Karščiu alinusiame Varėnos triatlone triumfavo T. Burbulis ir R. Cimarmanaitė

Savaitgalį vykusiame Lietuvos triatlono taurės (LTT) trečiajame etape – Varėnos triatlone – geriausiai sekėsi Tomui Burbuliui ir Rūta Cimarmanaitei. Jie tapo olimpinės distancijos nugalėtojais.

Paaiškėjo Varėnoje vykusios triatlono taurės nugalėtojai.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 27, 2022, 11:50 AM

Olimpinėje distancijoje sportininkams teko nuplaukti 1,5 km, nuvažiuoti dviračiu 40 km ir nubėgti 10 km.

T. Burbulis (Trakų triatlono būrelis) vienintelis finišavo greičiau nei per 2 val. Jo rezultatas – 1 val. 59 min. 25,4 sek. Tai buvo antrasis jo laimėtas LTT etapas iš eilės. Prieš tai jis nugalėjo etape Ignalinoje, kur sportininkai varžėsi sprinte.

Nedaug nuo jo atsiliko kitas Trakų trialono būrelio atstovas Marijus Butrimavičius (2:00.54,4). Trečias finišavo Gediminas Pajėda (BTT, 2:05.42.9).

Įdomu tai, kad po pirmųjų dviejų rungčių pirmavo M. Butrimavičius, tačiau būtent bėgimo distancijoje jį aplenkė T. Burbulis.

„Varžybos sunkios ir karštos kaip visada. Labai gerai pasisekė nuplaukti, galvoja, kad su dviračiu seksis sunkiau, o bėgimas buvo karštas su kalniukais. Pavyko aplenkti Marijų, nors jau nelabai tuo tikėjau. Pirmuose ratuose nelabai artėjau prie jo, bet trečiam rate pavyko jį pasivyti“, – prisiminė T. Burbulis.

Jis neslėpė, kad emocijos yra labai geros, nes pirmą sykį jis nugalėjo būtent olimpinėje distancijoje.

Tarp moterų nugalėjo Rūta Cimarmanaitė („TRItonas“, 2:30.40,6). Antra buvo Eglė Ragaišytė („HighPeak Lietuva“, 2:34.35,6), trečia – Elena Šimaitienė („Nemėžio unguriai“, 2:40.55,5).

„Sunkiausias buvo bėgimas, nes buvo daug kalniukų, kurių aš nemėgstu. Nors bėgimas mano stipriausia rungtis, šįkart buvo sunku. Pirmą kartą laimėjau olimpinę distanciją, todėl emocijos labai geros“, -sakė R. Cimarmanaitė.

Olimpinėje distancijoje startavo per 100 triatlonininkų.

Bendroje LTT įskaitoje pirmaujantis T. Burbulis turi 2956 taškus. Antrąją vietą užima G. Pajėda (2905 tšk.), trečiąją – Aistis Šimaitis (2786 tšk.).

Moterų lyderių trejetukas atrodo taip: E. Ragaišytė (2156 tšk.), E. Šimaitienė (2058 tšk.) ir Rasa Klešnieks (1705 tšk.).

Dvigubai trumpesnėse – triatlono sprinto – varžybose Varėnoje nugalėjo Martynas Lauruška (1:02.31,2), aplenkęs Titą Pumputį (1:04.07,6) ir Andrejų Gerasimovą (1:06,55,8). Tarp moterų greičiausia buvo Orinta Mauraitė (1:14.44,2).

„Open-Pro“ grupėje triumfavo Oskaras Grigonis ir Kamilė Murnevaitė.

„Tri-Fun“ varžybose pirmąsias vietas užėmė Deividas Kazlauskas bei Gustė Kubiliūtė.

Ketvirtasis LTT etapas – Jonavos triatlonas – vyks liepos 23 dieną.