Lietuvos sporto savaitė: pirmąją kliūtį peržengęs Vilniaus „Žalgiris“, reitinge kylantys tenisininkai ir naujas plaukimo vadovas

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai įveikė pirmuosius varžovus Čempionų lygos atrankos turnyre, kiti du Lietuvos futbolo klubai iškrito iš Europos konferencijos lygos, abu Lietuvos disko metikai pateko į pasaulio pirmenybių finalą, Lietuvos tenisininkai ATP ir WTA reitinguose kilo į rekordines pozicijas, namie žaidusi beisbolo rinktinė pralaimėjo lemiamas Europos pirmenybių atrankos rungtynes, septyniukių regbio rinktinė neiškovojo nė vienos pergalės pasaulio pirmenybių atrankos turnyre, o šalies plaukimo federacija išsirinko naują vadovą.

Vilniaus „Žalgiris“ pateko į kitą etapą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuva - Korėja, Olimpinės atrankos turnyras, Marius Grigonis<br>G.Bitvinsko nuotr.
M.Alekna.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Tomas Kučinskas ir Saulius Binevičius.<br>LPF nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 18, 2022, 9:58 AM, atnaujinta Jul 18, 2022, 10:12 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 11 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis nukrito į 109-ąją vietą. Antroji šalies raketė Vilius Gaubas pakilo į aukščiausią karjeroje 1002-ąją vietą. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo į 242-ąją vietą, Akvilė Paražinskaitė – į aukščiausią karjeroje 497-ąją vietą, Iveta Dapkutė – į aukščiausią karjeroje 892-ąją vietą.

Liepos 11 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Toddu Withersu, kuris praėjusį sezoną žaidė „Adelaide 36ers“ (Australija), o vasarą žaidžia „Otago Nuggets“ (Naujoji Zelandija).

Liepos 12 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Keenanu Evansu, kuris praėjusį sezoną žaidė Tel Avivo „Maccabi“ ir Eurolygoje pelnydavo vid. 8,2 tšk.

Liepos 12 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie nugalėjo Kosovo čempioną Suharekos „Ballkani“ 1:0 (po pratęsimo; įvartį įmušė M.Oyewusi; pirmosios rungtynės 1:1). Antrajame etape „Žalgiris“ liepos 19 ir 26 d. žais su Švedijos čempionu „Malmö“.

Liepos 12 d. Kaune vykusioje neeilinėje Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) konferencijoje nauju organizacijos prezidentu išrinktas Saulius Binevičius. Jis pakeitė atsistatydinusį Tomą Kučinską. S.Binevičius nuo 2016 m. buvo LPF viceprezidentas.

Liepos 13 d. Lietuvos rinktinės futbolininkas Vykintas Slivka pasirašė sutartį su „Lamia“ klubu, kuris praėjusį sezoną Graikijos lygoje užėmė priešpaskutinę 13-ąją vietą. V.Slivka du praėjusius sezonus žaidė Atėnų „Apollon Smyrnis“ klube, šiais metais iškritusiame į Graikijos antrąją lygą.

Liepos 13 d. Lietuvos rinktinės rankininkas Aidenas Malašinskas pasirašė sutartį su „Melsungen“ klubu, kuris praėjusį sezoną Vokietijos lygoje užėmė aštuntąją vietą.

Liepos 13 d. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) dėl finansinių pažeidimų uždraudė „Prienų“ klubui registruoti naujus krepšininkus.

Liepos 14 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Marius Grigonis pasirašė dviejų sezonų sutartį su Graikijos vicečempionu Atėnų „Panathinaikos“ klubu. M.Grigonis praėjusį sezoną žaidė Maskvos CSKA.

Liepos 14 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su vengru Gyorgy Golomanu, kuris praėjusį sezoną žaidė Vengrijos čempionu tapusiame Sombathejaus „Falco“.

Liepos 14 d. Krokuvoje Europos jaunimo penkiakovės čempionate Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) rinktinė iškovojo bronzos medalius komandų įskaitoje. Asmeninėje įskaitoje tarp lietuvių aukščiausią septintąją vietą užėmė Ugnius Kabelinskas.

Liepos 14 d. Kauno „Žalgiris“ ir „Panevėžys“ nepateko į futbolo Europos konferencijos lygos atrankos antrąjį etapą. Atsakomosiose pirmojo etapo rungtynėse „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su „Ružomberok“ (Slovakija) 0:0 (pirmosios rungtynės 0:2), „Panevėžys“ išvykoje pralaimėjo Orhėjaus „Milsami“ (Moldova) 0:2 (pirmosios rungtynės 0:0).

Liepos 15 d. Judžine (Oregonas, JAV) prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Brigita Virbalytė-Dimšienė užėmė 23-iąją vietą 20 km ėjimo varžybose (čempione tapo peruvietė Kimberly Garcia Leon). Marius Žiukas negalėjo dalyvauti vyrų 20 km ėjimo varžybose dėl teigiamo kovido testo.

