„Pro Beach Tour“ turnyruose – Lietuvos paplūdimio tinklininkų derbiai ir pergalingas P. Stankevičiaus ir A. Knašo startas

Ketvirtadienį startavo net trys „Pro Beach Tour“ paplūdimio tinklinio turnyrai su komandomis iš Lietuvos. Kvalifikacinėse varžybose bent po pergalę iškovojo visos Lietuvos poros, o dėl vietos pagrindinėse varžybose įvyko ir du lietuviški derbiai.

Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas<br> CEV nuotr.

2022-07-21 22:17

Pajėgesnio „Challenger“ serijos turnyro Maroke kvalifikacijoje Lietuvos duetams sekėsi skirtingai.

Vyrų atrankos etapą sėkmingai įveikė Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Jie pirmajame kvalifikacijos rate 2–0 (21:16, 21:14) įveikė portugalus Joao Pedrosą ir Hugo Camposą, o antrajame 2–1 (18:21, 21:14, 15:10) įrodė pranašumą prieš Izraelio atstovus Eyloną Elazarą ir Netanelą Ohaną.

Moterų kvalifikacijoje Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė 2–0 (21:14, 21:15) nugalėjo amerikietes Jade Race ir Makenzie Griffin, bet vėliau 1–2 (10:21, 21:16, 10:15) pralaimėjo japonėms Akiko Hasegawai ir Yurikai Sakaguchi.

Pagrindinėse varžybose penktadienį startuos Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė.

Turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 150 tūkst. JAV dolerių.

„Futures“ serijos turnyro Varšuvoje (Lenkija) kvalifikacijoje sėkmingai startavo visos Lietuvos komandos.

Vyrų tarpe dar trečiadienį Europos universitetų žaidynėse sidabro medalius iškovoję Artūras Vincėlovičius ir Arnas Rumševičius 2–0 (21:14, 21:12) nugalėjo norvegus Stianą Opsahlą ir Christianą Ruudą, o Linas Petravičius ir Gilbertas Kerpė 2–1 (21:16, 12:21, 16:14) palaužė kitus norvegus Nilsą Ringoeną ir Jo Sundę.

Vėliau abi Lietuvos poros tarpusavyje varžėsi dėl patekimo į pagrindines varžybas. Jose žais A. Vincėlovičius ir A. Rumševičius, kurie savo tautiečius įveikė 2–0 (21:17, 21:11).

Nuo pagrindinio etapo pasirodymą pradės dar viena Lietuvos pora Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius.

Moterų kvalifikacinį barjerą sėkmingai įveikė Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė. Jos pirmajame etape 2–0 (21:14, 21:15) įveikė slovakes Janą Simanicovą ir Barborą Tokosovą, o antrajame 2–1 (18:21, 21:13, 15:11) nugalėjo sėkmingai šiame sezone žaidžiančias ir pirmajame rate nežaidusias tautietes Ainę Raupelytę ir Skalvę Križanauskaitę.

Dar viena Lietuvos pora – Lilija Firinovič ir Vlada Oganauskienė savo jėgas išbandė „Futures“ serijos turnyre Belgijoje.

Kvalifikacijos pirmajame rate jos 2–0 (21:18, 22:20) pranoko graikes Dimitrą Manavi ir Mirto Kalamaridou, bet antrajame 0–2 (11:21, 16:21) neatsilaikė prieš kines Zhu Lingdi ir Wang Fan.