Lietuvos sporto savaitė: prie aukso artėjantis „Rytas“, futbolo rinktinės pralaimėjimas ir Lietuvos teniso viltis

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai priartėjo prie LKL čempionų žiedų, Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjo pirmąsias Tautų lygos rungtynes, o tenisininkas Edas Butvilas iškovojo antrąjį Didžiojo kirčio turnyrų jaunių dvejetų varžybų titulą.

Prie aukso artėjantis „Rytas“<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Jun 6, 2022, 9:38 AM

Penki Lietuvos sunkiaatlečiai varžėsi Europos pirmenybėse, Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė tapo Klaipėdoje vykusio paplūdimio tinklinio „Pro Tour“ etapo nugalėtojomis, disko metikui Andriui Gudžiui nepavyko patekti tarp Deimantinės lygos etapo prizininkų, bėgikė Modesta Morauskaitė laimėjo Žemyninio turo auksinio lygio varžybas, o Lietuvos vyrų rankinio čempionės vardą apgynė Vilniaus „Šviesa“.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 1 d. Tiranoje Europos sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijos iki 71 kg varžybose Gintarė Bražaitė užėmė penktąją vietą (tai – geriausias lietuvių rezultatas šiame čempionate), Lijana Jakaitė – aštuntąją (nugalėjo švedė Patricia Strenius).

Birželio 1 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo ketvirtosiose rungtynėse Vilniaus „Šviesa“ namie nugalėjo Kauno „Granitą“ 36:26 ir laimėjo seriją 3:1. Trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Dragūnas“. Titulą apgynusi „Šviesa“ šalies čempione tapo antrą kartą.

Birželio 1 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo čempionato vaikinų varžybų aštuntfinalyje Edas Butvilas pralaimėjo šveicarui Dylanui Dietrichui. Dviejuose pirmuosiuose ratuose devintuoju skirstytas E.Butvilas nugalėjo amerikietį Alexą Michelseną ir paragvajietį Martiną Antonio Vergarą. Vilius Gaubas pirmajame rate pralaimėjo belgui Alexanderiui Blockxui.

Birželio 1 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo trečiosiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 85:63 (G.Radzevičius 14, M.Girdžiūnas 12 / Dž.Gagičius 13, P.Kalaitzakis 11).

Birželio 2 d. Tiranoje Europos sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijos iki 89 kg varžybose Irmantas Kačinskas užėmė 12-ąją vietą (nugalėjo italas Antonino Pizzolato).

Birželio 3 d. Tiranoje Europos sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijos iki 96 kg varžybose Tomas Ličinchai užėmė 13-ąją vietą (nugalėjo armėnas Davitas Hovhanisianas).

Birželio 3 d. I.Szewinskos atminimo lengvosios atletikos turnyre Bydgoščiuje (Lenkija; Žemyninio turo auksinis lygis) Modesta Morauskaitė užėmė pirmąją vietą 400 metrų bėgimo varžybose.

Birželio 3 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Šiaulius“ 4:0 ir užėmė trečiąją vietą. „Žalgiris“ pirmą kartą iškovojo bronzos medalius (Kauno komanda visus praėjusius LKL sezonus žaidė finale).

Birželio 4 d. Edas Butvilas ir kroatas Mili Poljičakas tapo Prancūzijos atvirojo teniso čempionato vaikinų dvejetų turnyro nugalėtojais. Jie finale įveikė peruviečius Gonzalo Bueno ir Ignacio Buse. 17-metis E.Butvilas iškovojo antrąjį titulą Didžiojo kirčio turnyrų jaunių dvejetų varžybose (2021 m. jis tapo Vimbldono čempionu).

Birželio 4 d. Klaipėdoje Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės komandų įskaitoje nugalėjo Vilnius, Šiauliai ir Utenos rajonas. Kartu vykusių Lietuvos klubų varžybų nugalėtojais tapo Vilniaus „Cosma“ ir Utenos LASK.

