Lietuvos plaukikės K. Teterevkovos svajonės apie pasaulio čempionato medalį sudužo

Lietuvos plaukimo rinktinė pasaulio čempionate Budapešte šiomis dienomis svajojo ir apie apie antrąjį medalį. Vieną apdovanojimą Vengrijoje jau iškovojo 100 metrų krūtine trečią vietą laimėjusi Rūta Meilutytė, o ketvirtadienį dėl pasaulio plaukimo pirmenybių trofėjaus 200 metrų plaukimo krūtine finale kovėsi 20-metė vilnietė Kotryna Teterevkova. Ji plaukė trečiuoju takeliu ir nuotolį nuplaukė per 2 min. 23.90 sek. bei užėmė penktąją vietą.

Kotryna Teterevkova<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
K.Teterevkova Tokijo žaidynėse.<br>K.Štreimikio nuotr.
K.Teterevkova pateko į pusfinalį.<br>K.Štreimikio nuotr.
Jauniausia delegacijos narė K.Teterevkova plaukimo 100 m krūtine rungtyje pateko į pusfinalį.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2022-06-23 19:59, atnaujinta 2022-06-23 21:08

Mūsų sportininkė nuo starto laikėsi šeštoje vietoje, tačiau įpusėjus distancijai ji buvo jau ketvirta, bet finiše pralaimėjo kelias akimirkas ir liko penkta.

Čempione tapo sezono lyderė Lilly King 2 min. 22.41 sek., sidabru džiaugėsi australė Jenna Strauch (2:23.04), o bronza atiteko amerikietei Kate Douglass (2:23.20), kuri likus 50 m iki finišo dar buvo pirma.

Prieš trejus metus vykusiame planetos čempionate šioje distancijoje K.Teterevkova užėmė 22-ąją vietą. Šių metų finale varžėsi po dvi JAV ir Didžiosios Britanijos atstoves, kanadietė, australė ir italė.

Mūsų olimpietė galingai yrėsi finalo link. Trečiadienį ryte atrankos plaukime K.Teterevkova po 150 m buvo pirma, tačiau galiausiai finišavo antroje vietoje – 2 min. 24.79 sek. ir nusileido lyderei bei šios distancijos favoritei amerikietei Lilly King – 2 min. 24.46 sek. Vis dėlto, lietuvė be didesnių problemų prasimušė į pusfinalį.

Tačiau jau antrajame pusfinalyje lietuvė idealiai paskirstė jėgas, pradėjo spurtuoti likus iki finišo 50 metrų ir laimėjo savo plaukimą. Laimėtoja tapusi K.Teterevkova tuomet parodė 2 min. 23.66 sek rezultatą.

Bendroje pusfinalių įskaitoje K.Teterevkovos laikas buvo trečias. Ją aplenkė dvi sportininkės iš pirmojo pusfinalio plaukimo.

Tai netikėtai galingai plaukusi australė Jenna Strauch – 2 min. 22.22 sek. ir favoritė amerikietė Lilly King – 2 min. 22.58 sek.

K.Teterevkovos asmeninis, o kartu ir Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,88 sek., pasiektas šių metų pavasarį Alytuje.

Pernai Tokijo olimpiadoje šioje distancijoje L.King laimėjo sidabrą. Tąkart su nauju pasaulio rekordu triumfavo Pietų Afrikos Respublikos sportininkė Tatjana Schoenmaker – 2 min. 18.95 sek., kuri nepanoro kovoti Budapešte.