Pasaulio sporto savaitė: N. Džokovičiaus karaliavimas, pirmasis J. Rybakinos titulas ir slovėno lyderystė „Tour de France“

N.Džokovičius tapo čempionu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
T.Pogačaras.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
E.Rybakina.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-07-11 11:29

Čempiono vardą apgynęs serbas Novakas Džokovičius ir pirmą Didžiojo kirčio titulą iškovojusi kazachstanietė Jelena Rybakina tapo Vimbldono teniso turnyro nugalėtojais, monakietis Charles‘is Leclerc‘as laimėjo dar vieną „Formulės-1“ varžybų etapą, slovėnas Tadejus Pogačaras vėl apsivilko „Tour de France“ dviračių lenktynių lyderio marškinėlius, olandė Annemiek van Vleuten trečią kartą tapo „Giro Rosa“ dviračių lenktynių nugalėtoja, o Anglijoje prasidėjo Europos moterų futbolo pirmenybės.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 4 d. Madride šachmatų kandidatų turnyre dėl teisės žaisti dėl pasaulio čempiono vardo pirmąją vietą užėmė rusas Janas Nepomniaščis (9,5 taško per 14 mačų), antrąją vietą užėmė kinas Ding‘as Lirenis (8), trečiąją – azerbaidžanietis Teymuras Racabovas (7,5). J.Nepomniaščis gavo teisę 2023 m. žaisti mačą su pasaulio čempiono vardą ginančiu norvegu Magnusu Carlsenu.

Liepos 6 d. Anglijoje prasidėjo 13-asis Europos moterų futbolo čempionatas. Turnyras turėjo vykti 2021 m., bet buvo nukeltas dėl kovido pandemijos. Čempionės vardą gina Nyderlandų rinktinė. Atidarymo rungtynėse Anglija nugalėjo Austriją 1:0. Šias rungtynes Mančesterio stadione stebėjo 68871 žiūrovas (didžiausias skaičius Europos čempionatų istorijoje).

Liepos 6 d. Orane (Alžyras) baigėsi Viduržemio jūros šalių žaidynės, kuriose dalyvavo 3390 sportininkų iš 26 šalių. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (48 aukso, 50 sidabro ir 61 bronzos).

Liepos 7 d. Jeruzalėje baigėsi Europos jaunių (iki 18 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Didžioji Britanija (8 aukso, 1 sidabro ir 7 bronzos).

Liepos 8 d. Kolumbijoje prasidėjo 9-asis Pietų Amerikos moterų futbolo čempionatas. Jame dalyvauja 10 komandų. Čempionės vardą ginanti Brazilija pirmosiose rungtynėse nugalėjo Argentiną 4:0.

Liepos 8 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo britą Cameroną Norrie 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. Trečioji pasaulio raketė N.Džokovičius aštuntąjį kartą pateko į Vimbldono čempionato finalą ir 32-ąjį kartą – į Didžiojo kirčio turnyrų finalą. Ispanas Rafaelis Nadalis dėl traumos atsisakė pusfinalyje žaisti su australu Nicku Kyrgios. 27-erių N.Kyrgios pirmą kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyro finalą.

Liepos 9 d. Inčeone (Korėja) Azijos regbio čempionato finale Honkongas nugalėjo Korėją 23:21 ir iškovojo teisę žaisti pasaulio čempionato atrankos tarpžemyniniame etape.

Liepos 9 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale kazachstanietė Jelena Rybakina nugalėjo tunisietę Ons Jabeur 3:6, 6:2, 6:2. WTA reitinge 23-iąją vietą užimanti 23-ejų J.Rybakina tapo pirmąja Kazachstano tenisininke, 27-erių O.Jabeur – pirmąja Tuniso tenisininke, žaidusia Didžiojo kirčio turnyro finale.

Liepos 9 d. Opavoje (Čekija) Europos merginų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Norvegiją 2:1. Ispanės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo ketvirtąjį kartą, tarp jų – trečiąjį per pastaruosius keturis turnyrus.

Liepos 10 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo australą Nicką Kyrgios 4:6, 6:3, 6:4, 7:6. 35-erių N.Džokovičius septintąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį iš eilės, tapo Vimbldono čempionato nugalėtoju (praėjusius kartus – 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 ir 2021 m.) ir iškovojo 21-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą (pagal šį skaičių atsilieka tik nuo 22 turnyrus laimėjusio ispano Rafaelio Nadalio).

Liepos 10 d. Bukarešte baigėsi Europos jaunių (merginų iki 17 m. ir vaikinų iki 18 m.) plaukimo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Vengrija (6 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos).

Liepos 10 d. Malagoje pasaulio vaikinų (iki 17 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Ispaniją 79:67. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Amerikiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo per visus šešis iki šiol surengtus turnyrus. Ispanai pirmą kartą iškovojo medalius.

Liepos 10 d. Provanso Ekse (Prancūzija) Afrikos regbio čempionato finale Namibija nugalėjo Keniją 36:0. Bronzos medalius laimėjo Alžyras. Šeštąjį kartą iš eilės čempione tapusi Namibija iškovojo kelialapį į 2023 m. pasaulio čempionatą, Kenija – į pasaulio čempionato atrankos tarpžemyninį turnyrą.

Liepos 10 d. Špylberge „Formulės-1“ čempionato Austrijos etapo nugalėtoju tapo monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Po 11 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis M.Verstappenas (208 tšk.), šį sezoną tris etapus laimėjęs Ch.Leclerc‘as (170) bei 11-ojo etapo nebaigę meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 151) ir ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“, 133).

Liepos 10 d. Baigėsi vyrų tinklinio Tautų lygos pagrindinis etapas. Jo nugalėtoja tapo 10 iš 12 rungtynių laimėjusi Italija. Po 10 pergalių taip pat iškovojo Lenkija ir JAV, kitus kelialapius į baigiamąjį etapą iškovojo Prancūzija, Japonija, Brazilija, Iranas ir Nyderlandai. Finalo aštuonetas vyks liepos 20–24 d. Bolonijoje.

Liepos 10 d. Padujoje baigėsi „Giro d‘Italia Donne“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoja tapo olandė Annemiek van Vleuten („Movistar“), antrąją vietą užėmė italė Marta Cavalli (FDJ), trečiąją – ispanė Mavi Garcia („UAE Team“). Nyderlandų dviratininkės „Giro Rosa“ nugalėtojomis tapo šeštus metus iš eilės, o 39-erių A.Van Vleuten laimėjo trečią kartą (praėjusius kartus – 2018 ir 2019 m.).

Liepos 10 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po devynių etapų pirmauja čempiono vardą ginantis slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“). Jis lyderiu tapo po to, kai liepos 7 d. laimėjo šeštąjį etapą. 39 sek. atsilieka danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), 1 min. 17 sek. – britas Geraintas Tomasas („Ineos“).