Birželio 4 d. Lietuvos futbolo rinktinė pirmosiose trečiojo Tautų lygos turnyro C lygos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Liuksemburgui 0:2.

Birželio 4 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo ketvirtosiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ išvykoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 78:77 (S.Smithas 18, M.Normantas 13 / G.Orelikas ir P.Kalaitzakis po 17) ir pirmauja serijoje iki keturių pergalių 3:1.

Birželio 4 d. Tiranoje Europos sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijos iki 109 kg varžybose Arnas Šidiškis užėmė šeštąją vietą (nugalėjo bulgaras Christo Christovas). Čempionate dalyvavo penki Lietuvos sportininkai.

Birželio 4 d. Buriavimo pasaulio taurės atrankos etape Noišatelio ežere (Šveicarija) Lietuvos įgula (kapitonė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt užėmė antrąją vietą (nugalėjo Slovėnija) ir iškovojo kelialapį į baigiamąjį etapą, kuris vyks nuo spalio 28 d. Bahreine.

Birželio 4 d. Almerės regatoje (buriavimo pasaulio taurės etape) „ILCA 6“ jachtų klasės varžybose Viktorija Andrulytė užėmė 18-ąją vietą.

Birželio 4 d. Tel Avive trijulių krepšinio Europos moterų čempionato atrankos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą ir iškovojo kelialapį į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks rugsėjo 9–11 d. Grace (Austrija). Lietuvės pusfinalyje pralaimėjo Nyderlandams 14:18, finale dėl trečiosios vietos – Portugalijai 8:13. Atrankos turnyro nugalėtoja tapo Šveicarija.

Birželio 4 d. Novi Sade (Serbija) trijulių krepšinio pasaulio turo etape („Challenger“) Šakių „Gulbelė“ užėmė ketvirtąją vietą, Vilniaus „Rivilė“ – 11-ąją vietą. „Gulbelė“ pusfinalyje pralaimėjo „Amsterdam“ 18:20. Turnyro finale Novi Sado „Liman“ nugalėjo „Amsterdam“ 21:12.

Birželio 4 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje pasikeitė lyderiai. 10-ajame ture iki tol pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje pralaimėjo Vilniaus BFA 0:3 ir nukrito į šeštąją vietą. Turnyre pirmauja Alytaus „Dainava“, „Šiauliai B“ (po 22 tšk.), Kėdainių „Nevėžis“, Kauno NFA (po 21), „Marijampolė City“ ir „Neptūnas“ (po 20).

Birželio 5 d. Klaipėdoje baigėsi paplūdimio tinklinio „Pro Tour“ serijos „Future“ rango turnyras. Moterų finale Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė nugalėjo slovėnes Tjašą Kotnik ir Tajdą Lovšin 2:0. Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė pralaimėjo ketvirtfinalyje ir užėmė penktąją vietą. Vyrų turnyre geriausiai tarp lietuvių pasirodę Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius užėmė penktąją vietą (nugalėjo austrai Julianas Horlis ir Alexanderis Horstas).

Birželio 5 d. Gibraltare vyrų žolės riedulio Iššūkio taurės antrosios pakopos turnyro pusfinalyje Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ pralaimėjo Zagrebo „Mladost“ 3:6, užėmė trečiąją vietą ir neiškovojo kelialapio į aukštesnę pakopą.

Birželio 5 d. Belgrade moterų septyniukių regbio Europos čempionato antrosios pakopos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą. Lietuvės grupės varžybose nugalėjo Estiją ir Juodkalniją, bet pralaimėjo Liuksemburgui ir Austrijai, o varžybose dėl 5–8 vietų pralaimėjo Kroatijai ir Slovakijai.

Birželio 5 d. Rabate lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (66,53 m). Nugalėtoju tapo slovėnas Kristjanas Čehas (69,68 m). Rungties sezono įskaitoje pirmauja K.Čehas (16 tšk.), švedas Danielis Ståhlis (13) ir A.Gudžius (12).