriu, keturis kartus laimėjusiu Čempionų lygos turnyrą.

Gegužės 28 d. Niujorke bokso mače dėl pasaulio lengvo svorio čempiono vardo pagal WBA versiją amerikietis Gervonta Davisas nugalėjo amerikietį Rolando Romero. 27 metų G.Davisas per profesionalo karjerą laimėjo visus 27 mačus.

Gegužės 28 d. Marselyje regbio Europos Čempionų taurės finale „La Rochelle“ (Prancūzija) nugalėjo Dublino „Leinster“ 24:21. „La Rochelle“ antrus metus iš eilės žaidė finale ir pirmą kartą laimėjo Čempionų taurę.

Gegužės 29 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų grupės finalo serijoje „Boston Celtics“ nugalėjo „Miami Heat“ 4:3. „Celtics“ į NBA finalą pateko 22-ąjį kartą.

Gegužės 29 d. Liptovo Mikulaše (Slovakija) baigėsi Europos kanojų slalomo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Čekija (3 aukso ir 2 bronzos).

Gegužės 29 d. Monake „Formulės-1“ čempionato etapo nugalėtoju tapo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Po septynių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (125 tšk.), monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 116) ir S.Perezas (110).

Gegužės 29 d. Florencijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Italijos etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), trečiąją – ispanas Aleixas Espargaro („Aprilla“). Po aštuonių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Quartararo (122 tšk.), A.Espargaro (114), Italijos etape lenktynių nebaigęs italas Enea Bastianini („Ducati“, 94) ir F.Bagnaia (81).

Gegužės 29 d. „Indianapolis 500“ lenktynių nugalėtoju tapo švedas Marcusas Ericssonas. Po šešių etapų jis pirmauja „IndyCar“ lenktynių bendrojoje įskaitoje.

Gegužės 29 d. Paryžiuje vykstančiame Prancūzijos atvirajame teniso čempionate per pirmąją savaitę iškrito devynios iš dešimties aukščiausias vietas WTA reitinge užimančių tenisininkų (liko tik pirmoji pasaulio raketė lenkė Iga Šwiątek). Vyrų turnyre kovą tęsia visi aštuoni ATP reitinge pirmąsias vietas užimantys tenisininkai.

Gegužės 29 d. Lisabonoje vyrų rankinio Europos lygos (antrojo pagal rangą turnyro) finale Lisabonos „Benfica“ nugalėjo titulą gynusį „Magdeburg“ 40:39 (po pratęsimo). „Benfica“ tapo pirmuoju Portugalijos klubu, laimėjusiu Europos lygos turnyrą.

Gegužės 29 d. Veronoje baigėsi 105-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo australas Jai Hindley („Bora“), priešpaskutiniame etape aplenkęs šešis etapus pirmavusį ekvadorietį Richardą Carapazą („Ineos“). R.Carapazas galutinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą, ispanas Mikelis Landa („Bahrain“) – trečiąją. 26 metų J.Hindley pirmą kartą tapo didžiųjų dviračių lenktynių nugalėtoju ir tapo pirmuoju „Giro d‘Italia“ laimėjusiu Australijos dviratininku. Taškų įskaitoje nugalėjo prancūzas Arnaud Demare‘as (FDJ), kalnų karaliaus – olandas Koenas Bouwmanas („Jumbo-Visma“), geriausio jauno dviratininko – ispanas Juanas Pedro Lopezas („Trek“).

Gegužės 29 d. Tamperėje pasaulio ledo ritulio čempionato finale Suomija nugalėjo čempionės vardą gynusią Kanadą 4:3 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Čekija. Pusfinalyje Suomija nugalėjo JAV 4:3, Kanada – Čekiją 6:1. Suomija pasaulio čempione tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 1995, 2011 ir 2019 m.). Kanada septintą kartą iš eilės pateko tarp keturių geriausių komandų. Čekija medalius laimėjo po 10 metų pertraukos.