Pasaulio sporto savaitė: nutrūkusi I. Šwiątek serija, Kinijos šuolininkų į vandenį pasiekimas ir pirmieji „Tour de France“ kilometrai

Vimbldono čempionate nutrūko pirmosios pasaulio teniso raketės lenkės Igos Šwiątek rekordinė pergalių serija, šuolininkas su kartimi švedas Armandas Duplantis pasiekė geriausią pasaulio rezultatą stadione, Kopenhagoje prasidėjo „Tour de France“ dviračių lenktynės, ispanas Carlosas Sainzas pirmą kartą tapo „Formulės-1“ lenktynių nugalėtoju, Kinijos šuolininkai į vandenį laimėjo visų rungčių varžybas pasaulio vandens sporto šakų čempionate, o rusas Janas Nepomniaščij iškovojo teisę žaisti mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo.

I. Swiatek.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jul 4, 2022, 10:35 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 27 d. Londone prasidėjo Vimbldono teniso atvirasis čempionatas (trečiasis sezono Didžiojo kirčio turnyras). Vyrų nugalėtojo vardą gina serbas Novakas Džokovičius, praėjusių metų moterų čempionė australė Ashleigh Barty jau baigė karjerą.

Birželio 28 d. Vimbldono teniso čempionato pirmajame rate amerikietė Serena Williams pralaimėjo 115-ajai pasaulio raketei prancūzei Harmony Tan 5:7, 6:1, 6:7 (mačas truko 3 val. 14 min.). 23 kartus Didžiojo kirčio turnyrus laimėjusi 40-metė S.Williams, kuri WTA reitinge užima 1204 vietą, vienetų mačą žaidė po metų pertraukos ir antrą kartą karjeroje iš Didžiojo kirčio turnyro iškrito pirmajame rate (pirmą kartą – praėjusių metų Vimbldono čempionate). Ji dalyvavo 80 Didžiojo kirčio turnyrų.

Birželio 30 d. Mechike Šiaurės Amerikos ir Karibų šalių vyrų rankinio čempionato finale JAV nugalėjo Grenlandiją 33:26. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Kuba. JAV iškovojo vienintelį žemynui skirtą kelialapį į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Birželio 30 d. Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Domnicas Lobalu (3000 m), brazilas Alisonas dos Santosas (400 m su barjerais) ir švedas Armandas Duplantis (kartis). A.Duplantis peršoko 6,16 m ir pasiekė geriausią pasaulio rezultatą stadione (jam priklausantis absoliutus pasaulio rekordas – 6,20 m). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo Akani Simbine iš Pietų Afrikos. Slovėnas Kristjanas Čehas (diskas), A.Duplantis ir A.Dos Santosas šį sezoną Deimantinės lygos etapuose pasiekė ketvirtąsias pergales, graikas Miltiadis Tentoglou (tolis) ir amerikietė Chase Ealey (rutulys) – trečiąsias pergales (šių rungčių varžybos buvo surengtos tik po tris kartus).

Liepos 1 d. Kopenhagoje prasidėjo „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Nugalėtojo vardą gina slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“). Pirmieji trys etapai buvo surengti Danijoje, po jų bendrojoje įskaitoje pirmauja belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“).

Liepos 1 d. Trnavoje (Slovakija) Europos vaikinų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Anglija nugalėjo Izraelį 3:1 (po pratęsimo). Anglija, Izraelis, pusfinalyje pralaimėjusios Prancūzija ir Italija bei rungtynes dėl penktosios vietos laimėjusi Slovakija iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą. Anglija šios amžiaus grupės čempione tapo 11-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių pavijo rekordininkę Ispaniją.

Liepos 2 d. Vimbldono teniso čempionato trečiajame rate pirmoji pasaulio raketė lenkė Iga Šwiątek pralaimėjo prancūzei Alize Cornet 4:6, 2:6. I.Šwiątek nutraukė 37 pergalių seriją WTA turnyruose, ilgiausią nuo tada, kai 1997 m. šveicarė Martina Hingis taip pat laimėjo 37 mačus iš eilės (WTA turnyrų rekordas yra 74 iš eilės pergalės, kurias 1984 m. pasiekė amerikietė Martina Navratilova). Į šių metų Vimbldono čempionato aštuntfinalį pateko tik dvi tenisininkės, užimančios vietas WTA reitingo pirmajame dešimtuke: tunisietė Ons Jabeur ir ispanė Paula Badosa.

Liepos 3 d. Celėje (Slovėnija) pasaulio merginų (iki 20 m.) rankinio čempionato finale Norvegija nugalėjo Vengriją 31:29. Bronzos medalius laimėjo Nyderlandai. Norvegės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo antrą kartą.

Liepos 3 d. Budapešte baigėsi pasaulio vandens sporto šakų čempionatas. Daugiausiai medalių laimėjo JAV (18 aukso, 14 sidabro, 17 bronzos), Kinija (18, 2, 8) ir Italija (9, 7, 6). Šuolių į vandenį varžybose kinai iškovojo visų 13 rungčių aukso medalius. Vyrų vandensvydžio finale Ispanija nugalėjo Italiją 15:14 (po baudinių), moterų vandensvydžio finale JAV nugalėjo Vengriją 9:7. Vandensvydžio turnyrų bronzos medalius laimėjo Graikijos vyrai ir Nyderlandų moterys.

Liepos 3 d. Baigėsi moterų tinklinio Tautų lygos pagrindinis etapas. Jo nugalėtojomis tapo JAV (11 pergalių per 12 rungtynių). Į finalo aštuonetą taip pat pateko Brazilija, Italija (po 10), Kinija, Japonija, Serbija (po 8), Turkija (7) ir Tailandas (5). Baigiamasis turnyras vyks liepos 13–17 d. Ankaroje.

Liepos 3 d. Silverstone „Formulės-1“ čempionato Britanijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). 27 metų C.Sainzas iškovojo pirmąją pergalę „Formulės-1“ lenktynėse. Po dešimties etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“; 181 tšk.), S.Perezas (147) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“; 138).

Liepos 3 d. Gondomare (Portugalija) antrojo Europos moterų salės futbolo čempionato finale čempionės vardą gynusi Ispanija nugalėjo Portugaliją 3:3 (baudiniai 4:1). Bronzos medalius laimėjo Ukraina.

Liepos 3 d. Madride šachmatų kandidatų turnyre dėl teisės žaisti dėl pasaulio čempiono vardo likus vienam turui iki varžybų pabaigos pirmąją vietą užsitikrino rusas Janas Nepomniaščij. Jis gavo teisę 2023 m. žaisti mačą su pasaulio čempiono vardą ginančiu norvegu Magnusu Carlsenu.