Liepos 15 d. Du praėjusius sezonus Kauno „Žalgirio“ krepšinio klube žaidęs Marekas Blaževičius pasirašė sutartį su Kompostelos Santjago „Obradoiro“, kuris praėjusį sezoną Ispanijos lygoje užėmė 15-ąją vietą.

Liepos 15 d. Prasidėjo Lenkijos, Rumunijos, Kroatijos ir Slovėnijos futbolo pirmenybės, kuriose žaidžia Lietuvos futbolininkai: Lenkijoje – Fiodoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“) ir Dominykas Barauskas (Mieleco „Stal“), Rumunijos – Modestas Vorobjovas (Tyrgovištės „Chindia“) ir Rolandas Baravykas (Klužo „Universitatea“), Kroatijos – Paulius Golubickas („Gorica“), Slovėnijos – Justas Lasickas (Liublianos „Olimpija“).

Liepos 16 d. Utenoje Europos beisbolo čempionato atrankos turnyro finale Lietuva pralaimėjo Šveicarijai 1:3. Lietuviai pirmajame etape nugalėjo Suomiją 14:1, Rumuniją 18:4 ir Šveicariją 15:14. Šveicarija iškovojo vienintelį kelialapį į kitą atrankos etapą.

Liepos 16 d. Judžine pasaulio lengvosios atletikos čempionate Urtė Baikštytė šuolių į aukštį atrankoje užėmė 21-ąją vietą (1,86 m) ir nepateko į finalą.

Liepos 16 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Šoprone (Vengrija) vykusiame Europos čempionate užėmė 12-ąją vietą. Lietuvės grupėje laimėjo vienerias iš trejų rungtynių, atkrintamosiose varžybose pralaimėjo Serbijai 41:71, nugalėjo Nyderlandus 59:56, pralaimėjo Suomijai 65:79 ir Švedijai 44:71. Finale Ispanija nugalėjo Čekiją 47:42.

Liepos 16 d. Izmyre (Turkija) Europos paplūdimio tinklinio jaunimo (iki 20 m.) čempionate Adomas Strazdas ir Karolis Palubinskas bei Vakarė Siličytė ir Kotryna Čyvaitė pirmajame etape pralaimėjo visus tris mačus. Abi Lietuvos poros užėmė 25-ąją vietą.

Liepos 16 d. Espinjuje (Portugalija) paplūdimio tinklinio „Pro Tour Challenger“ turnyre Skalvė Križanauskaitė ir Ainė Raupelytė užėmė 19-ąją vietą. Kitos keturios Lietuvos poros (dvi moterų ir dvi vyrų) iškrito atrankos etapuose.

Liepos 16 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Kauno r. „Hegelmann“ namie nugalėjo „Jonavą“ 6:0 ir pakartojo sezono rezultatyvumo bei didžiausio skirtumo rekordus (anksčiau tokiu pačiu rezultatu Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo „Jonavą“). Turnyre pirmauja čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ (41 tšk. per 18 rungt.), „Hegelmann“ (39/20), „Panevėžys“ (36/18), Vilniaus „Riteriai“ (32/20) ir Marijampolės „Sūduva“ (31/19).

Liepos 16 d. Palangoje 1006 kilometrų automobilių lenktynių nugalėtoju tapo „Circle K – Lesta Racing Team“ ekipažas (Julius Adomavičius, Marijus Mazuckas, Eimantas Navikauskas ir Ignas Gelžinis), pasiekęs trasos rekordą (8 val. 20 min. 1,762 sek.).

Liepos 17 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Hamburge („ATP 500“) atrankos antrajame rate pralaimėjo italui Lucai Nadržiui 5:7, 2:6. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo vokietį Matsą Rosenkrantzą.

Liepos 17 d. Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Podgoricoje prasidėjusiame Europos čempionate per du pirmuosius turus pralaimėjo Ispanijai 65:75 ir Ukrainai 69:71.

Liepos 17 d. Lietuvos septyniukių regbio rinktinė Bukarešte vykusiame pasaulio čempionato atrankos turnyre užėmė 10-ąją vietą tarp 12 komandų. Lietuviai grupės varžybose pralaimėjo Belgijai 0:17, Ispanijai 10:49 ir Čekijai 10:15. Keturis kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo Velsas, Vokietija, Portugalija ir Airija.

Liepos 17 d. Deinzėje (Flandrija, Belgija) pasibaigusiose „Baloise Ladies Tour“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Rasa Leleivytė („Aromitalia“) užėmė 85-ąją vietą. Nugalėjo olandė Ellen van Dijk („Trek“).

Liepos 17 d. Judžine pasaulio lengvosios atletikos čempionate į disko metimo varžybų finalą pateko abu lietuviai. Atrankos varžybose pirmąją vietą užėmė Mykolas Alekna (68,91 m), penktąją – Andrius Gudžius (66,60 m). 400 m bėgimo atrankoje Modesta Morauskaitė užėmė 12-ąją vietą (51,27 sek.) ir pateko į pusfinalį.