Pasaulio sporto savaitė: R. Nadalio viešpatavimas, neįveikiama I. Šwiątek ir Čempionų lygų nugalėtojai

Ispanijos teniso superžvaigždė Rafaelis Nadalis papildė kolekciją dar vienu Didžiojo kirčio turnyrų titulu, Lenkijos tenisininkė Iga Šwiątek pratęsė rekordinę pergalių virtinę, Velso futbolininkai iškovojo vieną iš paskutiniųjų kelialapių į pasaulio pirmenybes, „Pro Recco“ vandensvydininkai ir Kristiansando „Vipers“ rankininkės šventė pergales Čempionų lygose, o Europos pirmenybėse didžiausią medalių derlių surinko Gruzijos boksininkai ir Bulgarijos sunkiaatlečiai.

R. Nadalis.<br> Zuma/Scanpix nuotr.

Jun 6, 2022, 11:03 AM, atnaujinta Jun 6, 2022, 11:16 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 30 d. Kasablankoje futbolo Afrikos Čempionų lygos finale Kasablankos „Wydad“ nugalėjo titulą gynusį Kairo „Al Ahly“ 2:0. „Wydad“ trečią kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (du praėjusius – 1992 ir 2017 m.). Turnyro rekordininkas, 10 kartų nugalėtoju tapęs „Al Ahly“ finale žaidė 15-ąjį kartą.

Gegužės 30 d. Jerevane baigėsi Europos vyrų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Gruzija (3 aukso ir 1 sidabro), daugiausiai medalių iškovojo Italija (1 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos). Čempionais tapo dešimties šalių boksininkai (varžybos vyko 13 svorio kategorijų).

Gegužės 31 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato ketvirtfinalyje ilgamečių ATP reitingo lyderių mače ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo pirmąją pasaulio raketę, titulą gynusį serbą Novaką Džokovičių 6:2, 4:6, 6:2, 7:6. R.Nadalis iškovojo 29-ąją pergalę per 59 tarpusavio mačus su N.Džokovičiumi.

Birželio 1 d. Džakartoje Azijos vyrų žolės riedulio čempionato finale Korėja nugalėjo Malaiziją 2:1. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Indija. Korėja žemyno čempione tapo penktąjį kartą per 11 turnyrų.

Birželio 1 d. Netanijoje (Izraelis) Europos vaikinų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Nyderlandus 2:1. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2004 ir 2015 m.).

Birželio 3 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą, kuris antrajame sete patyrė traumą (tą dieną 36-ąjį gimtadienį pažymėjęs R.Nadalis pirmavo 7:6, 6:6), norvegas Casperis Ruudas – kroatą Mariną Čiličių 3:6, 6:4, 6:2, 6:2. R.Nadalis į Didžiojo kirčio turnyrų finalą pateko 30-ąjį kartą (daugiau kartų finale žaidė tik šveicaras Rogeris Federeris ir serbas Novakas Džokovičius – po 31). C.Ruudas tapo pirmuoju į Didžiojo kirčio turnyro finalą patekusiu Norvegijos tenisininku.

Birželio 4 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo amerikietę Coco Gauff 6:1, 6:3 (mačas truko 68 min.). Pirmoji pasaulio raketė 21-erių I.Šwiątek antrą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale ir antrą kartą tapo Prancūzijos čempione (pirmą – 2020 m.). Nuo kovo mėnesio ji iškovojo penkis WTA turnyrų titulus ir tęsia 35 laimėtų mačų seriją, kuri yra ilgiausia WTA turnyruose nuo 2000 m. 18-metė C.Gauf pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Birželio 4 d. Belgrade vyrų vandensvydžio Čempionų lygos finale „Pro Recco“ (Italija) nugalėjo „Novi Beograd“ 13:13 (baudiniai 4:3). Turnyro rekordininkas „Pro Recco“ apgynė pernai susigrąžintą čempiono vardą ir dešimtąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju.

Birželio 5 d. Melburne profesionalų bokso mače dėl lengvo svorio pasaulio čempiono vardo pagal visų organizacijų versijas amerikietis Devinas Haney nugalėjo australą George‘ą Kambososą. 23-ejų D.Haney per profesionalo karjerą laimėjo visus 28 mačus.

Birželio 5 d. Rabate lengvosios atletikos Deimantinės lygos ketvirtajame etape geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė marokietis Soufiane‘as El Bakkali (3000 m su kliūtimis). Antrąsias pergales šį sezoną iškovojo amerikietė Elaine Thompson-Herah (100 m), Marileidy Paulino iš Dominikos Respublikos (400 m), ukrainietė Jaroslava Mahučich (aukštis), amerikietė Sandi Morris (kartis), S.El Bakkali (3000 m su kliūtimis) ir slovėnas Kristjanas Čehas (diskas).

Birželio 5 d. Sardinijos ralio nugalėtoju tapo estas Otto Tanakas („Hyunday“), antrąją vietą užėmė airis Craigas Breenas („Ford“), trečiąją – ispanas Dani Sordo („Hyunday“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po penkių etapų pirmauja suomis Kalle Rovanpera („Toyota“, 120 tšk.), belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“, 65) ir O.Tanakas (62).

Birželio 5 d. Barselonoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Katalonijos etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Jis po devynių etapų pirmauja bendrojoje įskaitoje.

Birželio 5 d. Tiranoje baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Bulgarija (5 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Komandų vyrų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Bulgarija, moterų – Turkija.

Birželio 5 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo norvegą Casperį Ruudą 6:3, 6:3, 6:0. Penktoji pasaulio raketė R.Nadalis keturioliktąjį kartą tapo Prancūzijos čempionu ir iškovojo 22-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą.

Birželio 5 d. Budapešte moterų rankinio Čempionių lygos finale Kristiansando „Vipers“ (Norvegija) nugalėjo Djoro „Audi“ (Vengrija) 33:31. Titulą apgynusi „Vipers“ antrą kartą tapo Čempionių lygos nugalėtoja.

Birželio 5 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos atkrintamojo etapo finalo rungtynėse Velsas namie nugalėjo Ukrainą 1:0 ir iškovojo paskutinį Europai skirtą kelialapį. Po šių rungtynių liko neaiškūs du iš 32 baigiamojo turnyro dalyvių.