Įspūdingas sugrįžimas: R. Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį

Penkerius metus pasaulio čempionate nesivaržiusi Rūta Meilutytė sugrįžo su trenksmu. Tik šiemet po ilgos pertraukos vėl į baseiną įšokusi Lietuvos „Auksinė žuvelė“ pasaulio čempionate Budapešte parodė, kodėl jos vardas sporto planetoje niekada nebus užmirštas. 25-erių plaukikė finale iki pat paskutinės akimirkos pirmavo ir iškovojo bronzos medalį.

Įspūdingas sugrįžimas: R. Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 R. Meilutytė.<br> AP/Scanpix nuotr.
 R. Meilutytė.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 R. Meilutytė.<br> Imago/Scanpix nuotr.
 R. Meilutytė.<br>G. Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2022-06-20 20:56, atnaujinta 2022-06-20 22:01

Finale lietuvė 100 m plaukime krūtine distanciją įveikė per 1 min. 6.02 s.

Finale greičiausia buvo italė Benedetta Pilato, kuri distanciją įveikė per 1 min. 5,93 s.

Sidabras atiteko vokietei Annai Elendt (1 min 5,98 s.).

Pusfinalyje R.Meilutytė šią distanciją įveikė per 1 min. 6,04 s. ir užėmė 4-ąją vietą.

Kartu su Rūta pusfinalyje varžėsi ir kita lietuvė, Kotryna Teterevkova, tačiau ji 100 m įveikė per 1 min 6,74 s. ir liko 12-oje pozicijoje.

Paskutinį kartą R.Meilutytė pasaulio čempionate dalyvavo 2017 metais.

Sugrįžimas į Vengriją – simbolinis

R.Meilutytė paskutinį kartą FINA pasaulio čempionate varžėsi 2017 metais. Simboliška, varžybos irgi vyko Budapešte.

Tuomet R.Meilutytė varžėsi 100 ir 50 m krūtine ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse.

100 m plaukimo finale R.Meilutytė tuomet distanciją įveikė per 1 min. 05,65 sek. ir užėmė 4-ąją vietą.

50 m distancijoje R.Meilutytė su 30,20 sek. buvo ketvirta.

50 m laisvuoju stiliumi varžybose R.Meilutytė nepateko į pusfinalį.

Paskutinį kartą tarptautinėje arenoje R.Meilutytė varžėsi 2018 metais vykusiame Europos plaukimo čempionate.

Glazge vykusiame čempionate ji varžėsi 50 m laisvuoju stiliumi, 100 ir 50 m krūtine bei estafetėje 4x100.

50 m laisvuoju stiliumi varžybose R.Meilutytė pateko į finalą ir pakeliui pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (25,04 sek.).

Finale ji distanciją įveikė per 25,16 sek. ir užėmė 8 vietą.

100 m plaukimo krūtine varžybose R.Meilutytė iškovojo sidabrą (1 min. 06,26 sek.).

50 m plaukimo krūtine varžybose R.Meilutytė distanciją įveikė per 30,46 sek. ir buvo ketvirta.

R.Meilutytė dar dalyvaus 50 m krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi plaukimuose. Abi atrankos vyks penktadienį.